هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1402

جراحی ابدومینوپلاستی که برای برطرف کردن چاقی و افتادگی پوست شکم انجام می شود، در سالهای اخیر مورد توجه زیباجویان زیادی واقع شده است. عواملی که باعث می شود افراد درباره ابدومینوپلاستی فکر کنند و قصد تصمیم گیری برای انجام آن را دارند، عمدتا تاثیرات ناشی از زایمان سزارین، تغییرات وزنی، چاقی های موضعی مقاوم نسبت به روش های غیر تهاجمی مثل ورزش یا رژیم غذایی هستند. در همین راستا، این عزیزان با در نظر گرفتن نکات مربوط به ابدومینوپلاستی، می توانند آگاهی لازم را کسب کرده و با درک تمامی جوانب برای جراحی اقدام کنند. یکی از عواملی که بدون شک روی تصمیم گیری افراد تاثیر گذار است، هزینه ابدومینوپلاستی است. 

با مطالعه این مقاله از نحوه محاسبه هزینه ابدومینوپلاستی و فاکتور هایی که در قیمت نهایی در نظر گرفته می شوند، باخبر خواهید شد. 

هزینه ابدومینوپلاستی چگونه محاسبه میشود؟

برای تصمیم گیری درباره هر اقدام جراحی، لازم است درباره قیمت و هزینه های جانبی مربوط به آن، اطلاع کافی داشته باشیم. در مورد جراحی های مربوط به زیبایی، امکان تعیین یک هزینه مشخص و یا حتی یک بازه قیمتی، وجود ندارد. زیرا شرایط بدنی زیباجویان با هم متفاوت بوده و همینطور، درخواست های آن ها با هم فرق می کند. 

 و به همین ترتیب، سایر فاکتور های تاثیر گذار نیز، شرایط مختلفی دارند. به طور کلی، در برآورد هزینه نهایی ابدومینوپلاستی، عوامل زیر در نظر گرفته می شوند:

روش انجام جراحی ابدومینوپلاستی

همانطور که در مقاله مربوط به ابدومینوپلاستی به آن پرداخته شد، از دو روش کلی برای انجام ابدومینوپلاستی استفاده می شود. ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی.

هدف از انجام هر دو روش، کوچک کردن شکم و برطرف نمودن برآمدگی اضافی آن است اما در نحوه انجام و میزان برشی که روی شکم ایجاد می شود، تفاوت وجود دارد. در نتیجه هزینه ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی باهم متفاوت خواهد بود.

علاوه بر این، ممکن است طبق درخواست زیباجو و تشخیص جراح پلاستیک، نیاز به انجام همزمان ابدومینوپلاستی با اقدامات دیگری مثل: لیپوماتیک باشد؛ که در این صورت هزینه جراحی دیگر نیز محاسبه خواهد شد.

هزینه های جانبی مربوط به قبل و بعد از عمل

علاوه بر هزینه اختصاصی مربوط به جراحی ابدومینوپلاستی، هزینه اقدامات جانبی قبل و بعد از عمل نیز باید در نظر گرفته شوند. این هزینه ها شامل موارد زیر است:

  • ویزیت های قبل و بعد از جراحی 
  • هزینه آزمایش های قبل از عمل
  • هزینه داروها و گن های مخصوص بعد از عمل

هزینه بیهوشی

دستمزد متخصص بیهوشی و داروی بیهوشی مورد استفاده نیز از مواردی هستند که رقم مشخصی درباره آن ها وجود نداشته و و در هر کیس جراحی، منحصرا تعیین می گردند.

هزینه بیمارستان و خدمات درمانی

هزینه استفاده از خدمات بیمارستان و بستری، تعرفه های مختلفی دارد که  طبق فاکتور های زیر برآورد می شود:

  • هزینه اتاق عمل
  • هزینه وسایل، ابزار و تجهیزات مصرفی
  • هتلینگ بیمارستان
  • دولتی یا خصوصی بودن بیمارستان

ناگفته نماند که شهر و موقعیت جغرافیایی بیمارستان نیز در هزینه های مربوط به آن تاثیر گذار است. طبیعتا بیمارستان هایی که در شهرهای بزرگ تر و یا حتی در مناطق بالاتر شهر واقع شده اند، تعرفه های بالاتری دارند.

دستمزد جراح

دستمزد و حق الزحمه هر جراح، براساس مدرک تحصیلی، سابقه فعالیت، مهارت و تجربه ایشان تعیین می شود؛ البته نوع عمل و مدت زمانی که لازم است پزشک به هر جراحی اختصاص دهد نیز در برآورد این هزینه نقش دارند.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در تهران

در صورتی که با آگاهی از تمام ابعاد مربوط به ابدومینوپلاستی و با انتظاراتی واقع بینانه تصمیم قطعی برای انجام آن گرفته و اکنون مایل هستید که از هزینه ابدومینوپلاستی با خبر شوید، می توانید از طریق تماس با شماره های درج شده با مطب دکتر محسن اسدی ارتباط برقرار کنید.

دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی در تهران هستنند که با تکیه بر سطح علمی، تجربه بالا و جراحی های موفقیت آمیز بیشمار و رضایت بیماران، می توانید با اطمینان خاطر برای انجام مشاوره های مربوط به ابدومینوپلاستی به ایشان مراجعه کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه