ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان

ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان چه نتیجه ای دارد؟ این دو جراحی زیبایی برای چه کسانی مناسب است؟ در این مقاله از سایت دکتر محسن اسدی قصد داریم به این نکته بپردازیم و همچنین مزایای آن را برایتان شرح دهیم. ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن هر دو روش های جراحی هستند که برای بهبود ظاهر بدن استفاده می‌شوند. این دو روش در برخی موارد به صورت همزمان انجام می‌شوند تا بهترین نتایج را در بهبود شکل بدن ایجاد کنند.

ویژگی های انجام همزمان ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

 • بهبود نتایج: انجام این دو عمل به طور همزمان می تواند به دستیابی به نتایج بهتر و ظاهری خوش فرم تر در شکم و سایر قسمت های بدن کمک کند.
 • کاهش زمان ریکاوری:  با انجام همزمان این دو عمل، فقط یک بار نیاز به بیهوشی و ریکاوری خواهید داشت.
 • کاهش هزینه : انجام همزمان این دو عمل می تواند در صرفه جویی هزینه ها کمک کننده باشد.
ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان

با این حال، انجام همزمان ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن خطرات و عوارض جانبی را نیز افزایش می دهد، از جمله:

 • خونریزی: احتمال خونریزی بیشتر از زمانی است که فقط یک عمل انجام شود.
 • طولانی تر بودن عمل: انجام همزمان این دو عمل به معنای بیهوشی طولانی تر و زمان عمل بیشتر است.

نحوه انجام لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی همزمان 

جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان شامل بیهوشی بیمار و به دنبال آن برداشتن چربی اضافی با استفاده از لیپوساکشن در نواحی شکم و اطراف شکم است. به دنبال آن جراحی ابدومینوپلاستی برای برش پوست اضافی و ایجاد تغییرات لازم، انجام می شود. در صورت نیاز و تمایل بیمار میتوان چربی خارج شده را به نواحی مختلف مانند باسن تزریق کرد( ترانسفر چربی). بعد از آن برش ها بخیه شده و بیمار به ریکاوری منتقل می شود.

ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان برای چه کسانی مناسب است؟

میزان رضایت این جراحی به صورت همزمان برای افرادی بالاتر است که علاوه بر چربی موضعی در ناحیه شکم، از پوست اضافه در این ناحیه نیز برخوردارند. چرا که لیپوساکشن به حذف چربی ها کمک می کند. ابدومینوپلاستی نیز به برداشت پوست اضافه و افزایش قوام عضلات شکمی کمک می کند. اگر می خواهید ببینید کاندید مناسبی برای انجام این جراحی هستید یا خیر، لازم است بدانید، جراح فوق تخصص ابتدا با معاینه کامل همه جوانب را در نظر می گیرد و به شما می گوید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. جراح با تجربه این موارد را با توجه به نکات زیر در نظر می گیرد:

 • سلامتی عمومی: شما باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید هر دو عمل را به طور همزمان انجام دهید.
 • شاخص توده بدنی: شاخص توده بدنی شما باید در محدوده قابل قبولی باشد معمولا این جراحی برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بالای ۳۲ است، انجام نمی شود.
 • میزان چربی بدن: شما باید چربی موضعی کافی برای لیپوساکشن داشته باشید.
 • کیفیت پوست: پوست شما باید خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد تا بعد از عمل به خوبی جمع شود.

قبل از تصمیم به انجام همزمان ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن، باید با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه مشورت کنید. جراح شما می تواند با بررسی شرایط شما، بهترین گزینه را برای شما تعیین کند.

ویژگی های انجام لیپوساکشن و لیپوماتیک به صورت همزمان

 • از بین بردن چربی ها : در این روش ابتدا چربی ها با استفاده از لیپوساکشن خارج می شود. بنابراین یکی از ویژگی های انجام این جراحی ها به صورت همزمان، کاهش چربی های موضعی در ناحیه شکم و پهلو خواهد بود.
 • بهبود تناسب شکم و بدن : این دو جراحی به صورت همزمان موجب بهبود زیبایی شکم و در نهایت تناسب اندام می شود.
 • خطرات جراحی : افزایش خطرات جراحی از جمله ویژگی انجام همزمان این دو جراحی است که برای کنترل آن لازم است به فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام می شود.
 • افزایش طول مدت جراحی: به دلیل انجام اقدامات پیچیده تر معمولا نیاز به مدت زمان بیشتری برای انجام جراحی وجود دارد.

سخن آخر

این دو عمل، در واقع مکمل یکدیگر است. قبل از تصمیم به انجام این دو روش به صورت همزمان، باید با فوق تخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید و جزئیات مربوط به مدت زمان جراحی، ریکاوری و نقاهت و همچنین عوارض و مخاطرات مرتبط را بدانید. همچنین، هر کسی باید بررسی کند که آیا وضعیت سلامتی و شرایط دیگر در وی اجازه انجام این جراحی را می دهد یا خیر.

سوالات متداول جراحی همزمان ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن

آیا نتایج انجام همزمان جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن دائمی است؟

از آنجایی که این یک اقدام جراحی است، نتیجه آن طولانی مدت است. اما ماندگاری این روش به سبک زندگی فرد بستگی دارد.

زمان بهبودی بعد از دوران نقاهت در این جراحی چقدر خواهد بود؟

زمان بهبودی در صورت انجام همزمان این دو اقدام، برای هر فرد متفاوت خواهد بود. در صورت رعایت اقدامات مراقبتی و توصیه جراح، کمترین عوارض جانبی را در این دوه تجربه خواهید کرد

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه