پروتز سینه همزمان با لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه یکی از چالش برانگیزترین جراحی ها ، در حیطه جراحی های زیبایی میباشد. زیرا در این عمل همزمان با برداشتن پوست اضافه به جهت لیفت سینه ، باید پروتز هم گنجانده شود و در واقع دو کار متضاد باید با دقت و ظرافت انجام شود که نیازمند علم و تجربه و هنر فراوان جراح میباشد. این عمل به بانوان کمک میکند علاوه بر اصلاح افتادگی سینه ، سینه‌هایی پر تر، گرد ترو خوش فرم تر داشته باشند.

انجام جراحی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه در واقع اشاره به تلفیق دو عمل در یک جراحی دارد. جراحی یفت سینه، برای بالا بردن بافت سینه و رفع افتادگی آن انجام می شود؛ و جراحی پروتز سینه برای افزایش حجم و سایز سینه کاربرد دارد. انجام جراحی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه میتواند پیشنهاد ایده آلی باشد برای افرادی که نیاز به انجام هر دو این اقدامات دارند. در این روش تلفیقی، نه تنها سینه ها در جای مناسب بدن قرار گرفته و فیکس می شوند، بلکه سایز آن ها نیز بزرگ تر خواهد شد. در ادامه این مقاله به اطلاعات جامع تری درباره این عمل دست پیدا خواهید کرد

02:35
truncate dir-rtl

پروتز سینه در افرادی که دچار افتادگی سینه هستند

به چه دلیلی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه انجام می شود؟

با افزایش سن، بدن تغییرات زیادی پیدا میکند. در بانوان، سینه ها قوام خود را از دست می دهند. این امر می تواند باعث افتادگی یا آویزان شدن آنها شود، به خصوص اگر تغییرات وزنی نیز رخ داده باشد. از طرفی زایمان و شیردهی هم در اکثر موارد باعث افتادگی و شل شدن سینه ها میگردد. جراحی لیفت ( ماستوپکسی) سینه‌ ها را بالا تربرده و شکل آن‌ها را گردتر می‌کند.
در بزرگ کردن سینه با پروتز، طی عمل جراحی ایمپلنت های انتخاب شده، در زیر بافت هریک از سینه ها قرار داده می شوند. وقتی سینه ها نسبت به سایز ایده آل هم کوچکتر بوده و هم دچار افتادگی شده اند، پروتز به تنهایی نمی تواند مشکل را مرتفع نماید و سینه ها را بالاتر ببرد. در این موقعیت می توان جراحی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه را به عنوان یک گزینه مناسب در نظر گرفته و جزییات و زوایای مربوط به آن را بررسی نمود. انجام همزمان پروتز سینه و لیفت سینه، باعث بزرگ تر شدن سینه ها، خوش فرم و زیباتر شدن و قرار گرفتن آن ها در جای متناسب خواهد شد.

روش انجام جراحی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه


در این روش بسته به اندازه و شکل سینه ها، به پروتز های مختلف و میزان لیفت متفاوت نیاز داریم.
قبل از جراحی، سابقه کامل پزشکی مراجعه کننده بررسی می شود. همچنین درباره اقدامات لازم قبل از عمل، نکات ضروری در مراقبت، عوارض احتمالی و هر موردی که در این باره ممکن است وجود داشته باشد، بین جراح و زیباجو گفت و گو خواهد شد.انواع مختلفی از تکنیک های لیفت سینه وجود دارد، اما روشی که انتخاب می شود بر اساس معاینه فیزیکی و تشخیص جراح خواهد بود.
 
به طور کلی در این پروسه، اقدامات زیر صورت می گیرد:
 

 • جراح، شما را در حالت ایستاده مشاهده کرده و نقاطی که لازم است تغییر در آنها اعمال شود را علامت گذاری می کند.
 • بعد از آن در حالت بیهوشی قرار خواهید گرفت.
 • جراح برشی را در اطراف هاله سینه ایجاد کرده و آن را امتداد می دهد. برای برداشتن پوست اضافی، برش هایی ایجاد می شوند که شامل یک برش در اطراف هاله سینه و یک برش عمودی از قسمت پایین هاله سینه تا قاعده سینه است. بعضی ها این برش را به عنوان برش “آب نبات چوبی” می شناسند.
 • سینه ها ابتدا لیفت شده و بعد از آنکه در محل تازه قرار گرفته و فیکس شدند، جراح پروتز ها را جایگذاری می نماید.
 • هاله سینه در موقعیت جدید قرار می گیرد.
 • برش های ایجاد شده با بخیه بسته می شوند.

در حال حاضر تکنیک هایی برای انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه، که به حفظ هرچه بیشتر راحتی و سلامتی بیمار کمک میکند، در حال شکل گیری و گسترش هستند. در صورتی که تشخیص جراح مبنی بر این باشد که بهتر است هر جراحی را جدا انجام دهید، اول عمل لیفت سینه انجام میشود و بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده، می توانید برای پروتز سینه نیز اقدام کنید.

عوارض انجام پروتز همزمان با لیفت سینه

بروز عوارض جانبی بعد از هر عمل جراحی، امری طبیعی است. بعضی از این عوارض را با اقدامات لازم می توان کاهش داد و کنترل کرد. اما برخی دیگر اجتناب ناپذیر اند.
به طور کلی عوارضی که ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه همزمان با لیفت سینه بوجود آیند، موارد زیر هستند:
 

 • عوارض بیهوشی
 • عدم تقارن سینه ها
 • تغییرات در حس نوک سینه
 • از دست دادن جزئی یا کلی نوک پستان یا هاله به دلیل محدود شدن جریان خون
 • هماتوم و یا خونمردگی
 • عفونت
 • اختلال و یا تاخیر در ترمیم زخم ها
 • امکان نیاز به جراحی مجدد
  -باز شدن زخم که منجر به بیرون زدن پروتز شود.
  -اسکار هیپرتروفیک (گوشت اضافه)

 
بدون شک هر فرد به دنبال این است که جراحی خود و بویژه جراحی های زیبایی را، با بیشترین امنیت و تجربه کمترین عوارض و احتمال خطر به انجام برساند. به همین دلیل همیشه اولین و مهم ترین توصیه این است که برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم حتما به جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه کرده و در صورتی که برای انجام جراحی، تصمیم قطعی گرفتید، آن را به دست جراح با تجربه و حرفه ای بسپارید. این مطمئن ترین قدم برای به حداقل رساندن و حتی از بین بردن احتمال بروز عوارض جانبی و خطرهای دیگر است.

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه


بعد از عمل برای محافظت از سینه ها و جای زخم ها، روی آنها پانسمان و بانداژ بسته می شود. ممکن است یک درن داخل بافت سینه گذاشته شود تا از تجمع خون و یا خونابه در زیر پوست، جلوگیری بعمل آورد. با توجه به دردی که بیمار احساس میکند، مسکن های مناسب به او داده می شود.
علاوه بر این موارد، حتما توصیه ها و مراقبت های لازم بعد از جراحی پروتز همزمان با لیفت سینه، توسط جراح به شما داده خواهد شد.
نکات عمومی برای مراقبت های بعد از عمل موارد زیر را شامل می شود:
-از سوتین طبی مخصوص استفاده کنید

 • داروهای تجویز شده ( بخصوص آنتی بیوتیک خوراکی ) را به طور منظم و تا پایان مصرف کنید.
 • اگر پماد آنتی بیوتیک برای شما تجویز شده حتما به درستی از آن استفاده کنید.
 • ورزش شدید و رفتن به استخر و جیم و… تا شش هفته ( یک ماه و نیم) ممنوعیت دارد. (جزییات آن توسط جراح به شما گفته خواهد شد)
 • چکاپ های بعد از عمل را منظم انجام دهید.
 • برای دوش گرفتن و استحمام با جراح خود مشورت نمایید.
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه