پروتز سینه مدل اشکی + عکس و فیلم

هنگام تصمیم گیری و اقدام برای جراحی پروتز سینه، یکی از تصمیمات کلیدی، انتخاب مدل پروتز سینه شامل پروتز سینه اشکی یا گرد است. پروتز سینه مدل اشکی و گرد از نظر شکلي که به سينه می دهد، با هم تفاوت دارند. به طور معمول پروتز سینه اشکی به عنوان نوعی از پروتز که نمایی طبیعی و نچرال دارد، معرفی می گردد.در این مقاله به طور کامل ویژگی های پروتز سینه اشکی و گرد را توضیح داده و عواملی که باید در تصمیم‌گیری آگاهانه در نظر بگیرید تا به نتیجه ایده آل دست پیدا کنید را بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

پروتز سینه اشکی و پروتز سینه گرد

پروتز سینه مدل اشکی چیست؟

پروتز سینه اشکی که به عنوان ایمپلنت های آناتومیک نیز شناخته می شوند، برای ایجاد شکل طبیعی سینه طراحی شده اند. به همین منظور به شکل مخروطی که حجم بیشتری را در قسمت پایین سینه داشته و به تدریج در قسمت بالا شیب آنها کمتر می شود، ساخته شده اند. این پروتز ها انحنای ملایمی دارند و در نتیجه فرمی طبیعی و جذابیت مطلوبی را در سینه برخي از بانوان ایجاد می کنند. پروتز سینه اشکی می‌تواند سیلیکونی یا پر شده با آب نمک (سالين) باشند و در اندازه و سایز های متفاوت موجود هستند. سایز مناسب برای هر فرد، با در نظر گرفتن اندازه فعلی سینه و درخواستی که دارد توسط جراح پلاستیک و زیبایی، توصیه میگردد.

پروتز سینه اشکی چه تفاوتی با پروتز سینه گرد دارد؟

همانطور که از نام پروتز گرد مشخص است، به شكل دایره كامل بوده که حجم یکنواختی را در کل سینه – هر دو قسمت بالا و پایین – ایجاد می کند. بزرگ‌ کردن سینه با ایمپلنت‌های گرد می‌تواند ظاهر کلی شیک‌تری به سینه‌ ها بدهد زيرا بالاي سينه ها پرتر شده و گردي مطلوبي پيدا ميكند. به همین دلیل گزینه‌ای محبوب برای افرادی است که به دنبال سینه های برجسته و فانتزی تر می باشند.

پروتز سینه اشکی برای چه افرادی مناسب است؟

١- کاربرد پروتز قطره اشکی در درمان سینه های دارای دفورمیتی توبروس ( حالت قیفی شکل) میباشد . این نوع پروتز در اصلاح فرم سینه دارای این دفورمیتی مادرزادی کمک کننده است.
۲- در اصلاح فرم سینه بعد از جراحی ماستکتومی ( برداشتن یک ویا دو طرفه سینه ) بدنبال بدخیمی و سرطان سینه از پروتز قطره اشکی میتوان استفاده کرد.
۳-همچنین پروتز قطره اشکی برای خانم هایی مناسب است که به طور طبیعی سینه های کوچکی دارند و می خواهند بصورت طبیعی و بدون هیچ جلب توجهی سینه خود را بزرگتر کنند .

توجه به این نکته مهم است که این پروتزها به دلیل شکل متمایزشان نیازمند یک تکنیک جراحی دقیق برای قرارگیری صحیح هستند. در صورت قرار دادن نادرست، شکل طبیعی مورد نظر ممکن است به دست نیاید. از این رو تاکید می شود که جراحی خود را به دست جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، که دانش و تجربه بالا در این زمینه دارد، بسپارید.
برای جلوگیری از چرخش و حرکت احتمالی پس از جراحی، سطح پروتزهای قطره اشکی دارای تکسچر (بافت های ریز برجسته) هستند. این ویژگی باعث می شود تا پروتز ها موقعیت خود را در طول زمان حفظ کنند و نتیجه زیبایی حاصل از آنها تغییر نکند.
عوارض پروتز سینه و خطرات احتمالی مانند انقباض کپسولی (سخت شدن سینه به دلیل بافت اسکار)، پارگی ایمپلنت، و جابجایی ایمپلنت در مورد پروتزهای اشکی نیز صادق است. به همین دلیل برای دریافت مشاوره و انجام جراحی، نه تنها مهارت و تجربه  کافی جراح، بلکه وجدان حرفه ای و قابل اطمینان بودن ایشان را هم در نظر داشته باشید. بسیار مهم است که به عنوان یک متقاضی جراحی زیبایی، بتوانید به جراح خود اعتماد کامل داشته باشید. در اینصورت می توانید درباره توصیه ها و یا هشدارهایی که به شما میدهند، با اطمینان عمل کنید.

ویژگی های پروتز سینه اشکی

ظاهر طبیعی:
ایمپلنت های قطره اشکی که به عنوان ایمپلنت های آناتومیک نیز شناخته می شوند، برای تقلید از شکل طبیعی سینه زنان طراحی شده اند، حالت طبیعی تری نسبت به ایمپلنت های گرد ایجاد می کنند.
تنوع در اندازه و شکل:
در عرض و ارتفاع متفاوت هستند و گزینه های بیشتری را برای انتخاب ایده آل بر اساس فریم بدن و نتایج دلخواه فراهم می کنند.
موقعیت:
با این حال، به دلیل شکل آنها، بسیار مهم است که در طول جراحی به درستی جایگذاری شوند. در صورت عدم قرارگیری صحیح و فیکس کامل احتمال اینکه شکل غیرعادی در سینه ها ایجاد کنند، وجود دارد.
بافت:
برای جلوگیری از چرخش، پروتز سینه اشکی معمولاً دارای تکسچر روی پوسته خارجی خود هستند. این ویژگی به بافت اطراف پروتز، این امکان را میدهد تا کاملا به سطح پروتز متصل شده و آن را در میان خود ثابت نگه دارند.

پروتز سینه اشکی چقدر ماندگاری دارد؟

طول عمر پروتز سینه اشکی می تواند تحت تاثیر عوامل متعددی باشد. به طور کلی، طول عمر این ایمپلنت ها بین 10 تا 25 سال است.
شایان ذکر است که ممکن است مواردی وجود داشته باشد که به دلیل عوارض یا تغییر نظر بيمار ، در مورد اندازه یا شکل سینه، نیاز به تعویض پروتز اشکی زودتر از موعد بوجود آید. مشاوره‌ های منظم با جراح بعد از عمل پروتز سینه، نقش کلیدی در نظارت بر وضعیت پروتز ها  و تشخیص سریع هرگونه مشکل احتمالی دارد.

هزینه جراحی پروتز قطره اشکی

این نکته جالب و حائز اهميت است كه پروتزهای قطره اشکی گرانتر از پروتز گرد میباشد زیرا اولا کمتر مورد استفاده قرار میگیرند و ثانیا بخاطر فرم خاص طراحی آن ، در تمام برندهای موجود قیمت بالاتری دارند. بعلاوه هزینه جراحی هم معمولا بالاتر است زیرا قرار دادن این پروتزها نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد و وقت گیرتر میباشد. ولی این به این معنا نیست که پروتز قطره اشکی برتری نسبت به پروتز گرد دارد بلکه برعکس پروتز گرد در تمام دنیا طرفداران بیشتری دارد و فرم مطلوبتری ایجاد میکند و بعلاوه احتمال چرخش و نیاز به عمل مجدد در آنها کمتر است.

خلاصه

انتخاب اندازه و شکل ایده آل پروتز سینه یکی از جنبه های حیاتی فرآیند جراحی سینه است. بسیار مهم است که اندازه و شکلی را انتخاب کنید که با تیپ بدنی شما مطابقت داشته و در عین حال درخواست شما را محقق کند. به طور کلی پروتز سینه مدل اشکی، ضمن بزرگ کردن سینه و اصلاح فرم آن، جذابیتی طبیعی به بدن می بخشد. حفظ ظاهر طبیعی بدن، یکی از گزینه هایی است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان جراحی پروتز سینه است.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه