هزینه جراحی کوچک کردن سینه با ماموپلاستی در سال 1402

جراحی ماموپلاستی یکی از جراحی های زیبایی رایج است که برای کوچک کردن سینه ها انجام می شود. این عمل همواره متقاضیان زیادی داشته و دارد. بزرگ بودن سینه ها علاوه بر ایجاد ظاهر ناموزون و نامتناسب در بدن، باعث بروز مشکلات فیزیکی مانند فشار به مهره های گردن و دیسک گردن و عوارض پوستی و … نیز خواهد شد. بدون شک این مشکل با بالارفتن سن ، پررنگ تر و آزاردهنده تر میشود. بنابراین از مزایای عمل ماموپلاستی می توانیم به زیبا و خوش فرم شدن سینه ها و جلوگیری از آسیب های جسمانی اشاره کنیم. هزینه ماموپلاستی، بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین میگردد که در این مقاله به توضیح آنها پرداخته ایم.
هزینه ماموپلاستی چگونه محاسبه می شود؟ هزینه جراحی کوچک کردن سینه در سال 1402 چقدر است؟
با ما همراه باشید…

عمل ماموپلاستی در یک نگاه

اگر شما بابت بزرگ بودن سینه های خود دچار عوارض جسمی شده اید، یا اعتماد به نفس خود را از دست داده و یا در انتخاب لباس مناسب دچار مشکل شده اید ، عمل ماموپلاستی می تواند مشکل شما را برطرف کند. عمل جراحی ماموپلاستی با بیهوشی عمومی انجام می شود و در طی آن، بافت های اضافی پستان ( شامل چربی و بافت غددی) برداشته خواهد شد. موقعیت هاله و نوک سینه ها نیز متناسب با اندازه و فرم جدید سینه ها قرار داده می شود و اصلاح میگردد.

هزینه ماموپلاستی چگونه تعیین می شود؟

جراحی ماموپلاستی برای هر فرد، با توجه به شرایط عمومی او و حجم سینه ها متغیر است. بنابراین هزینه آن نیز متفاوت میباشد. هزینه ماموپلاستی، یکی از عواملی است که بدون شک برای تصمیم گیری قطعی و نهایی بیمار در مورد انجام عمل تاثیرگذار است. به همین منظور لازم است برای آگاه شدن از هزینه عمل خود، به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کرده تا ایشان با معاینه و بررسی وضعیت و درخواست شما، قیمت آن را به شما اعلام نمایند.

چه عواملی در محاسبه هزینه ماموپلاستی موثرند؟

برآورد هزینه نهایی عمل ماموپلاستی، بستگی به موارد زیر دارد:
 

 • میزان بزرگی و افتادگی سینه ها و بافت چربی و غددی که باید برداشته شود.
  قطعا مهمترین فاکتور برای تعیین هزینه ماموپلاستی، همین عامل است. هرچه حجم سینه ها بزرگتر باشد و میزان افتادگی سینه ها بیشتر باشد، روی تایم عمل و میزان برش های جراحی تاثیر دارد که خود باعث افزایش هزینه عمل میگردد.
 • تکنیک های عمل
  در پروسه معاینه بالینی و اندازه گیری های قبل از عمل پزشک شما تشخیص خواهد داد که استفاده از چه روش و تکنیکی برای شما مناسب تر است. نحوه انجام هر تکنیک و نوع برش های جراحی و میزان مهارت و دقتی که نیاز دارد در تعیین هزینه ماموپلاستی اثرگذر خواهد بود.
 • هزینه بیهوشی
  با توجه به شرایط جسمانی فرد، وجود و یا عدم وجود عوامل خطرزا و بیماریهای زمینه ای ( مانند دیابت، فشارخون، و….) ، و همینطور مدت زمان عمل جراحی ، هزینه متخصص بیهوشی تغییر میکند.
   
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
  طبیعتا هزینه خدمات بیمارستانی و اتاق عمل که شامل دارو و تجهیزات مصرفی میباشد ، و کیفیت هتلینگ از عوامل مهم تاثیرگذار در هزینه نهایی جراحی میباشد.
   
 • هزینه های جانبی بعد از عمل
  بعد از ماموپلاستی، لازم است بیمار از سوتین طبی مخصوص استفاده کند. علاوه بر این هزینه مربوط به کرم های موضعی آنتی اسکار نیز جزو هزینه های جانبی میباشد.

هزینه ماموپلاستی در سال 1402

همانطور که میدانید تمامی هزینه های روزمره در ابتدای هر سال افزایش پیدا میکند و هزینه خدمات پزشکی و درمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزینه ماموپلاستی در سال 1402 با توجه به فاکتورها و عوامل تاثیر گذاری که در مقاله مطرح کردیم برآورد خواهد شد. بنابراین در صورتی که قصد انجام این عمل جراحی را دارید می توانید با مراجعه حضوری به مطب دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، از هزینه جراحی و سایر جزییات آن مطلع شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در اینستاگرام یا از طریق شماره تماس مطب مطرح کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه