شگفتی های بزرگ کردن سینه با پروتز

هدف از انجام پروتز سینه، حجم دهی و بزرگ شدن سینه ها با استفاده از پروتز (ایمپلنت) می باشد. این جراحی به بازیابی حجم از دست رفته سینه ها در پی کاهش وزن های شدید، بارداری، شیردهی و یا سرطان سینه کمک می کند.

جراحی پروتز سینه باعث می شود سینه ظاهر پر و بیرون زده ای پیدا کند و به همین خاطر می تواند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس فرد نیز شود.

چه افرادی می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند؟

افرادی که:

 • از لحاظ بدنی و فیزیکی در شرایط خوبی به سر می برند
 • در دوران بارداری و یا شیردهی نیستند
 • رشد سینه های شان کامل شده است
 • انتظارات منطقی از نتیجه جراحی دارند
 • به دلیل بارداری و یا کاهش وزن، از حجم سینه های شان کاسته شده است
 • احساس می کنند قسمت فوقانی سینه شان حجم کمی دارد
 • سینه های شان با هم تقارن ندارد (یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچک تر می باشد)
 • افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، پس از یافتن جراح پلاستیک ماهر و با تجربه در این زمینه، باید در جلسات مشاوره شرکت کنند تا با تمام جوانب این جراحی آشنا شوند. بیمار باید در خصوص خواسته و هدف خود از انجام این جراحی با پزشک صحبت کند.
 • پزشک نیز با معاینه کامل بیمار و بررسی وضعیت جسمانی و سوابق پزشکی، بهترین نوع پروتز را برای بیمار در نظر خواهد گرفت.
بزرگ کردن سینه با پروتز

بزرگ کردن سینه با پروتز

یکی از نکات مهم در میزان موفقیت جراحی پروتز سینه، محل قرارگیری پروتز می باشد. پروتزها معمولا بالا و یا زیر عضلات سینه ای (پکتورال) قرار می گیرند. معمولا ترجیح بر این است که پروتز زیر عضله قرار گیرد زیرا کمتر در تماس با بافت سینه بوده و برخی عوارض آن در درازمدت کمتر است. ولی در خانم های ورزشکار حرفه ای باید پروتز روی عضله گذاشته شود. پروتز های سینه یا از جنس سیلیکون هستند و یا داخل آنها حاوی آب نمک است که عمدتا از پروتز های سیلیکون استفاده می گردد. پروتزهای سیلیکون قوام مناسب تری دارند و در لمس حس طبیعی تری دارند.

جراحی پروتز سینه باعث می شود که سینه ظاهر پر و بیرون زده ای پیدا کند و به همین خاطر می تواند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس فرد نیز شود. با مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه تهران باید از کیفیت بالای جراحی اطمینان پیدا کنید.

 

در جراحی پروتز سینه، تعیین اندازه و فرم و نمای دلخواه سینه بسیار مهم است و پزشک باید از خواسته بیمار خود مطلع باشد. منظور از فرم و نمای سینه، میزان بیرون زدگی و همان اندازه ای است که بیمار می خواهد سینه اش بزرگ به نظر برسد.

آمادگی و اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

 • افراد سیگاری باید حداقل دو هفته قبل از جراحی، سیگار را کنار بگذارند، چرا که سیگار احتمال بروز عوارض بعد از جراحی را افزایش می دهد و روند بهبود را به تاخیر می اندازد.
 • مصرف داروهایی مانند آسپیرین پیش از جراحی ممنوع می باشد، چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • انجام آزمایش خون نیز معمولا از سوی پزشک تجویز می شود.

میزان مقاومت پروتز سینه جقدر است؟

یکی از مهم ترین دغدغه های بیماران، میزان مقاومت پروتز است. در ویدیوی زیر، دکتر محسن اسدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، میزان مقاومت یک پروتز سیلیکونی را امتحان خواهد.

روند جراحی پروتز سینه

این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود. شایع ترین نوع برش، برش در چین زیر سینه می باشد که حدود ۴/۵ تا ۵ سانتی متر است. گاها از برش دور هاله سینه استفاده می شود که به شرطی قابل انجام است که قطر هاله سینه خیلی کوچک نباشد. ندرتا از برش زیر بغل هم می شود پروتز را وارد کرد که چون محدودیت های زیادی دارد و فقط برای پروتزهای آب نمک می باشد، جزو روش های رایج نیست.
پس از آماده سازی محل پروتز( زیر و یا روی عضله) ، پروتز با سایز مناسب قرار داده می شود، و محل عمل لایه به لایه ترمیم می شود. در عمل پروتز سینه، ترجیحا نباید از درن استفاده گردد.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

روزهای اول بعد از جراحی، سینه ها دردناک و متورم می باشند و برخی بیماران از احساس درد و ناراحتی شکایت می کنند. این علائم کاملا طبیعی بوده و با مصرف مسکن های تجویز شده تسکین می یابند.

 • معمولا پس از ۴۸ ساعت بیمار می تواند دوش بگیرد.
 • بعد از گذشت یک هفته از جراحی، از میزان تورم و سفتی سینه ها کاسته خواهد شد.
 • یک هفته بعد از جراحی، انجام کارهای ساده، در صورتی که فشاری به سینه ها وارد نشود، بلامانع می باشد.
 • تقریبا چهار تا شش هفته بعد از جراحی، بیمار قادر به انجام فعالیت های سنگین تر مانند ورزش می باشد. باز هم در صورتی که احساس می شود به سینه ها فشار وارد می شود، باید کمی دیگر صبر کرد.
 • از سوتین های طبی مخصوص جراحی و یا سوتین های بدون فنر و ورزشی، پس از برداشتن پانسمان اولیه (روز اول و یا دوم پس از عمل)، به مدت دو ماه باید استفاده گردد. تا دو ماه توصیه می شود از سوتین های معمولی فنر دار نباید استفاده شود.

نکته مهم این است که اگر بیمار خواهان رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد، باید تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که طول دوره نقاهت در هر بیمار متفاوت می باشد.

پروتز سینه و شیردهی

بسیاری از خانم ها نگران این موضوع هستند که پروتز سینه بر شیردهی تاثیر بگذارد. پروتز سینه تاثیری روی شیردهی ندارد بدین معنی که نه باعث کاهش شیردهی می گردد و نه باعث افزایش آن می شود.

 پروتز های سینه مادام العمر هستند ولی گاها بدلیل تغیراتی که در اثر واکنش بدن نسبت به پروتز ایجاد می شود، پس از ده تا پانزده سال ممکن است نیاز به تعویض پروتز باشد که تشخیص آن صرفا با پزشک جراح می باشد.

ذکر این نکته ضروری است که تا به امروز ثابت نشده است که پروتز سینه باعث افزایش شانس ابتلا به سرطان سینه می شود. البته جدیدا فرم بسیار نادری از یک نوع سرطان بنام ALCL ، بدنبال استفاده از برخی پروتز های Macrotextured ، گزارش شده است که براحتی قابل درمان می باشد و به همین خاطر تمامی بیماران لازم است به صورت دوره ای( هر شش ماه یا یکسال) توسط پزشک جراح خود معاینه شوند.

جراحی پروتز سینه در خانم هایی که سینه های افتاده ندارند، قطعا نتایج مطلوب تر و درخشانی را به همراه خواهد داشت.

لزوم مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه

با توجه به این که سینه بافتی حساس و ظریف است، حتماً عمل جراحی پروتز سینه نزد بهترین جراح سینه تهران انجام شود. کیفیت پروتز و نحوه انجام عمل بسیار مهم است و به همین دلیل حتماً پیش از اقدام به جراحی، در انتخاب جراح دقت کافی را به خرج دهید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

7 + 16 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی