مراقبت های پس از جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

همان قدر که انتخاب بهترین جراح زیبایی پلک در تهران از اهمیت برخوردار است، مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی نیز حائز اهمیت است. اگر به تازگی جراحی زیبایی پلک انجام داده اید اما مراقبت های بعد از جراحی پلک آن برایتان ناآشنا است، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

نمونه بلفاروپلاستی دکتر اسدی
نمونه جراحی زیبایی پلک دکتر اسدی

مراقبت های بعد از جراحی پلک چیست؟

۱- اگر عمل با بی حسی موضعی انجام شده، پس از عمل محدودیت غذایی ندارید و می توانید از رژیم معمولی استفاده کنید.

۲- تا ۲۴ ساعت پس از عمل از کمپرس سرد استفاده نمایید ( بیست دقیقه کمپرس سرد و بیست دقیقه استراحت ) هنگام خواب نیاز به کمپرس سرد نیست.

۳- تا ۲۴ ساعت از شستشوی صورت به خصوص چشم ها خودداری کنید و سپس می توانید صورت خود را بشویید  و حمام کنید.

۴- از انجام فعالیت سنگین و ورزش و بلند کردن اشیا سنگین تا یک هفته پرهیز نمایید. حتی در صورت نیاز از ملین استفاده کنید تا هنگام اجابت مزاج فشار کمتری وارد شود.

۵- چسب کاغذی پشت پلک را روز بعد از عمل میتوانید بردارید و پس از آن نیاز به هیچگونه چسب و پانسمان نمیباشد.

۶- آنتی بیوتیک خوراکی و مسکن تجویز شده را به موقع مصرف کنید.

۷- یک روز بعد از عمل که چسب روی بخیه ها برداشته شد ، از پماد جنتامایسین چشمی روی بخیه ها به ملایمت استفاده کنید( روزی یک بار کافیست).

۸- در صورتی که هنگام خواب چشم هایتان باز میماند نگران نباشید و به مرور برطرف می شود ولی لازم است حتما هنگام خواب از پماد جنتامایسین چشمی داخل پلک استفاده کنید تا مانع خشکی چشم شود و هنگام بیداری از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید.

۹- هنگام خواب به خصوص در ۴۸ ساعت اول پس از عمل پشت سرتان بالا باشد و از دو بالش استفاده کنید.

۱۰- از مصرف نمک تا یک هفته اجتناب نمایید.

۱۱- بخیه های پلک همیشه از نوع کشیدنی و غیر قابل جذب می باشد و معمولا پس از ۵ تا ۷ روز باید کشیده شود که زمان آن به شما اطلاع داده می شود.

۱۲- در صورت هرگونه مشکل با مطب تماس بگیرید.

 

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه