همه چیز درباره لیفت سانترال لب

اگر از فرم لب‌های خود رضایت ندارید، یا اگر احساس می‌کنید حجم لب‌هایتان (یه خصوص لب بالا) با افزایش سن، کم شده است و یا ارتفاع لب بالا افزایش پیدا کرده و دندانها کمتر نمایان می شود و به فکر ایجاد یک تغییر هستید ، بهترین گزینه می تواند جراحی لیفت لب بالا باشد. توجه داشته باشید که استفاده از فیلرها و ژلهای قابل جذب هیالورونیک اسید ، برای افزایش حجم لب ( بالا و پایین) کاربرد دارد و معمولا نتایج بسیار خوبی بدنبال دارد اگرچه با توجه به قابل جذب بودن نیاز به تکرار هر چند ماه یکبار وجود دارد. درباره بوتاکس پیشانی بخوانید.

ولی لیفت سانترال لب برای اصلاح فرم لب بالا و کم کردن فاصله لب بالا و بینی مورد استفاده قرار می گیرد .لیفت لب یک جراحی زیبایی می‌باشد که به طور دائم لب بالایی را به سمت بیرون می‌چرخاند و در نتیجه لب به سمت بالا کشیده می‌شود، در نتیجه این جراحی بافت صورتی رنگ لب بیشتر به سمت بیرون می‌آید و باعث می‌شود لب‌ها حجیم‌تر و بزرگتر نشان داده شوند. چه بسا بعد از جراحی لیفت لب ، دیگر نیاز به فیلر برای افزایش حجم لب وجود نداشته باشد!


جراحی لیفت سانترال لب سالهاست که در تمام دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و این روزها در مقوله‌ی جراحی‌های زیبایی بسیار متداول می‌باشد. این جراحی گزینه‌ای مناسب هم برای افراد جوان و هم برای افراد میانسال و سالمند که می‌خواهند تغییرات چشمگیر در فرم و ساختار لب‌های خود داشته باشند ، می باشد.


بلند بودن یا افتادگی لب بالا یکی از نشانه‌های اولیه پیر شدن است که می‌تواند مانع از نمایان شدن دندان‌های بالایی شما شود و علت آن شل شدن پوست بالای لب و بافت لب می‌باشد. جدا از افزایش سن برخی از افراد بصورت مادرزادی لب بالای باریک و بلندی دارند که برای این افراد نیز لیفت سانترال لب توصیه می‌شود.

لیفت لب چیست؟


لیفت لب یک جراحی زیبایی جهت برجسته کردن تاج لب و کاهش ارتفاع لب بالا می‌باشد. اساس این جراحی بر مبنای کوتاه کردن فاصله بین قاعده بینی و لب بالا می‌باشد. به این قسمت که زیر بینی واقع شده است فیلتروم گفته می‌شود. با کوتاه کردن فیلتروم و بالا کشیدن لب بالا ، ناحیه صورتی لب بیشتر به سمت بیرون می‌آید و لب چه زمانی که صحبت می کنید و یا در حالت استراحت حالت برجسته تری پیدا می کند و لبخندتان زیباتر می شود.
توجه داشته باشید افرادی که لب بالای کوتاهی دارند و ارتفاع لب کم می باشد، به هیچ عنوان کاندید این عمل نمی باشند. درباره رد اسکار بعد از جراحی بخوانید.

انواع مختلفی از لیفت لب وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • لیفت سانترال لب بالا ( قسمت میانی و تاج لب)
 • لیفت لترال یا کناری لب برای اصلاح لب های غمگین و افتاده

با توجه به هدفی که شما مد نظر دارید و نتیجه‌ای که خواهان رسیدن به آن هستید، جراح پلاستیک طی جلسه مشاوره و ویزیت شما را راهنمایی می‌نماید که آیا کاندید مناسبی برای لیفت لب هستید یا خیر.


در ادامه به بررسی لیفت سانترال لب خواهیم پرداخت.


لیفت سانترال یکی از روش‌های رایج در بین انواع لیفت لب می‌باشد. در این روش جراح برشی در امتداد پایه بینی ( کلوملا) و زیر سوراخهای بینی ( تا کنار پره های بینی) ایجاد می‌کند، و بخش کوچکی از پوست این قسمت برداشته می شود . این ناحیه زیاد در معرض دید نیست، در واقع فضای بین بینی و لب‌ها با ایجاد این برش در قسمت پایینی بینی کوتاه می‌شود و لب به سمت بینی به بالا کشیده می‌شود.اگر جراحی توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود ، خط برش بسیار نامحسوس خواهد بود و قابل رویت نمی باشد. برای مطالعه درباره جراحی ترمیمی بینی کلیک کنید.


اقدامات قبل از جراحی لیفت سانترال لب:

 • 6 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید (هم خوراکی هم نوشیدنی)
 • یک هفته قبل و یک هفته بعد از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • از یک هفته قبل از جراحی از مصرف آسپرین و داروهای رقیق‌کننده خون خودداری نمایید.

این جراحی به تنهایی جزو جراحی‌ها کم خطر و مینور دسته‌بندی می‌شود و نیاز به بیهوشی کامل ندارد. ولی بهتر است در اتاق عمل و در حضور متخصص بیهوشی انجام شود تا مراجعه کننده هیچگونه دردی نداشته باشد. در این جراحی یک بخش کوچکی از پوست زیر بینی برداشته می‌شود. بخیه‌ها یک هفته بعد از جراحی کشیده می‌شوند. درباره زاویه سازی فک و صورت بیشتر بخوانید.


اقداماتی که بعد از جراحی باید انجام دهید:

 • تا 24 ساعت پس از جراحی استراحت نمایید.
 • از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و سیگار کشیدن تا یک هفته پس از جراحی خودداری نمایید.
 • از خوابیدن روی صورت پرهیز نمایید.
 • دهان خود را زیاد باز نکنید و در روزهای ابتدایی از خندیدن و صحبت کردن زیاد امتناع کنید.
 • برای مسواک زدن از یک مسواک کوچک استفاده نمایید و با ملایمت مسواک بزنید.
 • روی محل برش و بخیه‌ها پماد آنتی بیوتیک تجویز شده را استفاده نمایید.
 • آنتی بیوتیک خوراکی تجویز شده را به موقع مصرف نمایید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب حداقل تا یک ماه خودداری کنید.

عوارض جراحی لیفت سانترال لب:


بدترین عارضه این عمل ، برداشتن بیش از حد پوست می باشد که منجر به کوتاهی غیر طبیعی لب بالا می گردد و نمای بسیار بدی ایجاد می کند . متاسفانه اصلاح این عارضه بسیار مشکل و شاید غیر ممکن می باشد و منجر به اسکار و بدشکلی خواهد شد. بنابراین توصیه اکید می گردد که قبل از انجام این جراحی ، مانند سایر اعمال جراحی زیبایی به جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه نمایید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی