لیفت باسن برزیلی چگونه انجام می شود؟

لیفت باسن برزیلی (brazilian butt lift) يا BBL،  یک عمل زیبایی است که آمار انجام آن در بین مردم رو به افزایش است. لیفت باسن برزیلی با هدف افزایش اندازه و تغییر شکل باسن انجام می شود. در جریان انجام این جراحی زیبایی، چربی های اضافی از سایر نواحی بدن برداشته شده و به نقاط خاصی از باسن منتقل می شود تا برجستگی زیباتری در پشت و نواحی کناری باسن ( هیپ دیپ ) ایجاد شود. افرادی که کاندیدای لیفت باسن برزیلی هستند باید از سلامت جسمی و روانی مناسب  برخوردار بوده و انتظارات واقع بینانه ای از انجام این اقدام زیبایی داشته باشند.

اگر شما نیز در مورد لیفت باسن برزیلی چیزهایی شنیده اید و قصد دارید روشی آسان تر و ماندگار تر از ورزشهای مختلف را در پیش بگیرید می توانید از طریق مطالعه این مقاله و جلسه مشاوره با فوق تخصص پلاستیک و زیبایی از مناسب و ایمن بودن لیفت باسن برزیلی خاطر جمع شوید.

لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی چیست؟

لیفت باسن برزیلی اقدامی است که در روند انجام آن، چربی های نواحی دیگر بدن بوسیله ی لیپوماتیک یا لیپوساکشن تخلیه شده و برای افزایش حجم و زیباتر شدن فرم باسن، به این ناحیه تزریق می شود. به طور کلی، لیفت باسن برزیلی برخلاف نامش یک روش سنتی «لیفت» مانند لیفت صورت یا لیفت سینه نیست. لیفت باسن برزیلی به باسن حجم داده  و شکل آن را بهبود می بخشد. اما برای درمان افتادگی یا از بین بردن پوست اضافی این قسمت باید با جراح پلاستیک صحبت کرده و راهکارهای مناسب و موثر را جویا شوید.

لیفت باسن برزیلی با عنوان های جراحی بزرگ کردن باسن و تزریق چربی به باسن نیز شناخته می شود.

لیفت باسن برزیلی چه تاثیری بر زیبایی بدن دارد؟

در طول لیفت باسن برزیلی، جراح پلاستیک چربی های انباشته شده را از سایر قسمت‌های بدن ( معمولا شكم و پهلوها ) برمی‌دارد و آن‌ها را در نواحی اطراف باسن قرار می‌دهد. پس از بهبودی، باسن شما بزرگتر، برجسته تر و متقارن به نظر می رسد و مناطقی از بدن که چربی آن ها برداشته شده است، شکل صاف تر و یکدست تری پیدا خواهد کرد. با باریک تر شدن ناحیه شکم و پهلو و کمر ، و افزایش سایز در ناحیه باسن ، زیبایی و تناسب بیشتری ایجاد شده و فرم یاعت شنی ایجاد میگردد. باید تاکید شود که ایجاد فرم ساعت شنی در همه افراد امکانپذیر نیست و بستگی به فرم لگن و استخوانبندی و حجم چربی احشایی ( داخل شکم) و قد بیمار دارد .

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیفت باسن برزیلی هستند؟

تصمیم گیری درباره انجام جراحی لیفت باسن برزیلی یک تصمیم شخصی و بسیار مهم است. بدون شک خواسته و تصویر ذهنی مطلوب هر فرد درباره اندام خود می تواند انگیزه ای قدرتمند برای اقدامات جراحی پلاستیک و زیبایی باشد.

اگر قصد دارید برای لیفت باسن برزیلی اقدام کنید، لازم است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

– دوران بلوغ را به اتمام رسانده باشید.

– از لحاظ سلامت جسمی در وضعیت خوبی قرار داشته باشید.

– انتظارات و درخواست های واقع بینانه داشته باشید.

– در قسمت های دیگر بدن شما به مقدار کافی چربی وجود داشته باشد تا بتوان آن را به ناحیه باسن و اطراف آن انتقال داد.

– بتوانید سبک زندگی خود را تغییر داده تا از افزایش وزن و تغییرات دیگر جلوگیری به عمل آورید.

اگر جزو افرادی هستید که در قسمت های دیگر بدن خود چربی اضافی ندارید، احتمالا بهتر است درباره پروتز باسن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لیفت باسن برزیلی چقدر ماندگاری دارد؟

تاثیر ناشی از لیفت باسن برزیلی نسبتا دائمی است. البته حدود ۵۰ درصد از چربی تزریق شده جذب خواهد شد ولی با این حال چربی باقیمانده ماندگار خواهد بود . با این حال تغییرات بدن در اثر بالا رفتن سن و یا تغییرات وزنی، می تواند روی نتیجه لیفت باسن برزیلی نیز تاثیر گذار باشد و آن را تغییر دهد.در صورت تمایل بیمار میتوان بعدها مجددا این عمل را تکرار نمود.

نکات و اقدامات مهم قبل از لیفت باسن برزیلی

شرط مهم برای انجام لیفت باسن برزیلی ، داشتن ذخیره چربی کافی در سایر نقاط بدن است و اگر چربی کافی نداشته باشید باید این روش را فراموش کنید. این را هم اطلاع داشته باشید که از چربی شخص دیگر( حتی خواهر یا برادر دوقلوی خود) نمیتوانید استفاده نمایید.

نکته دیگر اینکه باید سن شما بیشتر از 18 سال باشد. با این حال هر بدن، ویژگی های منحصر به فردی را دارا است. ممکن است فردی تا بعد از 18 سالگی نیز در روند رشد مربوط به بلوغ قرار داشته باشد. اگر دوران بلوغ، به پایان نرسیده باشد، احتمال اینکه نتایج لیفت باسن برزیلی دستخوش تغییراتی شود، وجود دارد. در این خصوص باید با جراح خود صحبت کنید. جراح فوق تخصص پلاستیک، می تواند ارزیابی صحیحی از وضعیت فعلی شما داشته و چشم انداز دقیقی را درباره ی بعد از جراحی برای شما ترسیم نماید.

سوالاتی که معمولا توسط جراحان پرسیده می شود، موارد زیر را در بر دارد:

– چرا قصد دارید لیفت باسن برزیلی را انجام دهید؟

– چه نتایجی را میخواهید به دست آورید؟

– آیا زیاد درباره نقص های بدن خود فکر میکنید؟

– آیا به توصیه و تشویق همسر یا دوستان خود تصمیم به انجام آن گرفته اید؟

در ویزیت با جراح خود لازم است تمام سوابق بیماری، جراحی و داروهای مصرفی خود را شرح دهید.

پزشک جراح، با بررسی کامل بدن شما نقاطی که باید چربی از آن ها برداشته شود را تعیین میکند. این نواحی می توانند موارد زیر باشند:

– شکم و پهلوها 

-ناحیه پشت قفسه سینه

– ران ها

-بازوها

روش انجام لیفت باسن برزیلی

این عمل حتما باید در اتاق عمل مجهز ( بیمارستان و یا مراکز جراحی محدود مجاز) و با حضور متخصص بیهوشی و تیم کامل اتاق عمل و در شرایط کاملا استریل و استاندارد انجام شود. تقریبا همیشه از بیهوشی کامل( بیهوشی عمومی) استفاده میشود. 

هشدار:

اگر این عمل توسط افراد فاقد صلاحیت علمی و مهارت کافی انجام شود، متاسفانه شانس آمبولی چربی و خطر جانی ممکن است داشته باشد. بنابراین قبل از تصمیم به انجام آن ، حتما از صلاحیت علمی جراح خود مطلع شوید و با جراح خود بصورت شفاف و رو در رو ، در مورد روش انجام و عوارض و انتظارات خود گفتگو کنید.

مزایای جراحی لیفت باسن برزیلی

این اقدام در صورتی که بر اساس اصول علمی و بر مبنای زیبایی شناسی توسط جراح فوق تخصص پلاستیک انجام شود، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

  • از اندوخته چربی خود فرد استفاده میگردد و نیاز به پروتز و جسم خارجی نیست .
  • با کاهش چربی مازاد  در نواحی مختلف ، ایجاد هارمونی و تناسب بیشتری میکند.
  • نتیجه آن ظاهری طبیعی دارد.
  • از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است.
  • روی افزایش اعتماد بنفس و بهبود تصویر ذهنی فرد از خود تاثیر گذار است.
  • حالت و فرم کلی بدن زیبا و متناسب تر دیده می شود.

کلام پایانی

اگرچه  لیفت باسن برزیلی یک جراحی محبوب است، اما برای همه مناسب نیست. در مورد نتایج مورد نظر و همچنین سابقه سلامتی خود با جراح خود صحبت کنید. جراح شما ممکن است روشی متفاوت را برای تحقق درخواست شما  توصیه کند که برای شما مناسب تر است.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه