جراحی لیفت پیشانی و ابرو

جراحی لیفت پیشانی و ابرو

لیفت ابرو چیست و این جراحی چگونه انجام می شود؟ چه کسانی می توانند لیفت ابرو انجام دهند؟

با گذر زمان و بالا رفتن سن افراد چین و چروک هایی در ناحیه پیشانی ایجاد می شود که موجب می شود چهره فرد حالت جدی یا اخمو به نظر برسد. لیفت ابرو برای این افراد گزینه بسیار مناسبی می باشد.

بالا بردن ابرو ها که معمولا با عنوان لیفت ابرو شناخته شده است جز یکی دیگر از عمل های جراحی زیبایی در ناحیه صورت می باشد که افراد به دنبال افتادگی ابروها، پدیدار شدن چین و چروک هایی در ناحیه پیشانی و خطوط بین ابروها، خواهان انجام آن هستند.

در واقع انجام جراحی لیفت ابرو موجب می شود تا ابروها در جای درست خود قرار گیرند، چشم ها از حالت خستگی خارج شوند و چهره فرد جوان تر به نظر برسد.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران با شماره های
22617680- 09199110344 تماس بگیرید یا برای ارتباط با دکتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه کنید .

انواع روش های جراحی لیفت ابرو و پیشانی

اینکه جراح طی عمل جراحی لیفت ابروها از چه نوع روشی استفاده کند، به هدف بیمار از نتیجه جراحی، وضعیت و موقعیت قرار گیری ابروها و ارتفاع پیشانی و چروک های بین ابرو ها وابسته است. به طور کلی جراحی لیفت ابرو به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود که شامل جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک و جراحی لیفت ابرو به روش آندوسکوپی می باشد.

جراحی لیفت ابرو و پیشانی به روش کلاسیک

در جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک معمولا بیهوشی کامل صورت می گیرد. برای انجام جراحی، یک برش در ناحیه خط رویش موها و یا داخل موهای سر ایجاد می شود. عضلات زیرین توسط جراح آزاد شده، کشیده می شود و پوست های اضافی برداشته می شود و همچنین عضلاتی که موجب ایجاد چین و چروک در ناحیه شده است ضعیف تر می شود. در پایان جراحی نیز بخیه ها زده می شود. این روش نسبت به روش آندوسکوپی دوره ریکاوری طولانی تری دارد اما روش بسیار ماندگاری می باشد.

اشکال روش باز یا کلاسیک وجود خط برش که ممکن است قابل رویت باشد، می باشد به علاوه ممکن است بی حسی دایمی در قسمتی از پوست سر ایجاد نماید.

جراحی لیفت ابرو و پیشانی به روش آندوسکوپی

برای انجام جراحی لیفت ابرو با روش آندوسکوپی نیز همانند جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک از بیهوشی عمومی استفاده می شود. این عمل حدود 1 الی 3 ساعت به طول می انجامد. در این روش معمولا دو برش در ناحیه شقیقه ها و دو برش کوچک در قسمت میانی سر داده می شود که برش ها معمولا در آینده قابل رویت نیستند. پس از آن وسیله ای به نام آندوسکوپ از طریق این برش ها وارد می شود و تصاویر از طریق دوربین هایی که به آندوسکوپ متصل است به مانیتور ارسال شده و جراح از این طریق می تواند جراحی را انجام دهد. از این روش معمولا در افتادگی های خفیف تا متوسط به دلیل برش های محدود و عوارض کمتر، استفاده می شود.

از لیفت ابرو به روش آندوسکوپی به منظور رفع چین و چرو ک های ناحیه پیشانی و بالاتر بردن ابروها استفاده می شود.

جراحی لیفت پیشانی و ابرو

برش ها در جراحی لیفت ابرو و پیشانی به چه صورت می باشد؟

 معمولا لیفت ابرو با برش های خاصی انجام می شود. در برخی از موارد با برش هایی که در ناحیه پلک ها و در برخی موارد با برش هایی در ناحیه سر بین موها انجام می شود و به ندرت با برش هایی در پیشانی و بالای ابروها این لیفت انجام می شود.

اگر برش ها روی پلک ایجاد می شوند مانند جراحی زیبایی پلک، پانسمان نیاز ندارد و از پماد های موضعی و داروهای خوراکی آنتی بیوتیک بعد از جراحی استفاده می شود و اگر پس از جراحی دردی حس شود می توان از مسکن ها استفاده کرد.

اگر برش ها در ناحیه پیشانی یا روی ابروها ایجاد شود مانند برش های روی پلک، باید از پمادهای موضعی و داروهای آنتی بیوتیک خوراکی استفاده شود.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو و پیشانی

  • اگر برش های ایجاد شده در لیفت ابرو در ناحیه مو انجام شود، بخیه هایی که زده می شود یا کشیدنی می باشد یا پوست به وسیله منگنه های فلزی بخیه می شود. در هر صورت این بخیه ها طی دو هفته کشیده می شود و بیمار در این مدت باید به پزشک مراجعه کنند تا زخم ها مورد معاینه قرار گیرد.
  • 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی فرد می تواند استحمام کند اما زخمها نباید دستکاری شود.
  • انجام ورزش های سبک و ورزش هایی که به عضلات صورت زیاد فشار وارد نمی کند مانند پیاده روی مانعی ندارد اما از انجام ورزش های سنگین از 2 هفته تا یک ماه از باید خودداری شود.
  • افرادی که قصد تزریق ژل یا بوتاکس به این ناحیه را دارند بهتر است صبر کنند تا کبودی ها و تورم ها کاهش پیدا کند. معمولا یک تا دو هفته زمان لازم است تا تورم ها کمتر شود.

برخی از خدمات دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی

جراحی لیفتینگ صورت

جراحی زیبایی پلک

شگفتی های تزریق بوتاکس!!!

راه های ارتباط با دکتر محسن اسدی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

چهار + 6 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی