بهترین فصل برای عمل بینی چه زمانی است؟

رینوپلاستی یا جراحی بینی شامل تغییر شکل بینی است تا ظاهری جذاب‌تر به آن ببخشد یا نقص‌های زیبایی و عملکردی آن را اصلاح کند. بسیاری از افرادی که می خواهند عمل بینی انجام دهند در مورد زمان جراحی مطمئن نیستند و نمی دانند کدام فصل برای عمل آن ها مناسب تر است. بهترین فصل برای عمل بینی بستگی به خود شخص و شرایط او دارد داد، اما بطور کلی رینوپلاستی یک جراحی زیبایی است و مانند تمام عمل های جراحی، می توان آن را در هر زمانی از سال با خیال راحت انجام داد. با این حال، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه فصول خاصی ممکن است بر بهبودی شما پس از جراحی بینی تاثیر بگذارد. یا شاید ترجیح می دهید جراحی خود را با تعطیلات ملی همگام کنید تا بتوانید زمان کمتری را از کار بگیرید.

عمل بینی در پاییز و زمستان

ممکن است تصمیم بگیرید که در طول پاییز یا زمستان تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار بگیرید. بد نیست بدانید که هوای سرد این دو فصل تاثیر منفی بعد از عمل بر روی نتایج جراحی شما نخواهد داشت. در واقع، بسیاری از متخصصان بر این باورند که دمای سرد در این دو فصل می‌تواند چندین مزیت را در طول دوره بهبودی به همراه داشته باشد، از جمله:

در دماهای سرد تورم و کبودی کمتری را تجربه خواهید کرد.

قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید به این معنی است که احتمال ایجاد اسکار کمتر است.

در طول پاییز و زمستان، شب ها طولانی تر است و بسیاری از مردم به آرامی و استراحت زیاد می پردازند. این باعث می شود این فصول زمان ایده آلی برای ریکاوری بعد از عمل بینی باشد.

نکات ریکاوری برای جراحی بینی در پاییز و زمستان

با توجه به نکاتی که درباره بهترین فصل برای عمل بینی گفته شد دقت داشته باشید که اجازه ندهید پوست شما در سرما خشک شود: پاییز و زمستان مزایای زیادی برای بیماران جراحی بینی به همراه دارد. اما از طرف دیگر، این فصول خشک‌تر از بقیه فصول سال است. آب و هوای خشک می تواند روند بهبود زخم را مختل کند. بنابراین، باید بانداژها را نگه دارید و سعی کنید در داخل خانه بمانید. برای تسریع بهبودی، جراح شما پمادهایی را در اختیار شما قرار می دهد که باید طبق دستور استفاده کنید.

نکات ریکاوری برای جراحی بینی در پاییز و زمستان

از سرماخوردگی یا آنفولانزا دوری کنید: پاییز و زمستان فصل آنفولانزا هستند. سرماخوردگی در دوران نقاهت پس از عمل بینی می تواند مانع از بهبودی شما شود. بنابراین، یکی دیگر از نکات برای بهبودی موثر جراحی بینی، مصرف مقدار زیادی ویتامین C و گرم ماندن است تا بعد از عمل بینی دچار سرماخوردگی نشوید.

عاقلانه لباس بپوشید: لباس هایی بپوشید که به اندازه کافی گرم باشند تا در برابر هوای خشک و سرد مقاومت کنند. در کشورهایی مانند ایران، پاییز و زمستان به ندرت سرد است. با این حال، اگر قصد انجام عمل بینی در ایران را دارید، باید عاقلانه لباس بپوشید.

عمل بینی در بهار و تابستان

با توجه به نکاتی که تا به حال درباره بهترین فصل برای عمل بینی گفته شد این را هم باید بگوییم که جراحی های زیبایی بیشتر از زمان های دیگر در بهار و تابستان انجام می شود. در فصل بهار، مردم مصمم هستند تا با تقویت اندام و ویژگی های صورت، ظاهری آماده برای تابستان داشته باشند.

بهار همچنین دمای مناسبی را برای جراحی بینی ارائه می دهد که برای بهبودی پس از جراحی نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است. علاوه بر این، دانشجویان می توانند قبل از آماده شدن برای ترم جدید، از تعطیلات بهاره استفاده کرده و جراحی زیبایی بینی انجام دهند.

تعطیلات تابستانی به شما این امکان را می دهد که از زمان استراحت برای بهبودی خود استفاده کنید. گرمای تابستان در طول دوره ریکاوری مشکلی ایجاد نخواهد کرد تا زمانی که نکات ساده ریکاوری را رعایت کنید.

عمل بینی در بهار و تابستان

نکات ریکاوری برای جراحی بینی در فصل بهار و تابستان

آلرژی خود را کنترل کنید: تنها عیب جراحی بینی در فصل بهار واکنش آلرژیکی است که ممکن است تجربه کنید. در فصل بهار، تعداد مواد حساسیت زا در هوا افزایش می یابد. این امر بهبودی را برای بیمارانی که ممکن است تب یونجه داشته باشند دشوار می کند. اگر احتمال دارد عطسه شدید، آبریزش غیرقابل کنترل بینی و خارش را تجربه کنید، عاقلانه است که قبل از انتخاب جراحی بینی در فصل بهار، آلرژی خود را کنترل کنید.

از گرما دوری کنید: برای بهبودی سریع، باید بیشتر وقت خود را در خارج از منزل سپری کنید، جایی که دما بسیار بالاست. گرما می تواند تورم را افزایش دهد و حتی ممکن است منجر به خونریزی شود. فعالیت های شدید در فضای باز نیز در طول ریکاوری جراحی بینی در تابستان ممنوع است.

از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید اجتناب کنید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند مانع از بهبود زخم شود. همچنین احتمال ایجاد اسکار را افزایش می دهد. در طول ریکاوری از پوست و به خصوص بینی خود محافظت کنید. از نور مستقیم خورشید دوری کنید و از SPF برای محافظت از پوست خود استفاده کنید.

وارد آب نشوید: شنا در چند هفته اول بعد از عمل بینی می تواند منجر به عفونت یا آسیب به نتایج جراحی شود. بنابراین، به همان اندازه که وسوسه‌انگیز است که در طول تابستان به استخرها و دریاچه‌ها سرازیر شوید، اگر در حال نقاهت پس از جراحی بینی هستید، باید از فعالیت‌های تفریحی خودداری کنید.

این مهم است که بدانید با توجه به شرایط خود چه زمانی برای عمل بینی انتخاب کنید. برای اطلاع دقیق تر به مراقبت های پس از عمل جراحی بینی مراجعه کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه