راهنمای کامل عمل بینی

مدت زمان مطالعه 23 دقیقه

زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیریم، سوالات بسیاری در ذهن ما شکل می گیرد که اگر پاسخ مناسبی برای آن پیدا نکنیم، می­تواند باعث استرس قبل از انجام جراحی بینی شود. پیش کدوم دکتر بینیمو عمل کنم؟ کدوم دکتر تو تهران برای جراحی بینی گوشتی خوبه؟ بهترین جراح بینی تهران کیه؟ قیمت جراحی بینی تو تهران چقدره؟ کدوم جراح پلاستیک بینی رو قشنگ عمل می­ کنه؟ جراحی بینی درد داره؟ یه جراح بینی خوب تو تهران چه ویژگی هایی داره؟ این ها نمونه ای از سوالات رایج در مورد عمل بینی است که بسیاری از بیماران پیش از انجام جراحی می پرسند. می توان گفت که تقریباً همه افراد از اهمیت بالای انتخاب یک جراح پلاستیک خوب آگاهی دارند. اگر نظرات افرادی را بشنویم که عمل بینی انجام داده اند، قطعاً در مورد اهمیت این موضوع خواهیم شنید. اما یافتن یک پزشک ماهر در عمل می تواند کار دشواری باشد. در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی کامل سوالات پیش از عمل بینی بپردازیم و با بهترین جراح بینی تهران آشنا شویم.

مهم ترین نکات جراحی بینی

نکات کلیدی در جراحی بینی

محتوا نمایش

عمل رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی که به نام جراحی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) نیز شناخته می شود، یکی از جراحی های زیبایی صورت است که توسط فوق تخصص پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. این جراحی یکی از رایج­ترین جراحی­های ایران و جهان است. این عمل زیبایی تا حدی در ایران رواج دارد که کشورمان مهد جراحی بینی جهان شناخته شده است. هدف از این جراحی رفع عیوب بینی از جمله قوز بینی، کجی بینی، افتادگی نوک بینی یا پهن و گوشتی بودن آن برای زیباتر جلوه دادن آن است.

بهترین جراح بینی در تهران و نمونه کار جراحی

نمونه ای از رفع قوز و افتادگی بینی با جراحی

چه کسانی جراحی بینی انجام می دهند؟

عمل بینی در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این عمل شایع در ایران هم زنان و هم مردان را به خود جذب کرده است. افرادی که به صورت مادرزادی با مشکلات ظاهری بینی مواجهند و یا افرادی که بر اثر حادثه و اتفاق دچار شکستگی بینی شده اند، برای بهبود ظاهر بینی با مراجعه به بهترین جراح بینی این عمل را انجام می­دهند. این عمل زیبایی برای رفع موارد زیر کاربرد دارد:

 • رفع قوز بینی
 • رفع کجی بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی
 • کوچک کردن بینی
 • شکل دادن به بینی
 • رفع پهن بودن نوک بینی
جراحی قوز بینی توسط دکتر محسن اسدی

رفع قوز بینی با جراحی بینی آقایان

آیا عمل بینی جنبه درمانی هم دارد؟

گاهی بیمارانی که به مطب بهترین جراح بینی تهران مراجعه می­ کنند، از مشکل تنفس نامناسب و کیپ بودن بینی یا خرخر کردن در هنگام خواب نیز شکایت دارند. پزشک با معاینه این افراد، گاه متوجه وجود انحراف بینی می شود و برای این افراد عمل همزمان جراحی زیبایی و انحراف بینی را پیشنهاد می کند. آن بخشی از عمل که مرتبط به رفع انحراف تیغه بینی می شود، جنبه درمانی دارد و جراح به درمان همزمان مشکل انحراف و مشکلات تنفسی می پردازد. بخشی از عمل که پزشک در آن به رفع عیوب ظاهری بینی می­پردازد، جنبه زیبایی دارد. امکان انجام هر دو عمل به صورت همزمان وجود دارد و دکتر جراح بینی هر دو عمل را می تواند به راحتی و همزمان انجام دهد.

انواع جراحی بینی

به طور کلی، جراحی بینی با توجه به تشخیص پزشک و روشی که او انتخاب می­کند، به دو نوع جراحی باز و جراحی بسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر یک از این دو شیوه می پردازیم:

عمل بینی به روش باز

در این روش، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی برشی در قسمت کلوملا (تیغه ای از جنس غضروف و پوست که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند) ایجاد می کند. به کمک این برش، پره های بینی را به بالا می برد و به این ترتیب به نوک بینی و پشت آن دسترسی پیدا می کند و به راحتی تغییرات لازم را در ساختمان بینی ایجاد می کند.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 • جراح دسترسی کامل و راحتی به ساختمان بینی دارد؛
 •  به دلیل دید بیشتر جراح، احتمال عدم قرینگی به شدت کاهش می یابد؛
 • جراح راحت تر می تواند پروتز و غضروف لازم را در بینی استفاده کند؛
 •  فضای کار بیشتری برای جراح فراهم است؛
 • در بینی های دچار انحراف و کجی، این روش نتیجه بهتری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که جراحی ترمیمی بینی باید به روش باز انجام شود.

عمل بینی به روش بسته

در این روش، جراح بدون ایجاد برش بر روی ناحیه کلوملا، به کمک ابزاری پوست بینی را به مقدار بسیار کمی بالا نگه می دارد و سپس تغییرات لازم را اعمال می کند.

مزایای جراحی به روش بسته

 • عدم ایجاد برش و بخیه در ناحیه کلوملا
 •  کاهش مدت زمان عمل
 • کم بودن تورم در ناحیه نوک بینی بعد از عمل

جراحی باز بهتر است یا بسته؟

در يك دهه اخير عمدتا تمايل بهترین جراحان بینی در سراسر دنيا انجام جراحي به روش  باز است زيرا با ديد مستقيم جراح، امكان انجام تغييرات پيچيده تر از نظر تكنيكي امكانپذیرتر است و نتایج عمل مطلوبتر و پایدارتر خواهد بود. در روش بسته زمان عمل کوتاهتر است، تورم نوک بینی پس از جراحی کمتر است ولی میزان تغییرات بخصوص در ناحیه نوک بینی کمتر امکانپذیر است و در نتیجه جراحی نتیجه ایده آل نخواهد داشت.

به طور کلی انتخاب روش جراحی، براساس تشخیص و تجربه خود جراح است.

بهترین فصل برای جراحی بینی چه زمانی است؟

بسیاری از افراد در فصول مختلف به خصوص در فصل بهار و پاییز با مشکل آلرژی و آبریزش بینی مواجه می شوند. به همین دلیل مهم ترین سوالی که از سوی این افراد مطرح می شود این است که آیا امکان جراحی بینی در هر زمانی وجود دارد؟ در ادامه صحبت های دکتر اسدی (فوق تخصص جراحی زیبایی در تهران) را خواهیم شنید.

بیشتر بخوانید
استفاده از تامپون بعد از جراحی زیبایی بینی

 

انواع مدل های بینی و جراحی آن ها

بینی انسان به صورت طبیعی انواع مختلفی دارد که هر یک ویژگی­های خاص خود را دارد. مدل­های بینی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • بینی گوشتی: این نوع بینی با مشخصه پوست ضخیم و اغلب چرب و همچنین غضروف ضعیف و نازک شناخته می شود. نوک این بینی ها معمولاً پهن و گوشتی است. در زیر می توانید نمونه واقعی بینی گوشتی قبل و بعد از جراحی را ببینید:

 

نمونه جراحی بینی گوشتی دکتر محسن اسدی

 • بینی استخوانی: این مدل بینی با مشخصه داشتن پوستی نازک و غضروف قوی قابل شناسایی است. این بینی معمولاً دارای قوز است و در میان عامه به بینی عقابی یا قوزدار معروف است. در زیر می­توانید عکس واقعی بینی استخوانی را قبل و بعد از جراحی ببینید:
نمونه جراحی بینی استخوانی دکتر محسن اسدی

جراحی بینی استخوانی توسط دکتر محسن اسدی

جراحی بینی گوشتی در تهران

این عمل یکی از جراحی­های سخت و مهم تلقی می­شود که موفقیت در آن به مهارت جراح بینی و تجربه و تخصص او بستگی دارد. در این جراحی، پزشک به تقویت غضروف­ها می­پردازد و با عمل زیبایی، عیوب بینی از جمله پهن بودن نوک بینی و گوشتی بودن آن را رفع می­کند و با توجه به مدل بینی مناسب، شکل آن را زیباتر می­کند. پهنای نوک بینی در این جراحی کاهش می­یابد.

دکتر محسن اسدی جراحی بینی گوشتی

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

بسیاری از افراد که بینی گوشتی دارند، تصور می کنند که چند سال بعد از عمل بینی، فرم و حالت قبلی بینی آن ها برمی گردد. آیا چنین تصوری صحیح است؟ در صورتی که جراحی بینی گوشتی نزد بهترین جراح بینی تهران انجام شود، تکنیک های مدرنی به کار خواهد رفت که امکان برگشت پذیری بینی صفر خواهد شد. صحبت های دکتر اسدی (جراح زیبایی بینی در تهران) را در این خصوص می شنویم:

جراحی بینی استخوانی در تهران

بینی استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک، بعد از جراحی نتیجه بسیار زیباتری خواهد داشت. در این جراحی نیز تخصص پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که اشاره کردیم، این مدل بینی معمولاً دارای قوز است. جراح باید به قدری در کار خود مهارت و تجربه داشته باشد تا ضمن رفع ایرادات بینی، قوز بینی را نیز به خوبی جراحی کند.

دکتر محسن اسدی جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی توسط دکتر محسن اسدی

انواع مدل های جراحی زیبایی بینی

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که تصمیم به انجام این جراحی رایج در ایران دارند، انتخاب مدل بینی مناسب است. در نظر گرفتن جنبه های زیبایی شناختی و اجزای دیگر صورت معمولاً کار انتخاب را برای فرد سخت خواهد کرد. در این صورت، نیاز ضروری به یافتن بهترین جراحی بینی تهران قابل لمس خواهد بود. یک دکتر بینی خوب و با تجربه با در نظر گرفتن تمامی ویژگی های ظاهری و فردی بیمار، بهترین مدل بینی را برای او انتخاب می کند. در ادامه به معرفی مدل های مختلف بینی خواهیم پرداخت:

جراحی بینی طبیعی در تهران

یکی از پرطرفدارترین مدل های بینی است که هم خانم ها و هم آقایان آن را می پسندند و برای هر دو نیز مناسب است. این مدل بینی با هدف رفع نواقص و عیوب بینی به طبیعی ترین شیوه شکل می گیرد، به گونه ای که بعد از عمل، با وجود این که شکل بینی زیبا می شود، اثری از عمل باقی نمی ماند و سایرین متوجه انجام عمل نخواهند شد. تیغه بینی در این روش صاف است و قوسی بر روی آن ایجاد نخواهد شد. زاویه بین نوک بینی با لب ها بین 90 تا 100 درجه خواهد بود. پره های بینی به صورت طبیعی و متقارن است. تنفس فرد به دلیل ساختار صحیح و علمی این مدل، بسیار مناسب خواهد بود و فرد هیچ گونه مشکل تنفسی بعد از عمل نخواهد داشت. این مدل بینی هم برای افراد دارای بینی گوشتی و هم استخوانی مناسب است. تجربه جراح در این عمل اهمیت بسیاری دارد تا بتواند با رعایت زاویه صحیح نوک بینی و صاف بودن تیغه، نتیجه ای عالی را رقم بزند. در ادامه نمونه کار جراحی طبیعی بینی دکتر محسن اسدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، را مشاهده خواهید کرد:

بینی طبیعی دکتر محسن اسدی

جراحی بینی فانتزی در تهران

این مدل بینی به خصوص در سال های ابتدایی آغاز جراحی زیبایی بینی در ایران رایج شده بود. مدل بینی فانتزی که به نام بینی عروسکی هم شناخته می شود، با مشخصه داشتن قوس زیاد و نوک سر بالا قابل تشخیص است. بینی فانتزی تیغه ای بسیار کوچک دارد و بینی بیش از حد استاندارد کوچک می شود. به دلیل ضعف و مشکلات ساختاری، جراحان متخصص و ماهر این مدل را از نظر تنفسی پیشنهاد نمی کنند. از طرف دیگر، به دلیل ظریف بودن این مدل بینی، تمامی افراد نمی توانند آن را انتخاب کنند. بینی عروسکی مناسب افراد دارای بینی استخوانی و اجزای صورت ظریف است و هرگز برای افراد دارای بینی گوشتی پیشنهاد نمی شود. مشکلات تنفسی در این مدل بینی بسیار رایج است که این امر به دلیل قوس بیش از حد و تیغه باریک آن است.

جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران

این مدل بینی امروزه طرفداران بسیاری دارد که اغلب طرفداران آن از میان خانم ها هستند. بینی نیمه فانتزی یا نیمه عروسکی هم ویژگی های بینی فانتزی و هم بینی طبیعی را داراست. تیغه بینی در این مدل دارای قوس کمی است. تیغه این بینی زیاد باریک نیست اما ضخامت آن به اندازه تیغه بینی طبیعی نیست. پره ها در این بینی کوچک تر از بینی طبیعی و بزرگ تر از بینی فانتزی است. از نظر تنفسی این بینی مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما نسبت به بینی طبیعی عملکرد ضعیف تری دارد.

بهترین جراح بینی در تهران و نمونه کار جراحیمراحل ‌جراحی بینی زیبایی

زمانی که وارد اتاق عمل می شوید، از زمان بیهوشی مراحلی برای ایجاد تغییرات روی بینی طی می شود که عبارتند از:

 •  بیهوشی عمومی از طریق تنفسی یا تزریق وریدی (در بعضی موارد جراح بی حسی موضعی را پیشنهاد می کند)؛
 •  ایجاد برش های لازم برای جراحی بر روی کلوملا (در صورت انتخاب روش باز در جراحی)
 • ایجاد تغییرات لازم بر روی ساختار بینی (اضافه کردن غضروف در صورت نیاز)
 • اصلاح فرم بینی و رفع عیوب آن (رفع کجی بینی و انحراف، اصلاح نوک بینی و …)
 • بخیه زدن برش های ایجاد شده
 • قرار دادن اسپیلینت (گچ بینی)
 • ریکاوری و مراقبت های لازم بعد از عمل
 • ترخیص بیمار

در این فیلم انیمیشنی می توانید جراحی بینی را مشاهده نمایید:

عمل بینی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جراحی به طور متوسط 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت است اما توضیحات کامل در این خصوص را از زبان دکتر محسن اسدی خواهیم شنید:

جراحی بینی با بیهوشی بهتر است یا با بی حسی موضعی؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که از سوی مراجعه کنندگان مطرح می شود، این است که آیا جراحی بینی با بی حسی موضعی خوب است؟ برای پاسخ دقیق به این سوال، صحبت های دکتر اسدی را در این خصوص می شنویم:

 

اقدامات پیش از جراحی بینی

پیش از جراحی بینی اقداماتی لازم است که حتماً باید آن ها را رعایت کنید. بعد از آن که انتخاب کردید که نزد کدام پزشک عمل کنید و بهترین جراح بینی تهران را برگزیدید، حتماً با وی در خصوص اقداماتی که باید قبل از جراحی انجام دهید، مشورت کنید. در تصویر زیر به نکات کلی پیش از انجام عمل بینی اشاره کرده ایم.

اینفوگرافی اقدامات قبل از عمل بینی

بهترین جراح بینی تهران چه کسی است؟

اکنون که تمامی اطلاعات لازم در مورد نحوه جراحی و انواع مدل های بینی را بیان کردیم، به سراغ مهم ترین بخش جراحی بینی، یعنی انتخاب یک بهترین جراح بینی تهران خواهیم رفت تا به معرفی کامل ویژگی های وی بپردازیم.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی طبیعی

از آن جایی که تعداد زیادی جراح و متخصص عمل بینی در پایتخت وجود دارند، انتخاب بهترین جراح بینی  تهران می تواند در عمل کار دشواری باشد؛ از سویی این مرحله، یکی از مهم ترین مراحل اقدام برای عمل بینی می باشد زیرا زیبایی بینی تا حد بسیار زیادی به عملکرد وی بستگی دارد. با این حال نگران نباشید، زیرا با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد، به راحتی می توانید انتخابی صحیح داشته باشید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

خوشبختانه امروزه با پیشرفت بسیاری که در زمینه ارتباطات اجتماعی و شبکه های اجتماعی حاصل شده است، جست و جو در تمامی حوزه ها از جمله حوزه پزشکی به راحتی بیشتری صورت می گیرد. در نتیجه بخشی از روند انتخاب شما به اینترنت و شبکه های اجتماعی مربوط است. پیش از انتخاب جراح بینی، باید راه های زیر را دنبال کنید:

 • در تمامی شبکه های اجتماعی و اینترنت به جست و جو بپردازید و نظرات در مورد جراحی بینی را بخوانید؛
 • نمونه کارهای پزشکان را با دقت ببینید و از صحت آن ها اطمینان پیدا کنید؛
 • تخصص پزشک و میزان مهارت و تعداد عمل های جراحی را مدنظر قرار دهید؛
 • لیستی از پزشکانی که کارهای آن ها را پسندیده اید تهیه کنید و آدرس و شماره تماس آن ها را یادداشت کنید؛
 • با برنامه ریزی دقیق، به مطب پزشکان مورد نظر به صورت حضوری مراجعه کنید تا ضمن مشاوره حضوری با پزشک، نمونه کارهای واقعی عمل بینی را ببینید؛
 • در نهایت، با ارزیابی دقیق تصمیم به عمل با پزشک مورد نظر بگیرید.

معیارهای مهم در انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی تهران

زمانی که به مطب جراح مراجعه می کنید، این شما هستید که باید دقت لازم را به خرج دهید. از نظر دیدگاه علمی و یا از دید انجمن جراحان پلاستیک ایران فاکتورهایی برای جراح رینوپلاستی خوب تعریف شده است. ضمن در نظر گرفتن نظرات علمی انجمن ها، برخی خصوصیات اخلاقی پزشک نیز از اهمیت بسیاری برای بیماران برخوردار است. در هنگام مشاوره جراح بینی، حتماً موارد زیر را مورد ارزیابی دقیق قرار دهید:

 • میزان تخصص جراح و مدارک علمی و تحصیلی او
 • میزان مهارت و تجربه
 • میزان موفقیت های او در جراحی
 • اخلاق حرفه ای (صبوری و حوصله و آرامش در معاینه و پاسخگویی به سوالات بیمار)
 • انجام جراحی در کلینیک و یا مرکز جراحی پیشرفته و مجهز

میزان تخصص و تحصیلات جراح تا چه میزان اهمیت دارد؟

قطعاً تحصیلات و علم پزشک و به روز بودن او بر اساس علوم جدید تاثیر زیادی در نتیجه جراحی دارد. بهترین جراح بینی حتماً باید علم کافی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی را داشته باشد. پزشک خوب بینی که 7 سال دوره پزشکی عمومی، 4 سال دوره تخصص جراحی عمومی و سپس 5 سال دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را گذرانده است، با علم کامل و به روز و به کارگیری تکنیک های مدرن در جراحی، بهترین نتیجه را رقم خواهد زد. بسیاری از پزشکان که دوره جراحی عمومی را گذرانده اند، در زمینه جراحی بینی فعالیت دارند. اما پزشکی که دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک را آموزش دیده است، به صورت آکادمیک و حرفه ای یک گام از جراحان عمومی پیش تر است. علاوه بر این، جراح فوق تخصص پلاستیک در کلینیک ها و مراکز درمانی بهتر و معتبرتری فعالیت کرده است و با کیس های جراحی بینی بیشتری مواجه بوده است. در نتیجه مهارت، تجربه و علم بالایی در عمل رینوپلاستی دارد.

چگونه می توانیم میزان مهارت جراح رینوپلاستی را تشخیص دهیم؟

شاید ابتدا تصور کنید که عمل رینوپلاستی و پی بردن به مهارت جراح آن امری تصادفی است و به شانس بیمار بستگی دارد. اما همان طور که گفتیم، بررسی ها و ارزیابی های پیش از عمل اهمیت بسیاری در این مورد دارد. تعداد عمل های دکتر بینی، نمونه کارهای وی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، نمونه کارهای حضوری او، نظر سایر بیماران او، تعداد مراجعه کنندگان به مطب و همچنین میزان موفقیت عمل مراجعه کنندگان، عضویت پزشک در انجمن های تخصصی داخلی و خارجی جراحان پلاستیک و زیبایی، مدارک و گواهینامه های جراح و همچنین تخصص و مهارت او در سایر جراحی های پلاستیک (مانند ابدومینوپلاستی، پروتز سینه و …) نشان دهنده مهارت بالای پزشک و تبحر او در جراحی پلاستیک است.

اخلاق متخصص جراحی بینی را مدنظر قرار دهید

یکی از مهم ترین نکاتی که بیمار را به جراحی دلگرم می کند و باعث می شود که وی به جراح خود اطمینان خاطر پیدا کند، اخلاق حرفه ای و آرامش وی در پاسخگویی به بیمار قبل و بعد از جراحی است. هر چقدر که پزشک در جراحی مهارت داشته باشد اما نتواند به خوبی بیمار را راهنمایی کند، نمی تواند وی را به انجام جراحی ترغیب کند و اعتماد او را به خود جلب کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح پلاستیک بینی این است که در انتخاب بیماران حرفه ای عمل کند و اگر فردی نیاز به عمل نداشته باشد و یا مدلی را انتخاب کرده باشد که برای او مناسب نیست، او را راهنمایی کند. بسیاری از بیماران ترجیح می دهند تا مدل بینی را خودشان انتخاب کنند و متاسفانه هستند جراحانی که با دخیل کردن نظر بیماران، جراحی را انجام می دهند که در نهایت نتیجه ان عدم رضایت بیمار از مدل بینی یا تنفس است.

در نتیجه توصیه می شود که با در نظر گرفتن معیار اخلاق حرفه ای، بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنید و برای مشاوره نزد او بروید.

جراح بینی خوب باید چه معیارهایی را در نظر بگیرد؟

در جراحی رینوپلاستی هدف فقط و فقط کوچک کردن بینی نیست. جراح باید موارد زیر را در راینوپلاستی در نظر بگیرد:

 • حفظ استانداردهای زیبایی: بیش از اندازه کوچک نکردن بینی یا سر بالا نکردن آن (به اصطلاح مدل خوکی بینی)
 • تقویت بافت های بینی و عدم کاهش بافت های پشت بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی و عیوب آن
 • کوچک نکردن بیش از حد سوراخ های بینی
 • دقت در جراحی و عدم آسیب زدن به عصب بویایی

آیا استفاده از تامپون بینی بعد از جراحی مهم است؟

صحبت های دکتر محسن اسدی در مورد استفاده جراح از تامپون در جراحی بینی:

 

 

حداقل سن برای جراحی بینی چه سنی است؟

معمولاً دختران و پسران نوجوان که در سن بلوغ قرار دارند، هنوز به طور کامل اجزای صورتشان شکل نهایی را به خود نگرفته است. به همین دلیل، توصیه متخصصان جراحی زیبایی بینی این است که دختران بعد از 16 سالگی و پسران بعد از 18 سالگی جراحی رینوپلاستی را انجام دهند.

عوارض جراحی بینی توسط پزشک غیر متخصص چیست؟

همان طور که گفتیم، عمل بینی حتماً باید توسط فرد متخصص و باتجربه انجام شود تا فرد به دلیل بروز مشکلات بعد از جراحی بینی مجبور به جراحی ترمیمی بینی نشود. از میان مشکلات ناشی از جراحی بینی توسط پزضشک غیر متخصص می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بروز مشکلات تنفسی بعد از جراحی
 • از بین رفتن بویایی ناشی از آسیب رسیدن به عصب بویایی
 • آپنه تنفسی در خواب (وقفه تنفسی)
 • سردرد و مشکلات ناشی از کمبود اکسیژن
 • آسیب رساندن به غضروف بینی و بافت آن
 • عدم تقارن سوراخ های بینی
 • بالا بردن بیش از حد بینی و به وجود آمدن عدم زیبایی بینی بعد از جراحی
 • کوچک کردن بیش از حد سوراخ های بینی و بروز مشکلات تنفسی

هزینه عمل بینی بهترین جراح بینی تهران

عمل رینوپلاستی جزو عمل های زیبایی محسوب می شود که با توجه به مشکلات بینی بیمار انجام می شود. به همین دلیل هزینه آن تا حد زیادی بستگی به میزان این مشکلات دارد. از طرفی میزان تخصص جراح، تجربه او، مهارت و میزان عمل های موفق او، موقعیت جغرافیایی پزشک، هزینه دستیاران او، هزینه کلینیک جراحی و هزینه های جانبی نیز بر قیمت جراحی بینی تاثیرگذار است. به همین دلیل، بهترین راه برای پی بردن به هزینه دقیق این عمل زیبایی، مراجعه به پزشک و مشاوره جراحی بینی است.

بیشتر بخوانید
جراحی باز بینی بهتر است یا بسته؟

علاوه بر این، در نظر داشته باشید که بیمه ها هزینه این جراحی را متقبل نمی شوند زیرا این عمل جزو عمل های زیبایی است و تمامی هزینه ها بر عهده بیمار است.

قبل از جراحی بینی چه هزینه هایی وجود دارد؟

زمانی که به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه می کنید و برای انجام جراحی تصمیم نهایی را می گیرید، پزشک آزمایش هایی را برایتان تجویز می کند که هزینه های خاص خود را دارند. این آزمایش ها شامل موارد زیر است:

 • آزمایش سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه برای جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اهمیت جراحی بینی تنها به تحقیق و بررسی های پیش از جراحی و انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی تهران محدود نمی شود؛ فرد باید بعد از جراحی مراقبت های لازم را انجام دهد تا بینی شکل نهایی زیبایی به خود بگیرد:

اقدامات بعد از جراحی بینی نزد بهترین جراح بینی تهران

 • تا زمانی که گچ روی بینی وجود دارد، باید از غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ، پوره و فرنی استفاده شود. غذاهای سفت باعث بروز فشار به عضلات صورت و بینی می شود.
 • تا 48 ساعت بعد از عمل، گاز استریل زیر بینی ممکن است آغشته به خونابه شود. این موضوع طبیعی است و جای نگرانی ندارد. کافی است در صورت نیاز، پانسمان را تعویض کنید.
 • ورم بعد از جراحی بینی و کبودی زیر چشم ها بعد از عمل بینی طبیعی است و جای نگرانی است. برای کاهش این ورم ها تا 24 ساعت بعد از جراحی حتماً از کمپرس سرد روی گونه و پیشانی استفاده کنید.
 • در مورد خوابیدن بعد از جراحی بینی باید گفت که حتماً به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.
 • در هفته اول بعد از جراحی، از دو بالش زیر سر خود استفاده کنید و سرتان را بالاتر از بدن قرار دهید تا جریان خون بهتر صورت گیرد.
 • تا زمانی که گچ روی بینی است از آب زدن صورت خودداری کنید و با دستمال مرطوب صورت را پاک کنید.
 • از مسواک نرم برای شستن دندان ها استفاده کنید و به آرامی مسواک بزنید.
 • داروهای تجویزی که شامل مسکن و آنتی بیوتیک است را در زمان مقرر مصرف کنید.
 • با دهان باز و بلند نخندید.
 • در صورت نیاز به عطسه، سعی کنید تا به آرامی دهان را باز کرده و عطسه کنید.
 • تا 2 ماه پس از جراحی نباید از عینک استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، گرما و سولاریوم خودداری کنید.
 • تا 2 ماه بعد از جراحی از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین و همچنین ورزش شنا خودداری کنید.

بعد از جراحی بینی می توانم آفتاب بگیرم؟

سولاریم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی ممنوع است. توضیحات لازم در این خصوص را از زبان دکتر اسدی (جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران) خواهیم شنید.

بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به استراحت است؟

برخی از افراد برای انجام جراحی بینی نگران مدت زمان استراحت بعد از عمل هستند. دکتر اسدی (جراح پلاستیک و زیبایی در شمال تهران) در مورد این پرسش توضیحات لازم را بیان می کنند:

 کشیدن بخیه بعد از جراحی بینی چگونه است؟

در جراحی بینی، دکتر بینی از دو نوع بخیه استفاده می کند:

 • بخیه های غیرجذبی برای ترمیم برش های خارجی بینی
 • بخیه های جذبی برای ترمیم بخش های داخلی بینی

در مورد زمان کشیدن بخیه بعد از جراحی بینی باید گفت که تنها بخیه های بیرونی نیاز به کشیدن دارند. این بخیه ها 7 روز بعد از عمل بینی کشیده می شوند. البته کشیدن بخیه تنها برای جراحی های باز انجام می شود و جراحی بسته بینی نیازی به کشیدن بخیه ندارد.

نحوه چسب زدن بعد از عمل بینی چگونه است؟

چسب زدن صحیح بعد از عمل اهمیت بسیاری در کاهش ورم بینی و همچنین فرم گرفتن بهتر بینی دارد. معمولاً زمانی که بعد از جراحی به بهترین جراح بینی خود مراجعه می کنید نحوه چسب زدن را به شما آموزش می دهد اما معمولاً مراحل چسب زدن به صورت زیر است:

 • پوست بینی و اطراف آن را با الکل پاک کنید و صبر کنید تا الکل خشک شود؛
 • تکه ای چسب به اندازه 10 سانتیمتر ببرید و آن را به صورت U شکل نگه دارید؛
 • پایه چسب U شکل را روی پایه بینی قرار دهید و دو طرف دیگر چسب را روی طرفین بینی بچسبانید.
 • بینی را به آرامی ماساژ دهید تا چسب به خوبی روی بینی بچسبد.
 • چند تکه چسب به اندازه 5 تا 7 سانتیمتر ببرید.
 • این تکه های کوچک تر را به صورت افقی از بالای تیغه بینی و تا کمی بالاتر از نوک بینی بچسبانید. دقت کنید که لبه چسب ها به خوبی یکدیگر را پوشش دهند و فاصله ای بین آن ها نباشد.
 • در مرحله آخر، دوباره تکه ای چسب به اندازه 10 سانتیمتر ببرید و به همان صورت اولین چسب U شکل روی بینی بچسبانید.

آیا بعد از جراحی بینی مدل چشم ها عوض می شود؟

خیر. این تصور اشتباهی است که در میان عامه مردم وجود دارد. اما چرا این تصور وجود دارد؟ دکتر اسدی به این پرسش پاسخ خواهند داد:

چسب زدن اشتباه بعد از جراحی چه عوارضی دارد؟

یکی از مهم ترین تاثیرات چسب بعد از عمل بینی، به خصوص در هفته های ابتدایی، فرم دادن به بینی است. اگر چسب به درستی روی بینی قرار نگیرد، می تواند باعث بد شکل شدن بینی شود. از میان عوارض چسب زدن نادرست به بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا رفتن بیش از حد نوک بینی
 • بروز چین و چروک روی بینی (به دلیل بیش از حد محکم زدن چسب)
 • افتادگی نوک بینی (به دلیل شل چسب زدن)

همان طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، چسب زدن 2 تا 3 هفته بعد از جراحی بر فرم گیری بینی تاثیر بسیاری دارد. به همین دلیل، یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب در شیراز در هفته های ابتدایی خود کار چسب زدن را انجام می دهد تا بینی فرم زیبایی پیدا کند. اگر چسب به شکل صحیح روی بینی قرار نگیرد، ممکن است نوک بینی بالا برود و باعث بروز چین و چروک روی بینی شود. از طرفی شل چسب زدن روی بینی نیز باعث افتادگی نوک بینی خواهد شد.

ورم بینی بعد از جراحی بینی تا چه مدت ادامه دارد؟

ورم بعد از جراحی بینی برای بسیاری از افراد تا مدت ها ادامه دارد و به همین دلیل به دنبال راهی برای کاهش آن هستند. اما ورم نوک بینی تا چه زمانی باقی می ماند؟ صحبت های دکتر محسن اسدی را در این خصوص خواهیم شنید:

 

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تا به بررسی تمامی سوالات رایج در مورد جراحی بینی و اقدامات قبل و پس از آن بپردازیم و ویژگی های بهترین جراح بینی تهران را بررسی کنیم. امیدواریم که با مطالعه این مطلب و مشاهده فیلم جراحی بینی پاسخ های خود را دریافت کرده باشید و بتوانید با انتخاب بهترین جراح بینی نتیجه ای بسیار خوب از جراحی دریافت کنید. در صورت هر گونه سوال یا ابهام می توانید از بخش نظرات پیام خود را ارسال نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 4.6]

دیدگاه ها

 1. مهنا - ژانویه 25, 2020 در 10:52 ق.ظ

  دکتر جراحی بینی گوشتی هزینه اش چقده ؟

  پاسخ
  • drmohsenasadi - ژانویه 26, 2020 در 12:55 ب.ظ

   سلام. لطفا جهت معاينه حضوري تشريف بياريد يا عكس تمام رخ و نيمرخ از بينب به شماره موبايل مطب بفرستيد در واتساپ

   پاسخ
 2. سلما - آگوست 23, 2020 در 11:51 ق.ظ

  حقیقت داره که بعد از 2 هفته عمل بینی میشه ورزش کرد و باشگاه رفت؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 23, 2020 در 12:28 ب.ظ

   سلام خیر
   حداقل تا شش هفته نباید ورزش سنگین و باشگاهی انجام شود

   پاسخ
 3. sara - آگوست 23, 2020 در 11:55 ق.ظ

  دکتر بعد از عمل بینی خیلیا صداشون تغییر میکنه و تودماغی میشه. این برای همه صدق میکنه یا فقط برای عده ای خاصه؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 23, 2020 در 12:28 ب.ظ

   سلام. بندرت عمل بيني روي صدا تاثير ميگذارد شايد هفته هاي اول بخاطر التهاب و تورم مخاطي اينطور باشد ولي دائمي نيست

   پاسخ
 4. Ayou - آگوست 23, 2020 در 12:33 ب.ظ

  سلام آقای دکتر. بعد از عمل بینی چقدر طول میکشه تا کبودی های صورت و دورچشم برطرف شه؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 24, 2020 در 11:14 ق.ظ

   سلام كبودی اگر اتفاق افتاد معمولا ظرف يك هفته تا ١٠ روز برطرف ميشود.

   پاسخ
 5. امیرحسین مزینانی - آگوست 23, 2020 در 12:37 ب.ظ

  سلام
  هزینه جراحی بینی گوشتی با استخوانی فرق میکنه؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 24, 2020 در 11:15 ق.ظ

   سلام بله چون مدت زمان عمل و پيچيدگی آن بيشتر است.

   پاسخ
 6. شادی - آگوست 23, 2020 در 3:04 ب.ظ

  آقای دکتر من بینیم رو پیش شما عمل کردم بسیار زیبا عمل کردین و واقعاً پنجه طلایی هستین. مرسی

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 24, 2020 در 11:15 ق.ظ

   سپاس از حسن نظر شما

   پاسخ
 7. سمیرا صدری - آگوست 25, 2020 در 10:37 ق.ظ

  سلام. من بعد از جراحی که پیش یک جراح گوش و حلق و بینی داشتم احساس می کنم یه بویی داخل بینیم می پیچه. ممنون میشم راهنمایی کنید. 10 ماه از عملم می گذره

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 25, 2020 در 12:08 ب.ظ

   سلام ندرتا تا مدتی بخاطر نخهای بخيه داخل بينی اين حالت وجود دارد ، ولی اگر ادامه داشت به جراحتان مراجعه كنيد ممكن است نياز به بررسي باشد.

   پاسخ
 8. مهسا م. - آگوست 26, 2020 در 12:33 ب.ظ

  خیلی خوب بود مرسی آقای دکتر

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 26, 2020 در 12:36 ب.ظ

   سپاس از شما

   پاسخ
 9. مونا - آگوست 27, 2020 در 5:20 ق.ظ

  آقای دکتر برای رفع قوز بینی جراحی رو پیشنهاد می کنین یا تزریق فیلر؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - آگوست 27, 2020 در 5:49 ق.ظ

   بطور قطع جراحی
   چون فيلر هيچوقت قوز بینی را برطرف نمیکند بلکه فرورفتگی مجاور را پر میکند
   بعلاوه فیلر موقتی است و جذب میشود

   پاسخ
 10. Zahra - سپتامبر 1, 2020 در 10:13 ق.ظ

  جراحی بینی بدون بیهوشی رو توصیه می کنید؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - سپتامبر 1, 2020 در 10:26 ق.ظ

   خیر. جراحی بینی با بی حسی موضعی رو اصلا پیشنهاد نمی کنم.

   پاسخ
 11. زهره خان بابایی - سپتامبر 1, 2020 در 10:18 ق.ظ

  یه بچه 1 ساله دارم و هنوز در دوران شیردهی هستم. عمل بینی برام مشکلی ایجاد نمی کنه؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - سپتامبر 1, 2020 در 12:07 ب.ظ

   عمل بینی در دوران شیردهی منعی ندارد.

   پاسخ
 12. سمیرا ورقائی - سپتامبر 1, 2020 در 10:36 ق.ظ

  آقای دکتر عمل ترمیم بینی درد بیشتری داره؟

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - سپتامبر 1, 2020 در 12:08 ب.ظ

   خیر، مگر اینکه غضروف از گوش و یا دنده برداشته شود که در ترمیمهای پیچیده لازم است.

   پاسخ
 13. Parisa - سپتامبر 6, 2020 در 12:17 ب.ظ

  سلام اقای دکتر
  من بینیمو عمل کردم و هنگامی ک رفتم واس کشبدن بخیه روی بینیم یکم پایین تر از ابروهام ی نخ بیرون بود ک دکترم اونو برید
  عمل رینوپلاستی انجام دادم و کامل پره های بینیمو همه بخیه خورده بود
  هالا ی سئوال میترسم اون نخ اون بالا واس چی بوده
  همش فک‌میکنم نکنه بینیمو لیفت کرده باشن و بعد یمدت

  ممنون میشم اگ جواب بدید

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - سپتامبر 7, 2020 در 5:54 ق.ظ

   سلام البته این سوال را بهتر است از جراح خودتان باید بپرسید، ولی احتمال زیاد نخ مربوط به گرافت غضروف برای اصلاح گودی یا ناصافی بالای بینی است و گاها استفاده میشود.

   پاسخ
 14. ستاره - سپتامبر 13, 2020 در 7:45 ب.ظ

  بسیار جامع و عالی بود مرسی از سایت خوبتون. من استرس عمل داشتم ولی خیلی از سوالام حل شد

  پاسخ
 15. سینا داودی - سپتامبر 17, 2020 در 7:43 ق.ظ

  آقای دکتر من بینیم شکسته بود پیش عمل کردم. واقعا کارتون عالیه. نفس کشیدن برام راحت شده. بینیم هم مردونه و خیلی طبیعی شده.

  پاسخ
 16. سمانه عباسی - سپتامبر 17, 2020 در 3:10 ب.ظ

  آقای دکتر مشاوره آنلاین هم دارید؟ من تصمیم دارم جراحی کنم اهوازم میخوام بیام تهران. قبل عمل آنلاین مشاوره میکنید؟

  پاسخ
 17. شراره - سپتامبر 18, 2020 در 4:41 ب.ظ

  فیلم ها بسیار جالب بود. ممنون از توضیحات کاملتون

  پاسخ
 18. مریم - سپتامبر 24, 2020 در 10:18 ق.ظ

  باسلام ،من سه ماه پیش بینیم رو عمل کردم ،زیر چشمم به شدت کبود شد ،بعد از یک ماه کبودی ها جذب شد ولی زیرچشمم دوحلقه قهوه ای باقی موند،که دیگه تغییری نکرد و بهبود پیدا نکرد ،چه اقدامی باید انجام بدم ؟ من در هفته های ابتدایی عمل هم چند بار زیر آفتاب شدید بودم ،نگرانم که این عامل باعث بوجود آمدن این مساله شده باشه ،لطفا راهنماییم کنید ،خیلی نگران و ناراحت هستم

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - سپتامبر 26, 2020 در 9:06 ق.ظ

   سلام ندرتا تا یکسال هم ممکن است تغییر رنگ مشهود باشد ، آفتاب ممکن است عامل ایجاد یا تشدید آن باشد.
   کرم آرنیکا ممکن است مقداری کمک کننده باشد.

   پاسخ
 19. یگانه - سپتامبر 27, 2020 در 6:45 ق.ظ

  سلام آقای دکتر خوبید
  ببخشید یه سوالی داشتم
  بینی تو سن ۱۶ سالگی عمل شه احتمال رشد وجود داره؟؟؟
  من می‌خوام بینیمو عمل کنم ولی خیلی میترسم که رشد کنه الان هم که نمونه کارای شما رو دیدم کاراتون واقعا محشرن

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - سپتامبر 27, 2020 در 6:48 ق.ظ

   سلام بله احتمال رشد دارد
   بهتر است ۱۷ سال تمام عمل انجام شود

   پاسخ
 20. ماندانا - اکتبر 3, 2020 در 8:35 ب.ظ

  آقای دکتر من ۳ ماهه بینیمو عمل کردم احساس میکنم کجه. بینیم گوشتی بوده. ممکنه بخاطر ورم کج به نظر برسه؟ دکترم میگه بخاطر ورمه

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - اکتبر 4, 2020 در 9:35 ق.ظ

   نتیجه تا شش ماه قابل قضاوت نیست حتی اگر انحراف جزیی هم داشته باشد نمیتوان اقدامی انجام داد بجز ماساژ ملایم.

   پاسخ
 21. فرزانه - اکتبر 10, 2020 در 8:19 ق.ظ

  سلام دکتر من یه بچه شش ماهه دارم می خواستم بدونم که بعد از اتمام عمل بینی میشه بچه شیر داد؟خواهشا من راهنمایی کنید این مسئله خیلی برای من مهم هستش

  پاسخ
  • دکتر محسن اسدی - اکتبر 10, 2020 در 12:23 ب.ظ

   سلام ترجیحا روز عمل نباید شیردهی داشته باشید ولی بعد از روز اول مشکلی ندارد

   پاسخ

پاسخ

دو × دو =

Call Now Buttonتماس با دکتر اسدی