پروتز سینه گرد : مزایا و ویژگی های آن

پروتز سینه به دو شکل گرد و اشکی شکل وجود دارد. انتخاب شکل پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. در نهایت تنها شخصی که می‌تواند انتخاب نهایی را انجام دهد شما هستید اما لازم است پیش از انتخاب، اطلاعاتی پیرامون انواع پروتز سینه داشته باشید. در ادامه‌ی این مقاله توضیحاتی پیرامون پروتز سینه‌ی گرد می‌پردازیم.

ویژگی‌های پروتز سینه گرد

پروتز سینه گرد متداول ترین مدل پروتز سینه است که برای بزرگ کردن اندازه‌ی سینه به کار می‌رود. این پروتز شکلی متقارن دارد و در اندازه‌های مختلف موجود است.

پروتز سینه‌ی گرد ممکن است از جنس سیلیکون باشند و یا با محلول سالین پر شوند.

پروتز سینه مدل گرد

مزایای پروتز سینه‌ی گرد

  • حجم آن در تمام قسمت‌ها یکنواخت است و باعث افزایش حجم در کل سینه می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا خط سینه مشخص تر باشد. (مشخص بودن شکاف سینه یکی از ویژگی‌هایی است که بسیاری از خانم‌های آن را می‌پسندند). پروتز سینه‌ی اشکی در قسمت بالا یک شیب طبیعی دارد و در قسمت پایین حجم بیشتری دارد و همین موضوع باعث ایجاد فرم طبیعی‌تری برای سینه می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید که سینه‌های شما در تمام قسمت‌ها پرحجم به نظر برسد می‌توانید پروتز سینه‌ی گرد را انتخاب نمائید.
  • جراحی و قرار دادن پروتز گرد با سهولت بیشتری انجام می‌شود زیرا شکل آن متقارن است.
  • استفاده از پروتز گرد، ظاهر طبیعی‌تری برای سینه ایجاد می‌کند.
  • پروتز سینه گرد هزینه‌ی کمتری دارد و برای افرادی که هزینه‌ی کمتری برای جراحی در نظر دارند گزینه‌ی مناسب‌تری است.
  • احتمال چرخش در پروتز سینه‌ی گرد کمتر است و اگر تغییر مکانی هم ایجاد شود به دلیل تقارن آن، در ظاهر سینه تغییری ایجاد نمی‌شود.
  • احتمال موج دار شدن و با جمع شدن پوست در پروتز سینه گرد کمتر است.

هنگام انتخاب پروتز سینه گرد به موارد زیر توجه نمائید

زیبایی پروتز سینه

ابتدا باید به این موضوع دقت کنید که قصد دارید پس از جراحی پروتز سینه، سینه‌های شما به چه شکلی باشند. اگر سینه‌هایی پر با می‌خواهید پروتز سینه‌ی گرد گزینه‌ی مناسبی برای شما هستند.

میزان بافت سینه‌ی طبیعی

میزان بافت سینه‌ی طبیعی که شما دارید یکی از عوامل مهم در انتخاب نوع پروتز سینه است. پروتز سینه‌ی گرد برای خانم‌هایی که بافت سینه‌ی بزرگتری دارند، مناسب است و افرادی که بافت سینه‌ی آنها کمتر است بهتر است از پروتز سینه اشکی استفاده کنند تا ظاهر طبیعی‌تری در سینه‌ی خود داشته باشند.

آناتومی بدن

آناتومی بدن هر فردی در قسمت‌های عرض قفسه‌ی سینه ، خاصیت ارتجاعی پوست و سایر ویژگی‌های دیگر در انتخاب شکل مناسب پروتز سینه تاثیرگذار است. جراح پلاستیک تنها فرد متخصص است که می‌تواند به عنوان جراح پروتز سینه با توجه به آناتومی بدن شما، شکل مناسب پروتز سینه را به شما پیشنهاد دهد.

هزینه و عوارض احتمالی

همان طور که اشاره کردیم پروتزهای گرد هزینه‌ و عوارض کمتری دارند اما باید به عوارض طولانی مدت نیز توجه نمائید.

پروتز سینه گرد

ماندگار پروتز سینه‌ی گرد چقدر است؟

ماندگار پروتز سینه به شکل پروتز بستگی ندارد، عامل اصلی که در ماندگاری پروتز سینه نقش دارد، جنس پروتز سینه است. پروتزهای سینه‌‌ی گرد و اشکی به صورت سیلیکونی و سالین موجود هستند. پروتزهای گرد از جنس سالین با اینکه ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کنند اما با خطر پارگی همراه هستند و ماندگاری آنها کمتر از پروتزهای گرد سیلیکونی است.

انواع پروتزهای سینه‌ی گرد

  1. پروتز سینه‌ی گرد سلیکونی: این پروتزها از ژل‌های سیلیکونی تشکیل شده‌اند که بافتی مشابه بافت سینه دارند. خطر پارگی در انها کمتر است
  2. پروتز سینه‌ی گرد سالین: این پروتزها با محلول سالین پر شده‌اند.

انتخاب نوع پرتز سینه

جهت انتخاب شکل و نوع پروتز سینه باید یک جلسه‌ی مشاوره با جراح پلاستیک داشته باشید. جراح پس از معاینه‌ی سینه‌ها ممکن است از تصویربرداری‌های سه‌بعدی برای بررسی تراکم بافت سینه استفاده کند. در نهایت با توجه به آناتومی بدن شما و نتایج تصویربرداری می‌تواند شکل و اندازه‌ی مناسب پروتز سینه را به شما پیشنهاد بدهد.

در نهایت این موضوع را بدانید هر زمان که از شکل، اندازه و فرم سینه‌های خود پس از پرتز کردن رضایت نداشتید می‌توانید طی یک جراحی، پروتز قبلی را خارج کنید و پروتزهای جدید را جایگزین نمائید و یا اینکه بدون استفاده از پروتز، فرم طبیعی سینه‌های خود را داشته باشید.

کلام اخر

در هنگام انتخاب نوع پروتز سینه باید ابتدا به هدف خود از جراحی فکر کنید. ویژگی‌های آناتومیک بدن هر فرد منحصر به فرد است. پروتزهای گرد ظاهری پر و گرد به سینه می‌بخشند اما پروتز اشکی ظاهری ظریف‌تر ایجاد می‌کند. پروتز سینه‌ی گرد در صورتی که زیر عضله قرار بگیر می‌تواند ظاهر طبیعی‌تری ایجاد کند. بنابراین علاوه بر شکل پروتز، روش جراحی نیز در فرم نهایی سینه تاثیرگذار است.

در نهایت با توجه به سایر مطالبی که در این مقاله اشاره شد می‌توانید جهت انتخاب نوع پروتز تصمیم گیری کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه