هر آنچه از هیپ دیپ نمی دانید

در صورتی که گودی ناحیه بغل ران یا هیپ دیپ شما خیلی به چشم می آید و قصد دارید به سرعت آن را زیبا و خوش فرم کنید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

گودی بغل ران

بعضی افراد در ناحیه ای که استخوان به باسن می رسد یک فرورفتگی  وجود داد که به اصطلاح گودی ران یا هیپ دیپ  خوانده می شود. اکثر این افراد بر این باورند که این نوع گودی بخاط وجود چربی اضافه یا کمبود چربی در بخش هایی از باسن اینگونه نیست. ایجاد این شکل گودی به دلیل شکل خاص ناحیه لگن است. این گونه فرورفتگی در بدن همه افراد وجود دارد، اما برای بعضی نسبت به دیگری میزان آن متفاوت است. بیشتر بخوانید: پروتز سینه

در ادامه این مطلب درباره دلیل ایجاد این فرورفتگی بیشتر صحبت می کنیم.

دلیل گودی بغل ران (هیپ دیپ) چیست؟

دلیل این گودی ممکن است بخاطر داشتن اضافه وزن و یا نوعی ضعف در عضلات باسن باشد. البته این فرورفتگی دلایل دیگری هم دارد:

این دلائل شامل موارد زیر است:

  • بالا رفتن سن
  • تاثیرهورمون‌ها
  • عامل ژنتیکی
  • داشتن تغییرات شدید وزنی

چگونگی به وجود آمدن گودی بغل ران

بدفرمی عینی چربی ها و یا سلولیت بخشی از چربی هایی است که زیر پوستی هستند. در این نوع عارضه، پوست به صورت برآمده و یا فرورفته دیده می شود.

راهکار های از بین بردن گودی بغل ران

به منظور از بین بردن این گودی، چند راهکار از جمله جراحی و ورزش وجود دارد در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

  • ورزش کردن و انجام فعالیت بدنی
  • انجام تزریق چربی
  • انجام تزریق ژل
  • انجام عمل لیپوماتیک

تزریق چربی

انجام ترزیق چربی از جمله سریع ترین شیوه هایی است که برای کسانی که  قصد دارند سریع به نتیجه برسند، به کار می روند. این شیوه عوارض خیلی کمی دارد و برای این کار از چربی های بدن خود بیمار استفاده می گردد.

تزریق ژل

از دیگر شیوه های بسیار محبوب برای از بین بردن هیپ دیپ، تزریق فیلر است. تزریق ژل نوعی تزریق فیلر به حساب می آید و می تواند خیلی زود شما را به نتیجه برساند.  از دیگر مزایای تزریق با این فیلترها، بهبودی و دوره نقاهت کوتاه مدت آن ها است. بعلاوه این شیوه هزینه کمتری در مقایسه با روش تزریق چربی دارد. 

ورزش برای برطرف کردن گودی ران

برای از بین بردن گودی بغل ران، در صورتی که می خواهید به کمک ورزش آن را معالجه کنید. پیش از شروع، بدنتان را گرم کنید. دقت کنید که در ابتدا و در ماه های اول با یک یا دو ست تمریناتتان را انجام دهید.

به منظور درمان با ورزش، هر هفته 4 تا 6 بار و برای مدت 20 دقیق تمرین کند.

چگونه می توان گودی کنار ران را اصلاح کرد؟   

در صورتی که گودی کنار ران دارید و قصد دارید از شر آن خلاص شوید، توصیه ما به شما این است که با تزریق فیلرها و یا جراحی پلاستیک آن را از بین ببرید.

برای برطرف کردن لگن ویولنی یا به اصطلاح فرو رفتگی تروکانتریک، باید حتما جراجی انتقال چربی انجام گردد. این نوع جراحی در واقع شامل لیپوماتیک یا لیپوساکشن است و پیوند یا تزریق چربی است. در این شیوه چربی از قسمت دیگری از بدنتان برداشته خواهد شد و چربی ها را به جاهایی پیوند خواهند زد که آن اندام زیباتر و جذابتر به نظر بیاید.

برای بانوانی که می خواهند این فرورفتگی برطرف شود، شیوه ه هایی برای اصلاح کردن بخش بیرونی ران و باسن، ساختن اندامی شبیه به ساعت شنی و کاهش یافتن شکل فرورفتگی ران وجود دارد. 

به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که میزان کافی ذخیره چربی در بدنتان وجود  داشته باشد، انتقال (ترنسفر) چربی انجام دهید. چونکه این چربی ها از بدن خود شخص گرفته می شود، ریسک عوارض ناشی از پیوند چربی بسیار کمتر خواهد بود.  تزریق چربی، شیوه ای است که هم اکنون خیلی از مردم برای کانتور کردن بدن خود و زیباتر کردن اش آن را انجام می دهند. با وجود اینکه 100% چربی های انتقال یافته باقی نخواهند ماند، اما آمارها به روشنی نشان می دهند که میزان قابل توجهی از این چربی ها بعد از ترنسفر چربی حفظ می گردند. این میزان چربی به عواملی متعدد از جمله بدن شخص، مهارت و تجربه پزشک و رعایت توصیه های پزشک از سوی بیمار در دوران نقاهت وابسته است.

برای دست یافتن به میزان بیشتری چربی در مواردی ممکن است بیشتر از یک بار ترنسفر چربی نیاز باشد.

به یاد داشته باشید که هر وقت چربی به بخش جدیدی از بدن پیوند زده می شوند، جراحان انتظار دارند که تنها در حدود 70% از این چربی ها در ناحیه جدید باقی بمانند. بقیه آن در بدن مجددا جذب می شود. در بعضی موارد بسیار نادر، ممکن است چربی کمتری هم باقی بماند.

توجه داشته باشید که برای برطرف کردن گودی کنار ران باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. برای رفع این گودی کنار ران پزشک از قسمت شکم و پهلوی خود شخص به شیوه لیپوماتیک یا لیپویاکشن برداشته می شوند.

به این منظور سوراخ های ریز و در ناحیه شکم برای دست یابی به چربی ها بوجود می آیند و مکش این چربی ها با دستگاه پال انجام می گردد. بعد از بیرون کشیدن چربی ها از نواحی مورد نظر پزشک، برای تزریق به سایر نواحی بدن از جمله گودی ران آماده می شوند و با توجه به نظر پزشک به ناحیه فرورفته ران تزریق می شوند. این نوع جراحی زیبایی بدن با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی بوسیله پزشک جراح پلاستیک مجرب انجام می گردد. بیشتر بخوانید: لیفت سانترال لب

پیشنهاد

همه انسان ها گودی ران را دارند اما این گودی در بعضی افراد بیشتر از بقیه است. دلیل این گودی، شکل خاصی است که لگن دارد.

گودی ران را با ورزش کردن و شیوه های غیر جراحی می توان برطرف کرد. اما در صورتی که به دنبال راهی سریع برای درمان هستید می توانید با کلینیک دکتر محسن اسدی تماس بگیرید.

سوالات متداول گودی بغل ران

علت ایجاد گودی بغل ران (هیپ دیپ) چیست؟

ایجاد این گودی به خاطر شکل خاص لگن است.

آیا چاقی علت ایجاد گودی بغل ران است؟

خیر، این گودی به دلیل تغییر در ساختار سلول های چربی ایجاد می شود.

چگونه گودی بغل ران را برطرف کنیم؟

گودی بغل ران را می توان با روش هایی مانند تزریق چربی یا تزریق ژل، لیپوماتیک و … برطرف کرد.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی