هزینه جراحی پیکرتراشی در سال 1403

جراحی های مربوط به زیبایی صورت ، اندام و پیکرتراشی، در سالهای اخیر مورد توجه و استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. به همین ترتیب یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که از سوی متقاضیان این جراحی ها پرسیده می شود، مربوط به هزینه این گونه جراحی هاست و در این نوشتار میخواهیم اختصاصا در مورد هزینه پیکرتراشی صحبت کنیم. قطعا یکی از موارد بسیار مهمی که در تصمیم گیری افراد نقش دارد، هزینه های جراحی است. چه عواملی در تعیین هزینه پیکرتراشی موثر است؟ چطور میتوان پیکرتراشی را با بهترین کیفیت و با هزینه منطقی انجام داد؟
ما در این مقاله تمامی فاکتور های اثرگذار در تعیین هزینه نهایی پیکرتراشی را مطرح نموده ایم. برای آگاهی پیدا کردن از جزییات بیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید…

هزینه پیکرتراشی بر اساس چه عواملی تعیین می شود؟

عمل پیکرتراشی، به منظور رفع چاقی های موضعی و برجستگی های ناخواسته انجام می شود. بنابراین، در هر فرد با توجه به وضعیت بدن او و درخواستی که دارد، اقدامات مختلفی صورت می گیرد؛ که در نتیجه هزینه ی آن نیز فرد به فرد متفاوت خواهد بود. هزینه نهایی جراحی پیکرتراشی به فاکتور های متعددی بستگی دارد که موارد زیر را شامل می شود:

ناحیه هایی که تحت جراحی قرار می گیرند
در جراحی پیکرتراشی، قسمت های مختلف بدن میتوانند هدف عمل باشند : شکم و پهلوها، پشت، بازو ها، سینه ها، ران ها ، ساق پا، باسن ، ژنیکوماستی آقایان، غبغب و …
بعضی از افراد ممکن است فقط مایل به انجام پیکرتراشی شکم و پهلو ها باشند و بعضی ها به پیکرتراشی کامل نیاز داشته باشند. در اینصورت هزینه مربوط به هر قسمت در هزینه نهایی، حساب می شود. طبیعتا هزینه قابل پرداخت برای هریک از بیماران، براساس نواحی که مد نظر دارند ، حجم چربی ، تایم عمل جراحی و میزان تغییراتی که باید اعمال شود، تعیین شده و متفاوت خواهد بود.
 
 
روش انجام جراحی
برای انجام پیکرتراشی، دستگاه های مختلفی وجود دارد مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، ویزر ، پال ، لیپوست، لیپولیز، واتر جت و یا سایر روش ها. معمولا نوع دستگاه روی هزینه تاثیر گذار است.
از طرفی گاهی همزمان با خارج کردن چربی ، بیمار تمایل به تزریق چربی ( ترانسفر) به سایر قسمتهای بدن را دارد که قطعا عامل تاثیرگذار بر هزینه نهایی میباشد چون نیاز به اقدامات بیشتر و تایم عمل بیشتر است .
ممکن است بیمار کاندید ابدومینوپلاستی همزمان باشد که این مورد هم روی هزینه موثر است.
 
شهر محل انجام جراحی
موقعیت جغرافیایی و شهری که جراحی را در آن انجام می دهید، در تعیین هزینه موثر است. بدیهی است که هزینه های جراحی در شهرهای بزرگ تر بالاتر خواهد بود. تعرفه ی بیمارستان ها و مراکز جراحی که شامل هزینه اتاق عمل، دستمزد متخصص بیهوشی ، وسایل مصرفی در بخش و اتاق عمل، و کیفیت هتلینگ بیمارستان و یا مرکز جراحی که به آن مراجعه میکنید نیز، از عوامل موثر در تعیین هزینه است. طبیعتا هزینه در بیمارستان دولتی و خصوصی متفاوت است و بیمارستانهای خصوصی نیز بر اساس کیفیت ارایه خدمات ، هزینه های متفاوتی دارند.
 
دستمزد جراح
حق الزحمه هر جراح براساس نوع عمل و تایم جراحی تعیین میگردد. علاوه بر مدرک تحصیلی ، سابقه و تجربه فعالیت حرفه ای جراح نیز روی هزینه عمل تاثیرگذار است.
 
هزینه آزمایش های قبل از عمل
در مواردی ممکن است برای تشخیص اینکه بیمار کاندید مناسبی برای انجام جراحی های درخواستی می باشد یا خیر، نیاز به انجام آزمایش هایی داشته باشد. هزینه این آزمایش ها بر حسب نوع آن ها متفاوت است.
 
هزینه های جانبی مربوط به خدمات درمانی
هزینه گن های جراحی ( لباس مخصوص هر ناحیه که چربی آن تخلیه شده) ، بسته به مارک و برند و ایرانی و یا خارجی بودن، متفاوت است .
 

هزینه جراحی پیکرتراشی در تهران


دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک با سابقه بیش از 17 سال فعالیت حرفه ای در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی از بهترین جراحان پلاستیک در ایران هستند که با توجه به انجام جراحی های موفقیت آمیز بیشمار و تجربه و مهارت بالا در این زمینه، می توانید با اطمینان خاطر به ایشان مراجعه کرده و از هزینه پیکرتراشی مربوط به خود، آگاهی پیدا کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه