هزینه جراحی پروتز سینه در سال 1403

هزینه جراحی پروتز سینه یکی از دغدغه‌های اصلی اغلب افراد متقاضی برای این عمل است. اشخاص تمایل دارند که در طی این عمل جراحی در کنار یک جراحی موفق هزینه مناسبی را پرداخت کنند. توجه داشته باشید که این عمل جراحی از آنجایی که به جهت زیبایی انجام میگیرد ،هزینه آن شامل بیمه نیست. بنابراین کلیه هزینه ها شامل هزینه عمل جراحی و اتاق عمل و هزینه پروتز سینه توسط خود شخص باید پرداخت شود و هیچ یک از شرکت‌های بیمه هزینه‌ای برای این عمل متقبل نمی‌شوند. البته در مواردی که بدنبال کانسر و بدخیمی سینه برداشته شده باشد ممکن است بعضی از بیمه ها هزینه پروتز را بپردازند.

هزینه عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل نمیتوان عدد مشخص و ثابتی برای هزینه جراحی اعلام کرد. اگر‌ قصد انجام پروتز سینه دارید و در حال جستجو در رابطه با هزینه آن هستید مطالب پیش رو اطلاعات کافی را به شما خواهند داد.

هزینه جراحی پروتز سینه  چقدر است؟

هزینه پروتز سینه را نمی‌توان به صورت دقیق اعلام کرد؛ زیرا به نوع عمل که آیا بیمار نیاز به لیفت همزمان دارد و یا نه ، بستگی دارد. بعلاوه اصلاح عدم تقارن سینه ها هم روی هزینه تاثیر گذار است. در برخی بیماران سینه ها حالت توبروس (حالت قیف یا مخروطی) دارد که تعبیه پروتز این بیماران هم مشکل تر است و طبیعتا روی هزینه تاثیر گذار است.

شما باید در رابطه با میزان هزینه‌ها تحقیقات جامعی انجام دهید. فراموش نکنید که هزینه جراحی پروتز سینه تنها همان هزینه عمل نیست و هزینه‌های دیگری اعم از هزینه پروتز و هزینه بستری و اتاق عمل، دستمزد متخصص بیهوشی ،هزینه آزمایشات، داروها و سوتین طبی ( گن مخصوص بعد از عمل) و … را هم شامل میشود.

هزینه پروتز سینه

چه فاکتورهایی در تعیین هزینه جراحی پروتز سینه موثر هستند؟

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه عمل پروتز سینه به صورت مستقیم و غیر مستقیم تاثیر دارند. در ادامه عوامل موثر روی هزینه این عمل حراجی برای سینه را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

  • شکل پروتز: پروتز ها به دو شکل گرد و قطره اشکی هستند که پروتزهای قطره اشکی گرانتر میباشند . البته پروتزهای قطره اشکی بسیار کمتر استفاده میشوند و عمدتا پروتزهای گرد استفاده میگردد( بدلیل فرم زیباتر ).
  • مارک پروتز: برندهای مختلفی در دنیا وجود دارد که هرکدام قیمت متفاوتی دارد و در ایران هر برند توسط یک شرکت مشخص که مورد تایید وزارت بهداشت است توزیع میگردد.
  • تکنیک جراحی: عمل جراحی پروتز سینه به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. همانطور که قبلا توضیح داده شد ، میزان افتادگی سینه ها و نیاز به لیفت همزمان، بعلاوه میزان عدم تقارن سینه ها و یا اصلاح دفورمیتی های مادرزادی روی هزینه جراحی تاثیرگذار است.
  • تخصص و مهارت پزشک جراح: میزان تخصص و تجربه و مهارت جراح هم روی هزینه تاثیرگذار است.

سایر هزینه‌ها مثل ویزیت پزشک، آزمایشات قبل از عمل و سونوگرافی و یا ماموگرافی قبل از عمل ، سوتین طبی و … جزو هزینه های متفرقه میباشند.

آیا هزینه جراحی پروتزسینه درمراکز مختلف، متفاوت است؟

هزینه عمل پروتز سینه در بیمارستان ها و مراکز جراحی مجاز متفاوت است؛ اما این تفاوت به صورت نامتعارف نیست. تفاوت موجود بدلیل ارایه خدمات بهتر، کیفیت هتلینگ ومواردی از این قبیل میباشد. توجه داشته باشید که هزینه بالاتر الزاما به معنی نتیجه بهتر نیست و باید در رابطه با این موضوع ابتدا خدمات مرکز مورد نظر را بررسی کنید و سپس تصمیم به جراحی نزد بهترین جراح پروتز سینه بگیرید.

آیا بیمه هزینه جراحی پروتزسینه را پوشش می‌دهد؟

بیمه هزینه پروتز سینه را قبول نمی‌کند و این عمل یک جراحی آزاد محسوب می‌شود. در برخی مواقع که شرایط خاصی وجود دارد ممکن است بیمه تکمیلی تنها قسمتی از هزینه را قبول کند ( مانند درمان بدخیمی ها و کانسرپستان) .

نتیجه‌گیری

هزینه جراحی یکی از مهم‌ترین موارد برای عمل پروتز است. متوجه شدید که هزینه جراحی پروتز سینه برای همه افراد و همه مراکز یکسان نیست و به عوامل مختلفی از جمله نوع پروتز، مارک پروتز ، نوع عمل جراحی و غیره وابسته است. اگر همچنان در رابطه با هزینه‌های عمل جراحی پروتز سینه سوال دارید، در ادامه با ما به اشتراک بگذارید، کارشناسان پاسخگو خواهند بود.

سوالات متداول

هزینه‌های لازم برای جراحی پروتز سینه توسط چه بیمه‌هایی پوشش داده می‌شود؟

هزینه‌های عمل پروتز سینه توسط هیچ بیمه‌ای پوشش داده نمی‌شود .

پارامترهای تاثیرگذار روی هزینه های جراحی پروتز را نام ببرید؟

برند پروتز، نوع پروتز، نوع جراحی و هزینه بیمارستان و اتاق عمل از عوامل موثر بر قیمت عمل پروتز هستند.

آیا هزینه پروتز سینه برای همه افراد یکسان است؟

خیر، هزینه پروتز برای هر شخص متناسب با جراحی لازم و مواردی دیگر تعیین می‌شود.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه