آیا نوسانات وزن روی شکل بینی پس از عمل جراحی زیبایی تاثیر می گذارد؟

یکی از سوالاتی که پس از عمل جراحی بینی برای اشخاص به وجود می آید این است که آیا با بالا رفتن وزن و چاق شدن صورت، بینی شان کوچک می شود یا خیر؟ عمل جراحی بینی روی تغییر شکل و زیباتر شدن بینی و به طور کلی صورت تمرکز داشته و زمانی که وزن فرد بالا می رود، تغییراتی که روی بدن بوجود می آید بیشتر می شود و این تغییرات روی تمام بدن تاثیر خواهد گذاشت.

خیلی از کسانی که به تاثیرگذاری اضافه وزن و یا برعکس آن کاهش وزن روی صورت و بینی توجهی ندارند و پس از مدت زمانی تغییراتی را روی بینی شان می بینند. اگر قصد دارید جراحی بینی انجام دهید باید قبل از آن اطلاعات لازم را در مورد تاثیر نوسان وزن روی بینی تان داشته باشید.

ماساژ دادن بینی به منظور کوچک کردن آن، سوالی است که گاهی ذهن ما را درگیر می کند. از کجا باید بفهمیم بینی ما کوچک است یا خیر. چه عواملی موجب بزرگ شدن بینی می شوند. چگونه می شود بینی کوچک را لاغر کرد؟ داروی چاق کردن صورت، دماغ بزرگ و صورت لاغر، کوچک شدن بینی در خواب، کوچک کردن بینی با آب لیمو، قرص چاقی صورت در داروخانه، بی عارضه ترین قرص چاقی صورت، مزوتراپی و کربوکسی، چاقی صورت و سرم هیالورونیک اسید و غیره.

بیشتر بخوانید: هیپ دیپ

آیا نوسانات وزن روی شکل بینی پس از عمل جراحی زیبایی تاثیر می گذارد؟

 تاثیر لاغری و چاقی بعد از عمل بینی

با بالا رفتن وزن، اضافه شدن چربی در اطراف عضله های بدن، کاهش وزن و لاغری، موجب از بین بردن این چربی ها از اطراف این عضلات می شود. به این دلیل که بینی از بافت چربی تشکیل نشده است ، بالا یا پایین آمدن وزن هم تاثیر مستقیمی روی بزرگ یا کوچک شدن اش ندارد و نتیجه جراحی بینی باید ثابت باشد اما تغییر وزن با تاثیری که روی چاقی و یا لاغری صورت دارد، این تصور را بوجود آورده است که بینی شما کوچک  یا بزرگ شده است.

اجزای بینی شامل غضروف، بافت پوستی و استخوان است و سلول های چربی در بینی وجود ندارند. در نتیجه کاهش یا افزایش وزن تاثیری مستقیم بر تغییر شکل آن ندارد. بینی بخشی از صورت شماست و هر اندازه تغییر در وزن شما قادر است موجب عدم تناسب در صورتتان شود. برای مثال اگر در بخش چانه چربی تجمع کرده باشد، می تواند روی نیم رخ تاثیر بگذارد. چانه و بینی تعادل ندارند و چاقی اثر مستقیمی روی جراحی بینی نخواهد داشت اما باید بدانید که موجب می شود تناسبی که میان بینی و صورت وجود دارد را بهم می زند. برای حفظ تناسب میان صورت  و بینی خود قبل از انجام عمل وزنتان را به وزن ایده ال و مطلوب برسانید تا زیبایی و تناسب صورت و بینی تان را برای سال ها حفظ کنید.    

ممکن است برای شما نیز سوالاتی پیش آمده باشد مانند این موارد: آیا مزوتراپی می تواند موجب چاقی صورت شود، آیا پی آر پی صورت را فرم داده و چاق می کند، آیا میکرونیدلینگ به چاقی صورت کمک می کند، عل اصلی چاق شدن بینی چیست؟

اثرات تغییر وزن روی صورت

لاغر شدن و برعکس آن چاق شدن تا حدی می تواند روی تناسب اجزای صورت تاثیرگذار باشد. چربی های اضافه بدن در بخش های فک، گردن و چانه تجمع پیدا می کنند. علاوه بر این، کاهش وزن باعث می شود استخوان نواحی گردن، فک و چانه بیرون بزند و از حالت عادی اش بیشتر مشخص شود. بنابراین، می توان به این رسید که تغییر وزن روی صورت تاثیر می گذارد و موجب عدم تعادل میان بینی و صورت شود. زمانی که می خواهید برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام کنید، باید به تغییر شکل بینی، زیبایی صورت توجه شود و به چاقی یا لاغری پس از عمل بینی توجه کنید که معمولا توجهی نمی شود. به همین علت پس از عمل بینی، لاغری و چاقی شما موجب تغییر شکل صورت و بوجود آمدن ناهماهنگی میان اجزای بینی و صورت می شود.       

اثرات تغییر وزن روی صورت

شایع ترین علل کاهش وزن پس از جراحی بینی

شرایط جسمانی متقاضیان عمل جراحی بینی معمولا از جمله عواملی است که روی نتیجه نهایی و عوارض جراحی نیز تاثیر می گذارد. به همین خاطر پزشک متخصص قبل از انجام جراحی بینی به معاینه جسمانی متقاضیان پرداخته و  در حین انجام این معاینات بجز جنس پوست بیمار، فاکتورهایی مثل تقارن صورت، کشیده بودن صورت، وزن و قند خون او را مورد آنالیز و بررسی قرار می دهد.         

به طور کلی می توان گفت بینی انسان چربی چندانی ندارد و در نتیجه نهایی، لاغر شدن و یا چاق شدن  پس از جراحی بینی مثل اندازه و دیگر فاکتورهای زیبایی قبل و بعد از عمل ندارد.  

نکته: اندازه نهایی و مطلق بینی 6ماه تا یک سال پس از جراحی بینی مشخص می شود و چاق شدن و لاغری فرد نمی تواند تاثیری  روی اندازه و سایز بینی بگذارد.

تاثیر وزن انسان روی نتیجه جراحی بینی

برخی از افراد نگران این مسئله هستند که امکان دارد با افزایش وزنشان، بینی شان هم بزرگتر از قبل شود، اما چنین ادعایی از لحاظ علمی امکان پذیر نیست.

نکته ای که در اینجا اهمیت دارد این است که نتیجه نهایی عمل بینی به طور مستقیم با نوسانئ وزن ئبیمار تغییر پیدا نمی کند ولی تقارن و تناسب اجزای صورت می تواند از این موضوع متاثر گردد.

وزن مناسب برای جراحی بینی

متقاضیان زیادی هستند که قبل از انجام عمل زیبایی بینی در مورد وزنشان نگران هستند و در مورد تاثیر اضافه وزن روی نتیجه عمل پرس و جو می کنند. توصیه ما به شما این است که بیمار قبل از تصمیم گرفتن درباره انجام عمل جراحی بینی اول به کاهش وزنشان در یک بازه نرمال اقدام کنند و بعد از رسیدن به یک وزن متناسب برای عمل بینی خود اقدام نمایند.  

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی