سولاریوم بعد از عمل بینی

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از عمل بینی

 

صحبت های دکتر محسن اسدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، در مورد سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

مقدمه

از مهم ترین جراحی هایی زیبایی که در این روزها علاقه مندان زیادی یافته است، جراحی بینی است. اما جراحی بینی همچون سایر جراحی های زیبایی و درمانی دیگر دارای مراقبت ها و محدودیت هایی است که باید نهایت دقت و وسواس را در این زمینه داشته باشیم.  در ادامه نوشتاری که در پیش رو دارید مهم ترین مراقبتی که باید بعد از جراحی بینی داشته باشید عنوان خواهیم کرد. علاوه بر این، یکی از مباحث اصلی و محوری در طی این مقاله سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی می باشد که در بخشی مجزا و اختصاصی بدان خواهیم پرداخت.

جراحی بینی

جراحی بینی به دو دسته جراحی زیبایی بینی و جراحی درمانی بینی تقسیم بندی می شود. برخی از افراد هدفی که از جراحی بینی دنبال می کنند رفع نقایص در ناحیه بینی است و می خواهند زیبایی بیشتری پیدا کند. اما در برخی موارد هدف جراحی بینی، درمان است. برای مثال کسانی که تحت جراحی سپتوپلاستی یا جراحی رفع انحراف بینی قرار می گیرند هدف اصلی درمان مشکلاتی است که در پی انحراف بینی ایجاد شده است که باعث مشکل در تنفس از بینی می گردد و مسیر تنفس تا حدودی مسدود می شود.

در طی جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی قوز روی بینی برداشته می شود، فرم سوراخ های بینی اصلاح می شود و نیز آنکه طول و پهنای بینی به وضعیت متناسبی در ارتباط با سایر اجزای صورت شکل داده می شود.

در سپتوپلاستی یا جراحی رفع انحراف بینی تیغه بینی به وضعیت طبیعی و صاف تغییر می کند.

البته در اکثر موارد این دو جراحی را در طی یک جراحی و به طور همزمان انجام می دهند.

با انواع روش های جراحی بینی بیشتر آشنا شویم.

سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

جراحی بینی از هر نوع که باشد باید مراقبت هایی داشته باشید تا روند بهبودی به طور درست و کم خطر پشت سر گذاشته شود.

به گفته دکتر محسن اسدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، به طور کلی استفاده از سولاریوم برای بدن مضر است و چه جراحی بینی انجام داده باشید چه نداده باشید، سولاریوم راه مناسبی برای تغییر رنگ پوست نیست. اما در مورد استفاده از سولاریوم بعد از جراحی بینی باید گفت که یکی از مهمترین اقداماتی که بعد از جراحی بینی باید انجام دهید، پرهیز از استفاده از دستگاه سولار و قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب است.

استفاده از دستگاه سولار و آفتاب گرفتن زیر نور خورشید به دلایلی کاملاً ممنوع است. دلایل این امر این است که زمانی که زیر نور خورشید قرار می گیرید گرما و نورخورشید به افزایش تورم بینی می انجامد از این رو مهم ترین توصیه این است که بعد از جراحی بینی حداقل تا زمانی که دوره بهبودی کامل نشده است زیر نور افتاب قرار نگیرید.

دستگاه سولاریوم نیز از این جهت که با اشعه ماورا بنفش به شبیه سازی نور خورشید می پردازد بعد از جراحی بینی ممنوع است .

این دو مساله در کاهش روند بهبودی بعد از جراحی بینی تاثیرات منفی قابل توجهی دارند از این رو پزشکان توصیه می کنند که تا مدت زمانی از انجام آفتاب گرفتن و استفاده از دستگاه سولاریوم پرهیز کنید.

برخی از افراد هنگامی که آگاه می شوند تورم بینی در اثر سولاریوم و آفتاب گرفتن افزایش پیدا می کند می پرسند که تورم بینی چه تاثیر بر نتیجه جراحی خواهد داشت؟

واقعیت این است که زمانی که تورم بینی مدت زمان طولانی روی بینی ایجاد شده باشد و عوامل زمینه ساز تشدید این عارضه مهیا باشد، مثل سولاریوم و آفتاب گرفتن، اولا که مدت زمان بیشتری طول می کشد که بهبود یابد و دوما اینکه ممکن است که مقداری از تورم برای همیشه در ناحیه بینی باقی بماند.

بنابراین کاملاً واضح  است که مراقبت های بعد از جراحی بینی از جمله عدم استفاده از سولاریوم و انجام آفتاب گرفتن تا چه حد از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین نکته ای که باید یادآور شویم این است که برای انجام جراحی بینی به کسانی مراجعه کنید که در این زمینه توانمندی های بالایی دارند و توانستند این توانایی ها و مهارت های علمی و عملی را به اثبات برسانند. قطعا توجه به کارنامه کاری تا حد زیادی در روند گزینش بهترین جراح بینی در تهران  اثر گذار خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاه ها

  1. یارا - سپتامبر 6, 2020 در 12:05 ب.ظ

    بسیار عالی

    پاسخ

پاسخ

نوزده − پانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر اسدی