زاويه دار كردن فک و صورت

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

صورت انسان اولين بخش بدن می باشد كه در ارتباط های روزمره مورد توجه قرار می گيرد و وجه تمایز هر فرد می باشد. فرم سه بعدی صورت با تمام انحناها و زاوایا و سایه روشن ها، ترکیب بی نظیری ایجاد می کند به طوری که در بین میلیاردها انسان، ندرتا تشابه چهره وجود دارد. علاوه بر زیبایی تک تک اجزا صورت، وجود هارمونی و تناسب بین این اجزا، نقش موثری در زیبایی کلی چهره دارد. این هارمونی گاها به صورت ژنتیک و مادرزادی، و بعضا در اثر حوادث و سوانح و نهایتا با افزایش سن از بین میرود. با تكنيك های خاص جراحی پلاستيك و انجام زاويه دار كردن فک و صورت، به طور هنرمندانه ای امکان ایجاد این هارمونی وجود دارد.

فرم ایده آل صورت چیست؟

اصولا استاندارد واحد و یکسان نمی توان برای تمام افراد و جوامع معین کرد زیرا زیبایی معیار کیفی و نسبی دارد و از دید هر فرد ممکن است متفاوت باشد. ولی آنچه به صورت رایج از بعد زیبایی شناسی در اکثر جوامع و قومیت ها مورد پذیرش است، صورت به شکل قلب یا به شكل V برای خانم ها و به شکل مربع با زاوایای برجسته فک برای آقایان، ایده آل در نظر گرفته می شود. اخیرا خانم ها نیز بعضا از برجسته بودن زاویه فکی استقبال می کنند.

روش های زاویه سازی صورت

برای انجام تغیرات در زاویای صورت، هم می توان از روش های غیر جراحی و هم از تکنیک های جراحی استفاده کرد. در ادامه به معرفی روش های جراحی و غیرجراحی زاویه دار کردن صورت می پردازیم:

روشهای غیر جراحی زاویه سازی صورت

تزریق فیلر برای زاویه دار کردن صورت

برای فرم دهی و برجسته سازی گونه ها و زاویه فک و چانه می توان از فیلرها ( ژل های قابل جذب) استفاده نمود .

مزایای فیلرها

روش سریع و نسبتا ساده و کاملا سرپایی می باشد و با درد اندک، بدون بیهوشی و بدون برش جراحی در مطب قابل انجام است. دوره نقاهت و نیاز به استراحت ندارد و نتیجه تقریبا بلافاصله قابل مشاهده است .

معایب فیلرها

تقریبا تمام فیلرهای مرغوب قابل جذب می باشند و مدت ماندگاری بین شش ماه تا سه سال دارند، بنابراین نیاز به تکرار وجود دارد. فیلرهای استاندارد معمولا به صورت سرنگ های یک سی سی می باشند و از نظر تعداد تزریق در یک جلسه محدودیت وجود دارد و حجم بالای فیلر نباید تزریق شود مضافا به اینکه فیلر های مرغوب بسیار گران قیمت هستند و تعداد بالای فیلر مقرون به صرفه نیست.

زاويه دار كردن فک و صورت

زاويه دار كردن فک و صورت

تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت

روش دوم غیر جراحی، تزریق چربی می باشد.  در واقع برای حجم دهی و زاویه سازی صورت ایده آل ترین و مقرون به صرفه ترین روش تزریق چربی است زیرا حجم مناسب ایجاد می کند و از چربی بدن خود فرد است و احتمال حساسیت و واکنش ناخواسته وجود ندارد. به علاوه چربی در دراز مدت حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد باقی می ماند.  شرط انجام این روش داشتن ذخیره مناسب چربی می باشد.

لازم به ذکر است که تزریق چربی اقدامی بسیار هنرمندانه و آرتیستیک می باشد که نیازمند دید زیبایی شناسی و تجربه کافی برای ایجاد زاوایا و سایه سازی می باشد.

روش های جراحی زاویه سازی صورت

زاويه دار كردن صورت با پروتز

با استفاده از انواع پروتز برای گونه ها و چانه و زاویه فک و … می توان تغییرات دایمی در فرم صورت ایجاد کرد. بعضا از روش های جراحی برای تغییر حالت استخوان ها مانند ژنیوپلاستی استفاده می گردد. قرار دادن پروتز ها در اتاق عمل و معمولا با بیهوشی انجام می شود. دوره نقاهت ۳ تا ۵ روزه دارند ولی حسن آنها دایمی بودن آنهاست.

عمده پروتزها از جنس سیلیکون می باشند و گاها از جنس پورکس و در برخی موارد درمانی از فلز تیتانیوم می باشند. برای ثابت نگه داشتن پروتز ها و عدم جابجایی آنها، گاهی اوقات از پیچ های تیتانیوم نیز استفاده می گردد.

بعد از عمل تا چند روز محدودیت برای مصرف غذاهای جامد وجود دارد و از محلول های شستشوی دهانی و ‌آنتی بیوتیک خوراکی باید استفاده شود.

زاويه دار كردن فک و صورت

زاويه دار كردن فک و صورت

برداشتن چربی بوکال (buccal fat)

از روش های دیگر جراحی برای فرم دهی صورت و زاویه سازی، برداشتن چربی بوکال (buccal fat) می باشد که از برش داخل دهانی انجام می شود. بعضا با استفاده از لیپوساکشن نیز چربی های اضافه به صورت محدود برداشته می شود.

هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟

همانطور که عنوان شد روش های مختلفی برای زاویه سازی صورت وجود دارد و با توجه به تنوع انواع فیلر و تعداد مورد نیاز و متغیر بودن قیمت آنها، همینطور تنوع پروتز ها و برندها و مارک های مختلف و هزینه های اتاق عمل و غیره، هزینه ثابت و مشخص نمی توان تعیین کرد و بسته به خواست بیمار و تشخیص جراح، انواع روش ها با قیمت های مختلف وجود دارد. نکته مهم انتخاب صحیح بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک و گرفتن مشاوره مناسب می باشد تا بهترین و کم عارضه ترین روش انتخاب گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

پاسخ

9 + چهار =

Call Now Buttonتماس با دکتر اسدی