جراحی لیفت ران

جراحی لیفت ران یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل ظاهری ران‌ها انجام می‌شود. این فرآیند معمولا برای افرادی که از افتادگی پوست ران رنج می برند، علی الخصوص کسانی که تغییرات زیاد در وزن و لاغری را تجربه کرده‌اند، توصیه می‌شود. هدف اصلی از جراحی لیفت ران، ایجاد تناسب بین قسمت‌های مختلف این بخش از بدن و ایجاد یک ظاهر جوان‌تر و زیباتر است. این جراحی شامل برش‌های گسترده جهت تنظیم پوست اضافی، از بین بردن چربی اضافی می‌شود. اگر قصد انجام این جراحی را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی لیفت ران چگونه انجام میشود؟

جراحی لیفت ران به عنوان یک روش جراحی زیبایی، شامل مراحل زیر می‌شود:

در ابتدا، برای افرادی که تمایل به جراحی لیفت ران دارند، مهم است که یک جلسه مشاوره با پزشک جراحی زیبایی داشته باشند. در این جلسه مشخص می‌شود که آیا فرد برای آن مناسب است یا خیر.

عمل جراح لیفت ران تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی نخاعی انجام می شود.

پس از آن در مرحله عمل جراحی، جراح برش‌های لازم را انجام می‌دهد. این مرحله شامل ایجاد برش‌ها، تنظیم پوست اضافی، حذف چربی اضافی و سپس بخیه است. در مراحل جراحی ممکن است نسبت به شرایط هر فرد پزشک از تکنیک های خاص استفاده کند.

عمل بازسازی سینه بعد ماستکتومی

جراحی لیفت ران

نتایج جراحی لیفت ران چه زمان مشخص می شود؟

نتایج نهایی این جراحی بعد از مدت زمانی که فرد دوران نقاهت اولیه خود را طی کند، نمایان می شود. پس از عمل، افراد می‌توانند از تغییرات مثبت در شکل و جلوه ظاهری ران‌های خود لذت ببرند.

چه کسانی کاندید مناسب جراحی لیفت ران هستند؟

این جراحی صرفا در موادی توصیه می شود که فرد دچار کاهش وزن بسیار زیادی شده باشد. بنابراین این جراحی معمولا به دنبال جراحی های باریاتریک یا اسلیو معده برای چاقی مفرط انجام می شود و به دنبال آن بیمار دچار کاهش وزن بسیار زیاد در حد 30 تا 50 کیلو گرم شده و به دنبال آن نواحی مختلف بدن اعم از شکم، سینه، بازو و ران ها دچار افتادگی افتاده است. در این شرایط تنها راه چاره، انتخاب این روش جراحی است.

عوارض و خطرات جراحی لیفت ران

اکثر جراحان توصیه می کنند این جراحی حدالمقدور انجام نشود. این توصیه به دلیل عوارض جراحی و همچنین باقی ماندن جای اسکار های بعد از جراحی خواهد بود. عوارض احتمالی این عمل شامل سروما، جدا شدن لبه های زخم یا همان جوش نخوردن زخم به دلیل برداشت بیش از حد بافت پوست و یا کشش بیش از حد بخیه ها صورت می گیرد. برش این جراحی در مسیر خطوط آناتومیک بدن قرار ندارد و خط برش به صورت دائمی و مادام العمر باقی می‌ماند. بنابراین احتمال اینکه اسکار بعد از عمل تبدیل اسکار کلوئید شود، وجود دارد. بنابراین اگر قصد انجام این جراحی را دارید، مطمئن شوید مزایای آن از این عوارض بیشتر خواهد بود.

لیفت باسن برزیلی

نتیجه لیفت ران

چگونه می توان جراحی لیفت ران را با ایمن ترین روش های ممکن انجام داد؟

اگر میزان افتادگی پوست کم باشد، می‌توان با ایجاد برش در کشاله ران بافت اضافه را برداشت اما در موارد افتادگی بسیار شدید نیاز به برش عمودی در داخل ران وجود دارد که این برش تا بالای زانو ادامه پیدا می‌کند. در نتیجه اسکار آن باقی خواهد ماند.

سخن آخر

در نتیجه، جراحی لیفت ران به عنوان یک روش جراحی زیبایی با توجه به نتایج قابل توجهی که به افراد ارائه می‌دهد، به عنوان یک راه حل موثر برای اصلاح و بهبود شکل و جلوه ظاهری ران‌ها شناخته می‌شود. این جراحی، افراد را قادر به تحقق اهداف جسمی و ظاهری خود می‌سازد و اعتماد به نفس آن ها را بالا می برد. با انجام مراحل دقیق جراحی، این روش می‌تواند مزایای بسیاری در تناسب اندام فراهم کند. اما این جراحی به شرطی انجام می شود که مزایای آن برای فرد بیشتر از عوارض و خطرات جراحی باشد. چرا که نمی توان این نکته را نادیده گرفت که این یک روش پرتهاجمی برای زیبایی و تناسب ران ها به شمار می رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با جراح مشورت کنید.

سوالات متداول

چه مدت زمانی برای نقاهت بعد از جراحی لیفت ران نیاز است؟

زمان نقاهت پس از این اقدام بستگی به پیچیدگی عمل، سلامت کلی بیمار و رعایت نکات مراقبتی دارد. اما به طور کلی، بیماران ممکن است حدود یک هفته به استراحت نیاز داشته باشند و تا چند ماه برای دیدن نتایج نهایی زمان نیاز است.

آیا نتایج جراحی لیفت ران دائمی هستند؟

بله، نتایج معمولا دائمی است. با انجام این جراحی تغییرات تا زمانی که عوامل مجدد نظیر پیری و یا افزایش وزن دوباره تاثیر بگذارد، باقی می ماند.

آیا جراحی لیفت ران برای افرادی که وزن زیاد دارند، مناسب است؟

به طور عمومی، این عمل برای افرادی که وزن زیادی دارند مناسب نیست. بهتر است افراد قبل از جراحی، وزن خود را به حد مناسبی کاهش دهند، زیرا افزایش و کاهش وزن بعد از جراحی ممکن است تاثیر منفی بر نتایج داشته باشد.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه