لیفت ابرو و تاثیر آن بر زیبایی صورت

لیفت ابرو یک عمل زیبایی برای تغییر شکل و وضعیت پیشانی، کاهش چین و چروک و جوان‌تر نشان دادن صورت در حالت کلی است. گذر زمان، یعنی بالا رفتن سن و تاثیر نیروی جاذبه می تواند باعث افتادگی و تغییر شکل پیشانی و فرم ابرو ها شود و شما را جدی، عصبانی یا خسته نشان دهد. در این هنگام شاید شما جراحی لیفت ابرو و پیشانی را بعنوان گزینه ای برای جوانسازی و برگرداندن زیبایی به چهره خود در نظر بگیرید. مهم ترین چیزی که شما قبل از هرگونه تصمیم گیری یا اقدامی لازم دارید، آگاهی های درست و کافی در این باره است. لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟ ماندگاری آن چقدر است؟ آیا لیفت ابرو عوارض دارد؟ برای دریافت بهترین نتیجه بعد از انجام آن باید به چه کسی مراجعه کنیم؟

در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ داده ایم…

جراحی لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو چیست؟

در مختصر ترین تعریف، لیفت ابرو یک جراحی زیبایی برای بهبود بخشیدن به شکل ظاهری پیشانی، رفع افتادگی و چین و چروک های آن، بالا رفتن ابرو ها و در نهایت داشتن چهره ای جوان و شاداب تر است. هرچه سن بالاتر برود، از خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست کاسته می شود. 

اثرات تخریبی و آسیب های اشعه خورشید پوست را ضعیف می کند و نیروی جاذبه ابرو ها را به سمت پایین می کشد که باعث ایجاد چین و چروک و تغییر حالت ابرو ها خواهد شد. ایجاد خطوط اخم بین ابروها باعث می شود چهره حالتی جدی یا عصبانی پیدا کند.

ایجاد خطوط افقی و چروک های ریز و درشت در امتداد چشم ها و همچنین افتادگی انتهای ابروها ظاهری غمگین در صورت ایجاد می کند. تمامی این ها، تغییراتی طبیعی هستند که در صورت شکل می گیرند، اما این به معنای آن نیست که نمی توان برای برطرف نمودن آنها کاری انجام داد. جراحی لیفت ابرو و پیشانی به منظور برطرف کردن این موارد می تواند گزینه ای بسیار موثر و نتیجه بخش باشد.

با توجه به مطالب بیان شده می توانیم کاربرد ها و مزیت های جراحی لیفت ابرو را اینگونه عنوان کنیم:

  • برطرف کردن چین و چروک های روی پیشانی، خطوط افقی در سراسر پیشانی و روی پل بینی
  • برطرف کردن خطوط عمودی بین ابروها که به آنها خطوط 11 نیز گفته می شود.
  • رفع افتادگی ابرو و پلک ها؛ برای جوان و زیباتر به نظر رسیدن

آیا جراحی لیفت ابرو فرم چشم ها را تغییر می دهد؟

در واقع جراحی لیفت ابرو فرم چشم ها را تغییر نمی دهد و تورم پلک های بالا و پایین را از بین نمی برد. اما به دلیل اینکه ابروها در این پروسه بالاتر کشیده می شوند، حالت چشم ها نیز زیباتر و کشیده تر بنظر خواهد رسید.

جراحی لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

برای انجام جراحی لیفت ابرو معمولا بیمار در حالت بیهوشی قرار خواهد گرفت. این به منظور عدم احساس درد در طول عمل و همچنین جلوگیری از هرگونه حرکت یا تکان خوردن بیمار است. البته ممکن است در بعضی شرایط خاص و با توجه به وضعیت بیمار جراح فوق تخصص زیبایی ترجیح دهد از بی حسی موضعی استفاده نماید. 

هنگامی که تاثیر داروی بیهوشی شروع شود، جراح پوست شما را در امتداد خط رویش مو برش داده و تغییرات لازم را در بافت پیشانی و اطراف ابرو ایجاد میکند. همچنین ممکن است بخش هایی از ماهیچه ها و پوست را که باعث ایجاد چین و چروک یا خطوط اخم عمیق شده اند را از بین ببرد. سپس جراح محل برش ها را بوسیله بخیه می بندد. جنس بخیه ها معمولا از نوع جذبی است. در نهایت روی زخم ها توسط پد و بانداژ های ویژه پانسمان خواهد شد.

برای انجام جراحی لیفت ابرو و پیشانی حدود یک الی سه ساعت زمان لازم است.

آیا جراحی لیفت ابرو دردناک است؟

شما در حین عمل لیفت ابرو دردی را تجربه نخواهید کرد؛ زیرا یا در حالت بیهوشی قرار دارید و در خوابی عمیق هستید و یا بی حسی موضعی در ناحیه پیشانی و ابرو دریافت کرده اید. پس از عمل، ممکن است کمی کبودی، سفتی پوست و تورم را تجربه کنید. در طول دوران نقاهت نیز ممکن است در محل بخیه ها مقداری احساس درد یا سوزش داشته باشید.

جراحی لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که دارای ویژگی ها و شرایط زیر هستند، کاندیدای مناسب جراحی لیفت ابرو می باشند:

  • افرادی که از لحاظ جسمی سالم هستند.
  • افرادی که از دخانیات و مواد مخدر استفاده نمی کنند.
  • افرادی که با آگاهی کامل از نتیجه و جزییات این جراحی تصمیم به انجام آن گرفته اند.

شما می توانید با مراجعه حضوری به فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی، مشاوره کامل دریافت کرده و خواسته ی خود را کاملا بیان کنید. جراح با بررسی سوابق پزشکی و درخواست شما مناسب ترین جریان برای جراحی لیفت ابرو را طرح ریزی خواهد کرد.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه