برداشتن قوز بینی با جراحی بینی یا رینوپلاستی

شکل و اندازه بینی شما می تواند بر اولین تاثیری که در روابطتان می گذارید موثر باشد. بزرگترین قسمت بینی پشت بینی نامیده می شود که از بین چشمان شما تا درست قبل از جایی که در نقطه ای با استخوان دیگری در جلو در بالا به هم می رسد امتداد دارد. در ادامه بیشتر به جراحی قوز بینی می پردازیم.

قوز بینی چیست؟

قوز عمدتاً از استخوان و غضروف پوشیده شده با پوست تشکیل شده است. این اختلال به وجود یک برآمدگی یا قوس ناخواسته بر روی پل بینی اشاره دارد که معمولاً به عنوان قوز شناخته می شود. در موارد خاص، این قوز بینی در نمای جلویی واقعاً قابل توجه نیست. اکثر بیماران می توانند به وضوح آن را از یک نمای جانبی جزئی یا کامل مشاهده کنند. قوز از بالای بینی آن ها نزدیک به چشم ها شروع می شود و درست قبل از نوک بینی به پایان می رسد.

قوز بینی چیست؟

تحلیل زیبایی شناختی قوز بینی

بیمارانی که به منظور اصلاح قوز بینی در نظر دارند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، معمولاً یک تغییر کاهشی کلی درخواست می‌کنند که می‌تواند منجر به یک پل صاف‌تر شود.

هنگام بحث در مورد این گزینه، هنوز درجات و زوایای خاصی هنگام صاف کردن قوز بینی  وجود دارد. یکی از محبوب ترین تغییراتی که درخواست می شود داشتن پل مستقیم است. این ممکن است با یا بدون شکستگی بالای نوک انجام شود، که در غیر این صورت شکستگی استخوان نوک نامیده می شود.

نتیجه یک نتیجه زنانه تر به پل بینی با ارتباط بهتر بین پل بینی و زاویه پیشانی است.

مهم‌ترین عاملی که باید قبل از انجام عمل برداشتن قوز بینی در نظر گرفت، پیش‌بینی دقیق ظاهر نوک بینی از نظر ظاهر جدید آن است. در برخی موارد، کاهش قوز اغلب می تواند ظاهر نوک بینی برجسته تری را ایجاد کند.

به همین دلیل است که جراح متخصص زیبایی بینی در جلسه مشاوره در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که برداشتن قوز بینی بر رابطه بین نوک بینی و لب بالایی تأثیر نمی گذارد.

بینی ساختار استخوانی و غضروفی ظریفی دارد، بنابراین اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید حتما با یک جراح پلاستیک صورت با تجربه مشورت کنید.

تکنیک های برداشتن قوز بینی

قوز بینی را می توان با چند روش مختلف جراحی بینی از بین برد. مهم است که با یک جراح باتجربه مشورت کنید که بتواند بهترین گزینه را برای ساختار بینی شما راهنمایی کند و بعداً نیازی به رینوپلاستی مجدد نشود.

تکنیک های برداشتن قوز بینی

جراحی بینی بسته

اینکه جراحی باز بینی بهتر است یا بسته خود می تواند برای مدتی ذهن هر فردی را درگیر کند اما بهتر است تصمیم آن را به پزشک جراح خود بسپارید. جراحی برای کاهش قوز بینی اغلب به عنوان کاهش دهنده توصیف می شود زیرا اغلب منجر به کاهش اندازه بینی می شود. این شامل تراشیدن خاص استخوان ها و یا غضروف بینی برای به دست آوردن ظاهر دلخواه است.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، این یکی از سخت ترین انواع جراحی بینی است. این به این دلیل است که تغییراتی که شامل قسمت‌هایی از بینی می‌شود که قوز بینی وجود دارد، ممکن است ظاهر کلی بینی و ویژگی‌های صورت شما را تغییر دهد.

اگر قوز عمدتاً استخوانی باشد و در یک سوم بالایی ساختار بینی شما قرار داشته باشد، روش بسته ترجیح داده می شود. عمل جراحی بینی بسته به جراح پلاستیک امکان دسترسی به قوز بینی را از طریق یک جفت برش کوچک در داخل بینی شما می دهد. شکل سوراخ های بینی معمولاً بدون تغییر باقی می ماند.

این جراحی پلاستیک شامل تورم و آسیب کمتری به پوست و در نتیجه بهبودی سریع‌تر می‌شود.

روش باز جراحی بینی

با یک عمل جراحی بینی باز، جراحان پلاستیک کنترل بیشتری برای اضافه کردن شکل جدیدی به بینی شما دارند. این روش برای قوزهای بینی همراه با نوک های کم چرخیده، نامتقارن (ناهموار) یا پیوند غضروف استفاده می شود.

این جراحی پلاستیک تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و جراح یک برش کوچک ایجاد می کند که باعث می شود استخوان بینی و غضروف زیر پوست شما دیده شود.

برای این روش، معمولاً ترکیبی از تا کردن غضروف‌های جانبی بالایی با گرافت‌های پخش‌کننده نیاز است تا امکان دسترسی به مجاری بینی فراهم شود. یک گرافت پخش کننده اغلب در یک سوم میانی پل بینی قرار داده می شود تا در طول جراحی قوز بینی باعث ایجاد ثبات شود.

جراحی بینی باز نیاز به آتل یا گچ گیری روی بینی شما تا یک هفته دارد و کل مراقبت های بعد از عمل به طور متوسط ​​سه هفته طول می کشد.

نمونه کارهای جراحی قوز بینی دکتر محسن اسدی

نمونه کار دکتر محسن اسدی جراحی قوز بینی
نمونه کار رینوپلاستی قوز بینی دکتر اسدی

گزینه های عمل بینی غیر جراحی

بسیاری از بیماران اصلاح قوز بینی را بدون جراحی ترجیح می دهند. متأسفانه، از آنجایی که سپتوم عمدتاً از غضروف و استخوان ساخته شده است، معمولاً برای ایجاد نتایجی که بیشتر بیماران به دنبال آن هستند، جراحی بینی مورد نیاز است.

اگر قوز بینی شما کمتر مشخص است، از جراح بینی خود بپرسید که آیا می توان از پرکننده های پوستی یا سایر روش های غیرتهاجمی به جای برداشتن قوز استفاده کرد.

اگر بینی شما قوس یا قوز دارد که می خواهید آن را اصلاح کنید، ممکن است بخواهید جراحی زیبایی بینی را کاهش دهید. متخصص برجسته رینوپلاستی ما اطمینان حاصل می کند که کاهش قوز پشتی در هماهنگی با سایر تغییرات ظریف در بینی انجام می شود تا بهترین نتایج برای بیمار به دست آید.

چرا بعد از جراحی بینی همچنان قوز بینی دارم؟

اگر بینی شما در حین و بعد از جراحی بیش از حد معمول خونریزی می کرد، این می تواند باعث تورم و جای زخم بیشتر شود که ممکن است بهبودی بیشتر طول بکشد و حتی می تواند نتایج شما را به خطر بیندازد. این می تواند باعث شود به نظر برسد که قوز شما هنوز آنجاست تا زمانی که به درستی بهبود یابد.

آیا قوز بینی بعد از جراحی بینی ممکن است دوباره عود کند؟

قوز بینی پس از جراحی بینی رشد نمی کند، اما نتیجه نهایی تنها پس از کاهش تورم قابل مشاهده خواهد بود. حتی اگر نتیجه کامل نباشد و نیاز به یک جراحی بینی ثانویه جزئی داشته باشید، فقط پس از بهبودی کامل توسط جراح پلاستیک شما قابل ارزیابی است.

هزینه رینوپلاستی قوز بینی چقدر است؟

قیمت جراحی قوز بینی می تواند با توجه به شرایط هر فرد متغیر باشد. این شامل هزینه کامل عمل شما از جمله مشاوره شما می شود که همراه با هزینه جراحی زیبایی بینی شما محاسبه می شود.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی