جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی گوش معمولا تحت عنوان جراحی اتوپلاستی مطرح می شود. اتوپلاستی یکی از رایج ترین روش های اصلاح کردن گوش های بیرون زده و برجسته که به اصطلاح گوش خفاشی یا Bat ear می باشد. کوچک کردن گوش های بزرگ، تغییر شکل غضروف های غیرعادی گوش و جراحی زیبایی لاله گوش نیز با جراحی اتوپلاستی قابل انجام می باشد.

عمل اتوپلاستی معمولا با ایجاد برش هایی پشت گوش انجام می شود و حالت طبیعی در گوش ایجاد می شود بنابراین بخیه های حاصل از برش ها قابل مشاهده نمی باشد. جراحی اتوپلاستی با بیهوشی و بی حسی موضعی قابل انجام است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران با شماره های
22617680- 09199110344 تماس بگیرید یا برای ارتباط با دکتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه کنید .

روش های مختلفی برای انجام جراحی اتوپلاستی وجود دارد:

 • در برخی از روش های جراحی گوش غضروف گوش برداشته می شود.
 • در برخی از روش ها غضروف ها سرجای خود باقی می ماند و در واقع با بخیه هایی که داخل گوش زده می شود فرم گوش تغییر پیدا می کند.

سن مناسب برای انجام جراحی گوش

سن مناسب و ایده آل جراحی اتوپلاستی 5 تا 7 سالگی یعنی سن قبل از مدرسه می باشد زیرا در این سن غضروف ها نرم تر می باشد بنابراین تغییر شکل غضروف ها به راحتی قابل انجام است.

افراد بزرگسالی که قصد انجام جراحی گوش را دارند باید مطلع باشند که غضروف گوشی را که تکامل یافته است را نمی توان به راحتی گوش های کودکان تغییر داد اما این عمل در بزرگسالان نیز قابل انجام است و افرادی بزرگسال بسیاری برای انجام جراحی زیبایی گوش به پزشک جراح مراجعه می کنند و نتایج خوبی هم از این جراحی بدست می آورند.

جراحی زیبایی گوش

مراقبت های بعد از جراحی اتوپلاستی

 • برش های ایجاد شده معمولا با نخ های قابل جذب بخیه می شوند و نیازی به کشیدن بخیه ها نمی باشد مگر اینکه بنا به تشخیص جراح بخیه کشیدنی زده شود در این صورت بیمار یک هفته بعد از عمل جراحی می تواند برای کشیدن بخیه ها به پزشک خود مراجعه کند.
 • معمولا بعد از عمل گوش ها پانسمان می شوند که با یک بانداژ کشی کاملا به سر می چسبد. 48 ساعت بعد از عمل باید بانداژ باز شده و دوش گرفته شود.
 • پس از استحمام بر روی زخم ها باید از پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده از سوی پزشک، زده شود. اما نیازی به پانسمان مجدد زخم ها نمی باشد. بهترین روش برای حفظ فرم گوش پس از جراحی استفاده از هدبند است که معمولا تا یک هفته توصیه می شود.
 • مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده از سوی پزشک بعد از عمل جراحی الزامی است تا از بروز عفونت زخم بعد از عمل جلوگیری شود.
 • استحمام روزانه هیچ مانعی ندارد. (در صورتی که زخم ها دستکاری نشود)
 • در صورت مشاهده کبودی و تورم در ناحیه گوش، باید با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در میان گذاشته شود تا اقدامات لازم برای بهبود تورم انجام دهد.
 • بیماران ترجیحا پس از عمل باید به پشت بخوابند و نباید به پهلو و روی گوش بخوابند.
 • پس از گذشت یک هفته پس از جراحی هیچ محدودیتی در انجام فعالیت های ورزشی و روزانه وجود ندارد.
 • تا یک ماه پس از جراحی نباید عینک زده شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

3 × یک =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی