جراحی ترمیمی پروتز سینه

جراحی ترمیمی پروتز سینه به چه منظور انجام می شود؟ آیا هدف اصلی آن را می دانید؟ آیا همه کسانی که قبلا این جراحی را انجام داده‌اند، نیاز به جراحی مجدد پیدا می کنند؟ در این مقاله از سایت دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک به هر آنچه باید در رابطه با این جراحی و دلیل آن و همچنین نکاتی که باید بدانید، اشاره می‌کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل انجام جراحی تعویض پروتز سینه چیست؟

گاهی اوقات بیمارانی که قبلا از جراحی پروتز سینه بهره برده اند، به دلایل مختلف ممکن است نیاز به جراحی ثانویه پروتز سینه داشته باشند. در ادامه به اصلی ترین این دلایل و نکاتی که باید بدانید، خواهیم پرداخت:

تغییرات وزن

یکی از دلایلی که ممکن است این نیاز ایجاد شود، تغییر و نوسانات وزن بیمار است. بنابراین کاهش و یا افزایش وزن شدید یکی از اصلی ترین دلایل انجام جراحی تعویض پروتز سینه به صورت مجدد خواهد بود. معمولا در این افراد برای اصلاح افتادگی سینه، جراحی لیفت سینه به صورت همزمان با این جراحی انجام می شود.

تغییر سایز پروتز در جراحی مجدد تعویض پروتز سینه

در جراحی تعویض پروتز سینه به صورت مجدد، بسته به وضعیت فرد ممکن است سایز پروتز تغییر کرده و سایز بزرگتر و یا کوچک تری در نظر گرفته شود.
در برخی موارد بیماران تمایل دارند سایز پروتز آن ها تغییر کند. این، به این دلیل است که خواسته مراجعان تغییر می کند. آن ها تمایل دارند پروتز بزرگ تر و یا پروتز با سایز کوچک تری برای آن ها در نظر گرفته شود. در اینگونه موارد نیاز به جراحی مجدد برای تعویض پروتز سینه وجود دارد.

عوارض پروتز قبلی

هنگامی که که پروتز قبلی دچار عارضه شده است، فرد نیاز به جراحی مجدد پیدا می کند.عوارض پروتز سینه در این موارد بسیار به ندرت اتفاق می افتد. اما یکی از شایع ترین عوارض که معمولا بعد از مدت 10 الی 15 سال اتفاق می افتد، می توان به ایجاد کپسولار کانترکچر اشاره کرد. مادامی که این کپسول اطراف پروتز ایجاد می شود و به اصطلاح انقباض کپسولی اتفاق می افتد، در شرایطی که هم قابل لمس است و هم به صورت چشمی قابل تشخیص است، لازم است جراحی مجدد پروتز سینه انجام شود.

جراحی ترمیمی پروتز سینه

جراحی مجدد پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

مراحل این جراحی کاملا مشابه جراحی اولیه است. تنها در برخی موارد جزئی تفاوت هایی وجود دارد.

این مورد به شرایط فرد مراجع و دلیل وی برای انجام جراحی مجدد بستگی دارد. زمانی که این جراحی به دلیل انقباض کپسولی انجام می شود، لازم است پلن پروتز سینه تغییر کند. به این منظور جراح، محل قرار گیری پروتز سینه را تغییر می دهد. چنانچه پروتز در جراحی اولیه زیر بافت سینه قرار گرفته باشد ، جراح در عمل ثانویه آن را به زیر عضله سینه منتقل میکند و بالعکس. اگر پروتز روی عضله سینه باشد، جراح آن را به زیر عضله سینه انتقال می دهد.

01:00
truncate dir-rtl

مشاوره جراحی پروتز سینه

مزایای جراحی ترمیمی پروتز سینه

در ادامه برخی از فواید جراحی مجدد پروتز سینه را برایتان شرح می دهیم:

ترمیم شکل و حجم سینه: جراحی مجدد پروتز سینه به خانم ها کمک می کند تا سینه هایشان شکل و فرم مناسب تری پیدا کند. علی الخصوص هنگامی که پروتز اولیه دچار دفورمیتی شده باشد.

روانشناسی و اجتماعی: بازسازی سینه با استفاده از جراحی مجدد پروتز سینه می‌تواند میتواند تاثیرات مثبتی بر روحیه و روابط اجتماعی خانم ها داشته باشد. این روش به زنان اعتماد به نفس می بخشد. علی الخصوص مادامی که نتایج جراحی اولیه به دلیل تغییرات وزن زیاد دچار تغییرات شده باشد.

چه شرایطی برای انجام جراحی ثانویه پروتز سینه وجود دارد؟

اینکه آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر تنها با مشورت جراح فوق تخصص پلاستیک انجام می شود. اما برخی از فاکتور ها وجود دارد که لازم است آن ها را در نظر بگیرید. از جمله این موارد به نکته های زیر توجه کنید:

  • بهبود کامل از جراحی اولیه
  • عدم وجود عفونت
  • برخورداری از سلامتی عمومی
  • عدم مصرف داروهایی که خطر خونریزی بالا دارند
  • ارزیابی مناسب سلامت روانی
  • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی قبل از جراحی

سخن آخر

این روش به خانم ها کمک می کند تا شکل و حجم طبیعی سینه خود را بازیابی کنند و احساس بهتری داشته باشند. بنابراین، قبل از تصمیم‌گیری در مورد انجام مجدد این جراحی به دلایل مختلف و برای بهره بردن از مزایای آن، لازم است با یک جراح فوق تخصص پلاستیک مشورت کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه