جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

یکی دیگر از مدل هایی که معمولا متقاضیان جراحی بینی از پزشک جراح خود درخواست می کنند، عمل جراحی بینی فانتزی می باشد. این افراد تصور می کنند هر چه بینی آنها کوچکتر شود به زیبایی شان افزوده خواهد شد. یکی از ملزومات جراحی بینی فانتزی برخوردار بودن متقاضی از بافت و غضروف مستحکم و پوستی نازک در بینی خود می باشد. به عبارتی دیگر افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند کاندیدای بسیار مناسبی برای جراحی بینی فانتزی می باشند.

اما قبل از ذکر هر نکته ای در رابطه با جراحی بینی فانتزی بهتر است به ساختار کلی بینی و اجزای تشکیل دهنده آن بپردازیم.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران با شماره های
22617680- 09199110344 تماس بگیرید یا برای ارتباط با دکتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه کنید .

آناتومی یا ساختار بینی

به طور کلی بینی از 5 بخش پوست، بافت های زیر جلدی، غضروف، استخوان و مخاط تشکیل شده است.

اما آنچه بیشتر از همه موجب تعیین شکل کلی بینی چه در بینی های جراحی نشده و چه در بینی های که عمل شده اند، می شود، نوع پوست و کیفیت غضروف های بینی می باشد. بر همین اساس است که معمولا بینی ها را بر حسب نوع پوست و کیفیت غضروف های بینی به سه دسته تقسیم بندی می کنند:

 • تیپ اول: بینی های کاملا استخوانی: بینی هایی هستند با پوستی بسیار نازک و غضروف هایی بسیار قوی. معمولا نژاد اروپایی و شمال اروپا دارای چنین نوع بینی هایی می باشند.
 • تیپ دوم: بینی هایی با پوست بسیار ضخیم و چرب با غضروف هایی بسیار ظریف و بسیار ضعیف. این بینی ها اصطلاحا بینی گوشتی نامیده می شوند و معمولا نژادهای شرق آسیا دارای بینی هایی گوشتی می باشند.
 • تیپ سوم: حد وسط این دو طیف بینی هایی با پوست و غضروفی معمولی و احیاناً یک قوز استخوانی یا غضروف پشت بینی دارند. نژاد خاورمیانه ای خصوصا نژاد ایرانی دارای چنین بینی هایی می باشند.

به همین دلیل است که متقاضیان جراحی بینی در کشور ایران بسیار بیشتر از جوامع دیگر می باشد. بینی های کاملا استخوانی نتایج بهتر و قابل پیش بینی تری نسبت به دو گروه دیگر دارد

عمل جراحی بینی فانتزی

بینی یکی از اجزای بسیار مهم در صورت می باشد که نقش بسیار مهمی در توازن صورت و اجزای آن با یکدیگر دارد. بینی هایی که بیش از حد سربالا و کوچک باشند نه تنها موجب زیبایی نمی شوند بلکه موجب برهم خوردن توازن اجزای صورت و مهم تر از آن به دلیل تنگ تر شدن مسیر تنفس موجب مشکلات تنفسی می شود.

جراحی بینی فانتزی نوعی عمل جراحی بینی است که افراد در آن تمایل به کوچک شدن بیش از حد بینی خود دارند. در بینی های فانتزی زاویای ایجاد شده بین نوک بینی و لب بالایی معمولا بیشتر از این زاویه در بینی های طبیعی می باشد.

این زاویه به طور معمول پس از جراحی در خانم ها بین 95 تا 105 درجه و در آقایان 90تا 95 درجه باید باشد که در بینی های فانتزی این مقادیر افزایش پیدا می کند.

جراح در جراحی بینی های فانتزی چه اقداماتی می کند؟

 • افرادی که متقاضی انجام جراحی بینی فانتزی هستند باید از تحت فشار گذاشتن جراح در کوچک تر کردن بیش از حد بینی خودداری کنند و انجام آن را برعهده خود جراح بگذارند.
 • پزشک جراح باید حین کوچک کردن بینی از اقداماتی که موجب غیرطبیعی شدن بینی می شود خودداری کرده زیرا کوچک شدن بیش از حد بینی موجب بروز عارضه اختلالات تنفسی در بیمار می شود.
 • در جراحی بینی فانتزی جراح با توجه به تناسب اجزای صورت متقاضی و سلیقه وی اقدام به انجام تغییرات لازم بر روی زاویه دار کردن نوک بینی می نماید و همچنین برای عروسکی کردن بینی، نوک بینی را کمی سربالا می کند.

جراحی بینی فانتزی

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی فانتزی

 • یکی از مراحل بسیار مهم در اقدام به جراحی بینی فانتزی انتخاب یک جراح پلاستیک خوب در تهران می باشد.
 • پس از انتخاب جراح، فرد متقاضی باید طی یک جلسه مشاوره با پزشک جراح تمام خواسته ها و نیازهای مورد نظر خود را بیان کند و توصیه های جراح را در این خصوص بپذیرد.
 • انجام تمام آزمایشات لازم درخواست شده از سوی جراح و همراه داشتن تمام مدارک پزشکی روز عمل
 • به دلیل اینکه پس از جراحی تا چند روز نمی توانید به حمام بروید بهتر است شب قبل از جراحی بینی استحمام کنید.
 • شب قبل از جراحی باید یک شام سبک میل کنید و تا 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید.
 • یک ساعت قبل از زمان تعیین شده در مرکز جراحی حضور داشته باشید.

نتیجه گیری

بهتر است قبل از اقدام به هرگونه جراحی بینی فانتزی دو فاکتور اصلی مد نظر قرار گیرد:  اصلی ترین و مهم ترین فاکتور عملکرد تنفس و مورد دوم زیبایی می باشد. بنابراین برای گرفتن یک نتیجه مطلوب از جراحی بینی بهتر است در انتخاب جراح خود دقت های لازم را به کار گیرید.

راه های ارتباطی با دکتر محسن اسدی:

 • آدرس مطب: بلوار كاوه، پايين تر از اتوبان صدر، نبش كوچه مطلبی نژاد، پلاك 21
 • شماره های تماس: (021) 22617680- (0919) 9110344
 • پست الکترونیکی:info@drmohsenasadi.com

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

چهار + چهار =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی