شگفتی های تزریق بوتاکس!!!

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

تزریق بوتاکس در واقع تزریق ماده ای به نام بوتولینوم توکسین Botulinum toxin است. تزریق بوتاکس امری شایع در حوزه جوانسازی پوست در سراسر جهان محسوب می شود. تزریق مقدار مناسبی از بوتاکس باعث کاهش و یا توقف مقطعی و موقت، فعالیت ماهیچه می گردد. از این خاصیت در از بین بردن خطوط پیشانی و چین و چروک های پوستی استفاده می شود. با از بین رفتن چین و چروک های پوستی چهره حالتی جوان و با نشاط به خود می گیرد.

·        به خاطر داشته باشید که بوتاکس روی خطوط داینامیک (چین و چروک های ناشی از فعالیت عضله) تاثیر دارد.

کشور آمریکا رتبه ی اول در تزریق این مادّه را به خود اختصاص داده است. به گونه ای که بسیاری از هنرپیشه های هالیوودی مخاطبین تراز اول این روش جوانساز می باشند.

برندهای مختلفی از بوتاکس در بازار موجود می باشد. لازم به ذکر است تزریق بوتاکس در سایر رشته های پزشکی مانند؛ نورولوژی و زنان و زایمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال یکی از روش های شایع برای درمان میگرن تزریق بوتاکس می باشد.

مزایای استفاده از بوتاکس

افراد زیادی متقاضی انجام بوتاکس می باشند. میل به زیبایی مقوله ای اجتناب ناپذیر و بدون محدودیت در وجود تمامی انسان ها می باشد.

افراد مختلفی با هر جنسیت و در هر سنی ممکن است تصمیم به انجام بوتاکس بگیرند. از جمله دلایل شایع استفاده از بوتاکس به عبارتند از:

–         از بین بردن چین و چروک پوستی

–         کاهش تعریق ( به طور مثال: تزریق به کف دست و زیر بغل)

–         درمان برخی بیماری ها مانند؛ سردرد میگرن

نتایج حاصل از استفاده از بوتاکس در مدت زمان کوتاه بدون عمل جراحی قابل رؤیت می باشد. دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه می باشد و فرد می تواند سریعا به فعالیت های روزمره ی خود بازگردد.

درد ناشی از تزریق بوتاکس معمولا براحتی قابل تحمل است.

عوارض تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس اگر توسط متخصص انجام نشود ممکن است از موادی استفاده شود که مشکلات زیادی را به همراه دارد. در ویدیوی زیر عوارض تزریق بوتاکس را از زبان دکتر محسن اسدی، فوق تخصص جراحی زیبایی در تهران، را می شنویم:

نقاط مناسب برای تزریق کردن بوتاکس

شایع ترین نقاطی که بوتاکس در آن قسمت ها تزریق می شود، قسمت های فوقانی چهره اعم از: خط اخم، چین و چروک های اطراف چشم، خطوط پیشانی و… است. تزریق بوتاکس به نواحی مذکور دارای حداقل عوارض و حداکثر تاثیر می باشد.

همانطور که در مطالب فوق بیان شد، از بوتاکس در نواحی مختلفی از بدن استفاده می شود. به خاطر داشته باشید تزریق سم بوتولینوم باید طبق تجویز پزشک متخصص صورت پذیرد. زیرا تنها در این صورت است که احتمال ایجاد عوارض نامطلوب به حداقل می رسد و نتایج مطلوب و رضایت بخشی به ارمغان می آید.

بنابراین توصیه ی ما به شما عزیزان این است که از تزریق در مکان های نامناسب مانند سالن های آرایشی، ورزشی و… پرهیز نمایید تا متحمل آسیب های نامطلوب نشوید.

"نمونه

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

–         هدف و انتظار خود از تزریق را با پزشک خود درمیان بگذارید.

–         پزشک متخصص بهترین مشاوره زیبایی برای شما می باشد. پس، به دانش و تجربه ی او اعتماد کنید و تجویزهای آن را بپذیرید.

–         در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

–         از جنس و کیفیت بوتاکس تزریقی اطمینان حاصل کنید.

–        چند روز قبل از تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده ی خون پرهیز نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • تا چهار ساعت بیمار نباید بحالت خوابیده باشد و سر را به حالت سجده خم کند.
  • از کمپرس سرد (ice pack) در ساعات اولیه استفاده نماید.
  • از ماساژ دادن نواحی تزریق شده خودداری نماید.
  • هر نیم ساعت عضلات محل تزریق منقبض شود (اخم کردن و بالا بردن ابروها)
  • تا چهار ساعت از شستشوی صورت امتناع نمایید.
  • اثر بوتاکس از دو روز پس از انجام آن شروع می شود و ظرف مدت دو هفته به حداکثر خود می رسد.
  • ماندگاری بوتاکس بسته به نوع دارو و‌میزان شدت خطوط چهره ، بین ۳ تا ۹ ماه می باشد.

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید نتایج حاصل از تزریق ماده بوتاکس، ماندگاری مادام العمر ندارد و به منظور تقویت نتایج حاصل نیاز به تکرار دفعات تزریق در مدت زمان مناسب، می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

پاسخ

دو × 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر اسدی