آیا بعد از عمل بینی، حالت چشم ها عوض می شود؟

یکی از مواردی که بسیاری از بیماران قبل از انجام جراحی زیبایی بینی از جراح بینی می پرسند این است که آیا عمل بینی تاثیری بر روی حالت چشم ها دارد؟ یا به بیان دیگر آیا عمل بینی باعث تغییر فاصله بین چشم ها می شود؟ برخی نیز تصور می کنند که با جراحی بینی، بیناییشان ضعیف می شود. متاسفانه در زمینه جراحی بینی، افراد غیرمتخصص نظرات بسیاری ارائه می کنند که در مواردی نادرست است. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر تاثیر جراحی زیبایی بینی بر چشم ها و بینایی بپردازیم.

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر چشم ها

آیا عمل بینی بر حالت چشم ها تاثیرگذار است؟

در مواردی که بعضی از بیماران تیغه بینی بسیار پهن و بزرگی دارند، به خصوص در ناحیه ریشه بینی، یعنی حد فاصل بین دو چشم، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی به کمک عمل جراحی بینی، تیغه بینی را باریک تر می کند. به همین دلیل ممکن است که بیمار بعد از بهبود، تصور کند که حالت چشم ها تغییر کرده است.

در مواردی هم عکس این موضوع وجود دارد که در آن بینی فرد از نوع بینی آسیایی است؛ یعنی بینی تیغه ندارد و جراح زیبایی بینی باید به کمک عمل جراحی تیغه بینی را برای این افراد بازسازی کند. این افراد نیز بعد از جراحی ممکن است تصور کنند که حالت بینی و فاصله بین چشم ها تغییر کرده است.

در این دو مورد از انواع بینی ممکن است این طور القا شود که حالت چشم ها تغییر کرده اما واقعیت این است که به هیچ عنوان عمل جراحی بینی روی فاصله حقیقی بین دو چشم و فاصله حقیقی استخوان های حدقه چشم یا استخوان اربیت تاثیری ندارد.

آیا جراحی بینی موجب کاهش قدرت بینایی می شود؟

متاسفانه در جامعه، به دلیل کم بودن دانش در حوزه پزشکی و شایعات نادرست، ممکن است اظهار نظرهایی در مورد ارتباط بین جراحی بینی و چشم بیان شود. برخی از بیماران تصور می کنند که با جراحی بینی، بینایی کاهش پیدا می کند. جالب تر آن که برخی ادعا می کنند که بعد از جراحی بینی، قدرت بیناییشان افزایش پیدا کرده است. اما واقعیت این است که عمل جراحی بینی ، تاثیری روی حدت بینایی ندارد.

مصرف یک داروی کوچک نیز ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد؛ عمل بینی نیز به همین صورت است و ممکن است عوارض گذرایی داشته باشد.

فراموش نکنیم که جراحی بینی با عصب های بینایی ارتباطی ندارد و تداخلی در بینایی ایجاد نمی کند.

ضمن این که باید اذعان داشت که جراحی بینی اگر نزد بهترین جراح پلاستیک در تهران انجام شود، عوارض جانبی جراحی به حداقل می رسد.

کلام آخر

در پایان و در پاسخ به این که عمل بینی چه تاثیری بر روی چشم ها دارد باید گفت که جراحی بینی از نظر علمی هیچ تاثیری بر حالت چشم ها یا فاصله بین چشم ها ندارد. این تنها خطای دید فرد بعد از تغییر زیاد بینی است که موجب می شود تصور کند که چشم ها تغییر کرده است. علاوه بر این، عمل زیبایی بینی بر بینایی فرد نیز کاملاً بی تاثیر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 4]
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

1 × دو =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی