جراحی باز بینی بهتر است یا بسته؟

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از اعمال جراحی زیبایی در صورت می باشد که به منظور اصلاح فرم بینی به واسطه تغییر در وضعیت غضروف و استخوان بینی و یا برطرف کردن انواع مشکلات داخل بینی مانند پولیپ، اختلال در تنفس و انحراف بینی و همچنین مشکلات خارجی بینی مانند قوز روی بینی، کجی و انحراف ظاهری بینی و شکستگی های بینی می باشد. رینوپلاستی با روش های جراحی مختلفی انجام می شود. این جراحی به دلیل حساسیت ظاهری و همچنین اهمیت تنفس باید نزد بهترین جراح بینی انجام شود.

نمونه بینی استخوانی خانم جوان

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر محسن اسدی

مسلم است که برای دریافت یک نتیجه مطلوب از جراحی بینی، جراح از روش ها و تکنیک های مختلفی استفاده می کند که انتخاب هر یک از این روش ها بنا به تشخیص و نظر خود جراح می باشد.طبیعی است که متقاضیان جراحی بینی قبل از جراحی دچار نگرانی و استرس های فراوانی می شوند و از جراح خود سوالاتی در مورد نحوه عمل و مراقبت های بعد از آن سوال می کنند در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرح انواع روش های جراحی زیبایی بینی آشنا کنیم.

روش های جراحی بینی کدام است؟

به طور کلی دو روش برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد. امروزه جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی از هر دو روش جراحی استفاده می کنند. اما از آنجاییکه توقعات نسبت به نتایج جراحی بینی، نسبت به گذشته بسیار بیشتر است و بسیاری از مشکلات بینی فقط از طریق روش جراحی باز قابل انجام است جراحان معمولا بیشتر روش جراحی باز بیشتر را به کار می گیرند.

معمولا در اولین جلسه مشاوره ای که پزشک جراح بینی با بیمار دارد پس از معاینات اولیه تشخیص می دهد که از چه روشی باید برای جراحی استفاده کند اما به طور قطعی در مورد آن صحبت نمی شود.

روش جراحی زیبایی بسته

يكي از روش های جراحی زيبايي که در گذشته بیشتر از آن استفاده می شد و امروزه کمتر به کار گرفته می شود، روش جراحی بسته می باشد. در این روش تمام اقدامات مربوط به جراحی از بخش های داخلی و برش هایی که در داخل بینی و از درون حفره های بینی انجام می شود، صورت می پذیرد. در این روش قوز بینی برداشته می شود. استخوان بينی اصلاح می شود، غضروف ها به حالت طبيعی بر می گردد ولي برای اصلاح نوك بينی تا حدودی محدوديت وجود دارد.

علیرغم اینکه مدت زمان جراحی کوتاه تر است اما دسترسی به نوک بینی و تغییراتی که مد نظر جراح است ممکن است به خوبی صورت نگیرد. از محاسن دیگر این روش این است که برش پوستی بر روی بینی انجام نمی شود.

روش جراحی بینی باز

اما روش دوم که امروزه بیش از 90 درصد جراحی های بینی به این روش انجام می شود، جراحی بینی به روش باز می باشد. در این روش پوست بینی از ناحیه كلوملا (تيغه وسط بينی) برش داده می شود و پوست از روی بافت زیرین که غضروف می باشد، برداشته می شود سپس مطابق با سلیقه بیمار و صلاح دید پزشک بخش های مختلف غضروفی و استخوانی اصلاح می شود پس از آن پوست به جای قبلی خود باز می گردد.

در این روش برش پوستی ایجاد می شود اما دسترسی و دید جراح به تمام قسمت های مختلفی که قصد ایجاد تغییر شکل در آنها را دارد بسیار بازتر است.

تفاوت روش های جراحی باز و بسته بینی چیست؟

تورم در اعمال جراحی بسته بینی کمتر است در زمان کوتاه تری بینی شکل می گیرد اما نتیجه زیبایی با عمل باز تفاوت زیادی ندارد. بیمارانی که مشکلات بینی آنها عمدتا در ناحیه نوک بینی است، یا بینی های بسیار کج و بدشکل و انحراف تیغه بینی دارند، همچنین بیمارانی که تروماهای شدید قبلی داشته و یا مشکلات تیغه بینی دارند باید برای آنها از روش جراحی باز  انجام داد، زیرا بینی آنها نیاز به اصلاحات بیشتری دارد. اما افرادی که مشکلات نوک بینی را ندارند و یا انحرافات شدید در تیغه بینی ندارند می توان برای این افراد عمل جراحی بسته انجام داد.

جراحی قوز بینی آقایان دکتر محسن اسدی

نمونه جراحی زیبایی بینی آقایان (نمونه کار دکتر اسدی)

آیا عمل جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟

شاید شما هم در رابطه با انجام جراحی زیبایی بینی به وسلیه لیزر مطالبی را مطالعه کرده باشید. اما باید بگوییم بسیاری از جراحانی که ادعای انجام جراحی بینی با لیزر را دارند تنها به فکر منافع خود و جذب بیمار هستند و این مساله ناشی از یک سری تبليغات غلط در فضای مجازی و…. در اذهان عمومی گسترش پيدا كرده است.

بنابراین در پاسخ این سوال باید گفت خیر. امکان انجام جراحی بینی با لیزر وجود ندارد. در واقع یکی از کاربردهای اصلی لیزر در جراحی بینی، استفاده از آن فقط هنگام ایجاد برش بر روی پوست بینی می باشد و به کار گرفتن لیزر در جراحی بینی هیچ تفاوتی در نتیجه جراحی بینی ایجاد نخواهد کرد. هیچ گاه نمی توان به واسطه لیزر استخوان بینی را برش زد و يا با استفاده از ليزر اقدام به اصلاح و فرم دهی به غضروف ها انجام پذيرد.

سخن آخر

انتخاب یک جراح پلاستیک و زیبایی با تجربه و ماهر می تواند شما را در دست یایی به بهترین نتیجه از جراحی بینی یاری کند. انتخاب نوع جراحی بینی بسته به هدف از درمان می تواند متفاوت باشد. پزشک جراح با توجه به فرم بینی و هدف از جراحی بینی بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب می کند. هریک از روش های جراحی بینی باز یا بسته می تواند بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که نهايتا جراح بر مبنای مهارت و دانش و تجربه خود تصميم می گيرد كه از كدام روش (باز يا بسته) برای جراحی استفاده كند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پاسخ

20 + 18 =

Call Now Buttonتماس با دکتر اسدی