جراحی پیکر تراشی ( Body-contouring)

مدت زمان مطالعه 4 دقیقه

جراحی پیکر تراشی ( Body-contouring)

پیکرتراشی چیست و چه کسانی کاندید این عمل می باشند؟

حالت ساعت شنی به چه معناست؟

لیفت برزیلی (BBL) چیست؟

تعریف BMI

با افزايش نسبي سطح رفاه اجتماعي و خودآگاهي بيشتر نسبت به وضعيت ظاهري، افراد بيشتري تمايل به داشتن اندام مناسب و ايده آل دارند به طوريكه در كشورهاي ديگر به خاطر نوع پوشش، توجه به فرم بدن اهمیت بیشتری نسبت به صورت دارد. به همین دلیل است که در کشورهای غربی عمل های زیبایی فرم دهی بدن( body contouring) رايج تر از عمل بيني مي باشد كه تاكنون در كشور ما برعكس اين حالت بوده، ولي به تدريج اين تمايل در بين مراجعين ايراني نيز رو به گسترش است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران با شماره های
22617680- 09199110344 تماس بگیرید یا برای ارتباط با دکتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه کنید .

 

از جمله اين اعمال خارج كردن چربی زاید به روش های مختلف مانند لیپوساکشن و لیپوماتیک و امثال آن از نواحی شکم و پهلو و … و همزمان تزریق چربی در نقاطی است که کمبود چربی احساس می شود ( مانند ناحیه باسن).

از جمله خواسته های خانم ها داشتن فرم بدن به حالت اصطلاحا ساعت شنی (hour-glass) می باشد. یعنی داشتن کمر باریک و برجستگی در ناحیه لگن و باسن. البته داشتن سینه های برجسته و خوش فرم نیز می تواند باعث بهبود این وضعیت شود.

از اصطلاحات رایج در این زمینه، لیفت باسن به روش برزیلی است ( BBL: Brazilian Butt Lift ) که ایجاد برجستگی در ناحیه باسن و باریک نمودن کمر با این روش است.

جهت حصول این نتیجه چند نکته مهم وجود دارد:

 • تجمع چربی زاید زیر جلدی در ناحیه شکم و پهلو وجود داشته باشد که با لیپوساکشن قابل برداشت باشد و نه چربی احشایی یا چربی داخل شکم که قابل خارج کردن نیست .
 • چربی مناسب قابل استحصال و برداشت به اندازه کافی وجود داشته باشد که بتوان از آن برای تزریق در نواحی موردنظر استفاده کرد.
 • فرم کلی بدن فرد از نظر ساختار (structure) ، مناسب باشد . قابل ذکر است که در افرادی که فاصله دنده ها با لگن کم باشد و افراد دارای قد خیلی کوتاه و یا لگن بسیار کوچک، و افرادی که بالا تنه نسبتا درشتی دارند امکان ایجاد حالت ساعت شنی بسیار سخت یا حتی غیر ممکن است.
 • نسبت وزن به قد یا به اصطلاح BMI ، ترجیحا زیر ۳۰ باید باشد ( وزن به کیلوگرم تقسیم بر توان  دو قد به متر مربع).

*هرگز فردی  با وزن بالای ۹۰ کیلو و قد زیر ۱۶۰ سانتی متر، کاندید پیکر تراشی نیست.

جراحی پیکر تراشی ( Body-contouring)

جراحی پیکر تراشی ( Body-contouring)

 • قوام عضلات شکم و پوست شکم خوب باشد به عبارتی پوست شل و دارای خطوط بارداری زیاد (striae) یا( stertch mark )  نباشد و عضله جدار شکم شل و دارای فتق و دیاستاز نباشد.
 • این عمل تاثیر چندانی روی سلولیت ( حالت پوست پرتقالی یا ناصافی های سطحی پوست که معمولا در ناحیه ران و باسن به وجود می آید)، ندارد.

روند جراحی پیکر تراشی و مراقبت های بعد از آن

 • این جراحی معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود چون فرایند برداشت چربی و آماده سازی و تزریق مجدد، فرایند زمان بری است و چندین ساعت زمان لازم دارد .
 • این عمل نیاز به هیچگونه برش جراحی ندارد و صرفا از طریق سوراخ های بسیار کوچک چند میلی متری قابل انجام است (معمولا سه تا پنج سوراخ).
 • پس از عمل از محل این سوراخ های کوچک ( به اصطلاح پورت) ، تا ۴۸ ساعت ممکن است ترشحات خونابه ای خارج شود که کاملا طبیعی است و فقط نیاز به تعویض پانسمان دارد.
 • پس از عمل بیماران بایستی فقط از گن های مخصوص استفاده نمایند تا کمک به فرم دهی پوست گردد. معمولا توصیه می شود حداقل دو ماه و حداکثر شش ماه از این گن ها استفاده شود.
جراحی پیکر تراشی ( Body-contouring)

جراحی پیکر تراشی ( Body-contouring)

 • کبودی و تورم معمولا چند روز تا چند هفته وجود دارد که نیاز به اقدام خاصی ندارد و به مرور بهتر می شود.
 • بیماران معمولا همان روز پس از جراحی مرخص می شوند و نیاز به بستری شبانه در بیمارستان یا مرکز جراحی نمی باشد.
 • طبق معمول تاکید من به بیماران محترم داشتن توقعات منطقی و دوری از عکس های تخیلی و غیر واقعی در فضاهای مجازی است. هرگز نتیجه عمل خود را با دیگران مقایسه نکنید. اگر نظر دیگران برایتان خیلی اهمیت دارد اصلا عمل زیبایی انجام ندهید.

*در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید و مبنا را بر مهارت ( داشتن فوق تخصص جراحی پلاستیک – مراجعه به سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ) و صداقت پزشکتان بگذارید. هر جراح با تجربه ای تمام دانش و مهارت و هنر خود را برای حصول بهترین نتیجه به کار می گیرد ولی بخاطر داشته باشید نتایج جراحی زیبایی قابل تضمین و گارانتی نیست و هرگونه تضمین  احتمالا نشانه کم تجربگی جراح است.

هزینه جراحی پیکر تراشی

هزینه جراحی پیکر تراشی بستگی به فاکتورهای بسیاری از جمله میزان حجم چربی قابل برداشت و نواحی مختلف آناتومیک و شرایط جسمانی بیمار  و … دارد.

راه های ارتباطی با دکتر محسن اسدی جراح پلاستیک و زیبایی در تهران:

 • آدرس مطب: تهران، قیطریه، پايين تر از اتوبان صدر، بلوار كاوه، نبش كوچه مطلبی نژاد، پلاك 21
 • شماره های تماس: (021) 22617680- (0919) 9110344
 • پست الکترونیکی:info@drmohsenasadi.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]

پاسخ

19 + 15 =

Call Now Buttonتماس با دکتر اسدی