بهترین جراح لیپوماتیک تهران را بشناسید

افراد بسیار زیادی از چاقی های موضعی بدن خود اظهار شکایت و نارضایتی دارند. و به دنبال بهترین جراح لیپوماتیک در تهران می گردند. خصوصا چاقی در ناحیه ی شکم و پهلو ها. بدون شک برای داشتن اندامی زیبا و متناسب، وجود این چربی ها و چاقی های موضعی یک مانع بزرگ به شمار میرود. به همین دلیل این افراد به انجام جراحی های پیکرتراشی روی می آورند. لیپوماتیک یکی از روش های نسبتا ایمن و کم خطر برای پیکرتراشی است و برای برطرف کردن چربی های انباشته شده و چاقی های موضعی که معمولا به سایر روش های لاغری پاسخ نمی دهند، روشی موثر و کارآمد است. به هر حال، جراحی لیپوماتیک نیز یک عمل جراحی است که ممکن است عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد. به همین دلیل ضرورت دارد که توسط یک جراح ماهر و با تجربه انجام شود تا بیمار بتواند بدون تجربه ی خطرات جانبی، به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند. اما بهترین دکتر لیپوماتیک را چگونه می توان پیدا کرد؟ چه عواملی در موفقیت آمیز بودن عمل لیپوماتیک موثر اند؟ از کجا بفهمیم در انتخاب جراح خود اشتباه نکرده ایم؟

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با آگاهی از مهم ترین ویژگی های یک پزشک جراح و اهمیت این موضوع، بتوانید بهترین جراح لیپوماتیک در تهران را برای مراجعه انتخاب کنید.

بهترین جراح لیپوماتیک تهران چه تکنیک هایی را به کار میگیرد؟

اگر شما قصد انجام جراحی لیپوماتیک را داشته باشید، باید ابتدا به جراح پلاستیک مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح کنید. جراح با بررسی وضعیت عمومی بدن شما، سوابق بیماری و دارویی به شما خواهد گفت که آیا انجام لیپوماتیک پاسخگوی نیاز شما هست یا خیر؟! ممکن است پزشک برای تشخیص قطعی این موضوع که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر، آزمایش های تکمیلی و تست هایی را برای شما تجویز کند. به یاد داشته باشید که انجام این تست ها بسیار مهم و ضروری است. افرادی که اضافه وزن زیادی دارند و وزن آنها بالاتر از شاخص توده بدنی آن ها می باشد، معمولا باید ابتدا وزن خود را کم کرده و در محدوده ی وزنی استاندارد قرار بگیرند.

برای انجام این اقدام، بسته به شرایط بیمار و تشخیص پزشک، ممکن است از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده شود. سپس، جراح برش های کوچک ( چند میلیمتری) در نواحی مورد نظر ایجاد کرده تا از طریق آنها، لوله باریک دستگاه لیپوماتیک را وارد لایه ها و بافت های دارای چربی کند. چربی ها بعد از رقیق شدن توسط ارتعاشات دستگاه، بوسیله ساکشن یا مکش، از بدن خارج می شوند.

بهترین جراح لیپوماتیک - فوق تخصص جراحی پلاستیک
بهترین جراح لیپوماتیک در تهران – دکتر محسن اسدی

نقش جراح لیپوماتیک در نتیجه عمل چیست؟

اگرچه بارها گفته شده که این یک اقدام آسان و کم خطر است، اما با این وجود اگر توسط افرادی غیر حرفه ای و نا آشنا با آناتومی بدن انجام شود، قطعا مشکل ساز خواهد بود. اگر جراح نتواند معیار ها و اصول زیبایی و تناسب اندام را رعایت کند، نواقص و ایرادات بدن نه تنها برطرف نمی شوند، بلکه حتی ممکن است اوضاع بیمار را بدتر از وضعیت قبل از عمل کند.

به همین دلیل توصیه ی اساسی بر این است که اگر قصد انجام لیپوماتیک را دارید، حتما به یک جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه کنید. جراح فوق تخصص پلاستیک می تواند با تشخیص درست ناهنجاری ها و نواقص بدن، چربی را از مناطقی که انباشته شده تخلیه کند و در صورت لزوم، به نواحی دیگری تزریق نماید ( ترانسفر چربی) تا تناسب و فرمی ایده آل در بدن بیمار شکل بگیرد.

درست است که جراحی های زیبایی می توانند تاثیری بسیار مثبت برای افراد داشته باشند، اما بروز خطا و اشتباه در هر مرحله از پروسه جراحی، ممکن است مشکلاتی اساسی برای فرد بوجود آورد.

00:31
truncate dir-rtl

دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک

نحوه انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

در حال حاضر، علاوه بر جراحان و متخصصینی که عمل لیپوماتیک را انجام می دهند، مراکز زیبایی و افرادی که دانش و مهارت مرتبط و کافی برای جراحی های زیبایی را ندارند نیز، در این حوزه فعالیت دارند. بنابراین شما با فهرست بلند بالایی از جراحان لیپوماتیک مواجه هستید. این وضعیت در شهرهای بزرگی مثل تهران، قطعا پیچیده تر است. به همین دلیل انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک برای شما دشوار تر خواهد بود. به همین جهت، اولین کاری که بهتر است انجام دهید، این است که چندین جراح فوق تخصص پلاستیک در تهران یا در محل زندگی خود را پیدا کنید.سپس، نمونه کارهای انجام شده توسط آنان را در وبسایت، یا صفحات مجازی آنان مشاهده کنید تا از سلیقه و آشنایی جراح با معیار های زیبایی، مطلع شوید.

بعد از به دست آوردن این شناخت نسبی، می توانید با مراجعه ی حضوری جویای نظر بیماران آن پزشک شده و نتایج عمل های ایشان را از نزدیک ببینید. شما هر جراح لیپوماتیک را که انتخاب کرده باشید، باید برای جلسه مشاوره به صورت حضوری مراجعه کنید. این جلسات مشاوره قبل از عمل بسیار حائز اهمیت هستند. سعی کنید در نهایت شفافیت خواسته و انتظارات خود را بیان کرده و درباره ی تمام جزییات و نقاط مبهم جراحی و موارد بعد از آن، از پزشک سوال بپرسید.

ویژگی های بهترین جراح لیپوماتیک

اولین چیزی که یک جراح را به ما معرفی می کند، مدرک تحصیلی و سوابق کاری ایشان است. داشتن مدرک فوق تخصص پلاستیک، یک ویژگی بسیار مهم و ارزشمند است. البته که نمی توان به این مورد بسنده کرد و باید میزان تجربه و نمونه کار های جراح را نیز در نظر داشته باشید.
از مهم ترین ویژگی هایی که یک جراح خوب برای عمل لیپوماتیک باید داشته باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشک دارای تجربه، دقت و مهارت بالایی در حوزه ی جراحی های پلاستیک و زیبایی باشد
 • نمونه کار های به روز و متعددی از نتیجه جراحی مراجعین خود در دسترس داشته باشد.
 • در ارائه راهنمایی های مربوط به قبل و بعد از عمل کوتاهی نکند و تمامی نکات را به بیمار گوشزد کند.
 • وضعیت بیمار، سابقه ی بیماری ها و حساسیت های دارویی او را به دقت جویا شود.
 • درباره ی تمام چالش ها و موارد مربوط به جراحی و عوارض آن، صادقانه و واضح با بیمار صحبت کند.
 • برای انجام جراحی از ابزار و تجهیزات به روز، پیشرفته و دارای تاییدیه استفاده کند.
 • سوالات بیمار را با صبر و حوصله و به درستی پاسخ دهد و دغدغه های ذهنی او را برطرف نماید.
 • جراح لیپوماتیک باید فوق تخصص جراحی های زیبایی باشد و به کار خود تسلط داشته باشد؛
 • به تکنیک های روز مسلط باشد و از دستگاه های نوین استفاده کند؛
 • کلینیک و مرکز جراحی باید مجهز به دستگاه های نوین باشد؛
 • اخلاق حرفه ای را مدنظر قرار دهد و سلامت بیمار را در اولویت قرار دهد؛
 • صبور و با حوصله باشد و به پرسش های بیمار به طور کامل پاسخ دهد.

دکتر محسن اسدی

دکتر محسن اسدی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در تهران و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و آمریکا هستند. دکتر محسن اسدی با بیش از 17 سال سابقه ی فعالیت حرفه ای و انجام بیشتر از پنج هزار عمل جراحی موفق، نتایج رضایت بخش فراوانی را برای بیماران رقم زده اند. برای آشنایی بیشتر و دیدن نمونه کارهای پیکرتراشی و لیپوماتیک دکتر محسن اسدی می توانید به گالری تصاویر وب سایت و صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه