با ابدومینوپلاستی در یک جلسه به وزن ایده آل خود برسید!!!

ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، شامل حذف و برداشت پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم و هم چنین تنگ و منقبض کردن عضلات شکمی می باشد. این جراحی مناسب افرادی است که علی زعم ورزش و رژیم غذایی نمی توانند از شر چربی های اضافی شکم خود خلاص شوند.

افراد خواهان این جراحی باید به این نکته توجه داشته باشند که ابدومینوپلاستی روش درمانی نیست و کمکی به درمان چاقی نمی کند  و نمی تواند جایگزین رژیم غذایی و ورزش باشد.

ابدومینوپلاستی هم چنین به رفع استرچ مارک های موجود بر روی شکم کمک نمی کند.

کاندیدای ابدومینوپلاستی

افرادی که ورزش می کنند و رژیم غذایی متعادلی دارند، اما از وجود چربی و پوست اضافی در شکم خود ناراضی هستند، بهترین گزینه برای ابدومینوپلاستی هستند.

افرادی که پوست افتاده ای در ناحیه شکم دارند، به گونه ای که با درمان های طبیعی برطرف نمی شود، می توانند از مزایای ابدومینوپلاستی بهره مند شوند.

افرادی که قصد کاهش و یا افرایش وزن در آینده دارند، باید جراحی را به تعویق بیندازند. یکی از نکات مهم این جراحی این است که قبل از جراحی، بیمار باید به وزن بدنی ایده آل خود رسیده باشد.

چه کسانی برای ابدومینوپلاستی مناسب هستند؟

چه کسانی برای ابدومینوپلاستی مناسب هستند؟

روند کلی ابدومینوپلاستی

در ابتدا، برش کوچکی در زیر شکم ایجاد می شود. طول برش ابجاد شده به میزان پوست برداشت شده بستگی دارد. بعد از برداشته شدن پوست اضافی، عضلات شکمی آسیب دیده ترمیم و منقبض می شوند.

پوست اضافی بخیه زده می شود و شکاف جدیدی جهت حفظ زیبایی ظاهری طبیعی و پنهان شدن اسکارها ایجاد می شود.

ترکیب لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

ابدومنیوپلاستی و لیپوساکشن، در بیمارانی که چربی و پوست اضافی زیادی دارند، نتایج چشمگیری را به همراه خواهد داشت. لیپوساکشن به حذف چربی ها کمک می کند، در حالی که ابدومنیوپلاستی به برداشت پوست اضافی و تنگ شدن عضلات شکمی کمک می کند.

پزشک با معاینه کامل بیمار و بررسی تمام جوانب، تشخیص می دهد که آیا نیازی به انجام این دو روش همزمان با هم می باشد یا خیر.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

یکی از نکات مهم پیش از ابدومینوپلاستی، شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در این جلسات، مصرف هر گونه دارو و مکمل بررسی می شود. به عنوان مثال، مصرف داروهایی مانند آسپیرین باید قطع شود، چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

پیش از جراحی، مصرف دخانیات و سیگار باید کامل کنار گذاشته شود، چرا که احتمال بروز عوارض بعد از جراحی را افزایش می دهند و روند بهبود بخیه ها نیز با سرعت کمتری طی خواهد شد.

 • از رژیم های سنگین و محدود نیز باید خودداری شود.
 • کلیه اقداماتی که رعایت آن ها پیش از جراحی ضروری می باشد،از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.
 • ابدومینوپلاستی به دو روش جزئی و کامل انجام می شود.
 • ابدومینوپلاستی جزئی که ابدومینوپلاستی مینی نیز نام دارد، مناسب افرادی است که تنها دارای پوست اضافی در ناحیه شکم هستند. در این شیوه جراحی، برشی بسیار کوتاه در زیر شکم ایجاد می شود و نیازی به تغییر جای ناف نیز نمی باشد.
 • در ابدومینوپلاستی کامل، برش طولانی در سراسر شکم، از یک سر مفصل ران تا سر دیگر مفصل ران ایجاد می شود و مناسب برای افرادی است که پوست و چربی اضافی در قسمت فوقانی و تحتانی شکم دارند.
 • در پایان، برش ها بخیه زده  می شوند و پانسمانی بر روی شکم قرار می گیرد.
 • این جراحی در حدود چند ساعت به طول می انجامد و بیمار چند شب را در بیمارستان بستری خواهد بود.
 • اقدامات و مراقبت های بعد از ابدومنیوپلاستی
 • دوره نقاهت ابدومینوپلاستی نیز همانند سایر روش های جراحی زیبایی است.
 • توصیه می شود بیمار بعد از جراحی در منزل استراحت کند.
 • بعد از جراحی، پانسمانی بر روی بخیه ها گذاشته می شود، تا از میزان تورم و التهاب کاسته شود.
 • در طول دوره نقاهت، هیچ گونه فشاری نباید به بخیه ها و شکم وارد نشود، به همین خاطر، خوابیدن بر روی شکم ممنوع می باشد.
 • انجام فعالیت های سنگین، ورزش و یا خم و راست شدن، برای چند هفته ممنوع می باشد.
 • رانندگی تا چند هفته بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • مصرف آسپیرین و یا داروهای حاوی آسپیرین بعد از جراحی ممنوع می باشد.
 • در صورتی که پیش از جراحی، فرد آمادگی بدنی بالایی داشته باشد، قطعا دوره نقاهت کوتاه تری را تجربه خواهد کرد.

برش های ایجاد شده در ابدومینوپلاستی، برش های به نسبت بزرگی هستند، به همین خاطر، معمولا طی مدت زمان بیشتری محو خواهند شد. در برخی موارد، پمادهایی برای بیمار در نظر گرفته می شود که استعمال آن ها باعث می شود روند محو شدن بخیه ها سرعت یابد.

جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی

آیا ابدومینوپلاستی درد دارد؟

این گونه می توان گفت که تمامی جراحی ها چه زیبایی و  چه درمانی، احساس درد و ناراحتی را برای بیمار به همراه دارند. به همین خاطر، معمولا داروهای مسکن جهت تسکین علائم برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد.

احساس درد می تواند به دلیل کشیده شده عضلات و بخیه هایی باشد که بر روی پوست زده می شوند، که خوشبختانه با مصرف دارو بهبود می یابد.

آیا بارداری بر نتیجه ابدومنیوپلاستی تاثیر می گذارد؟

بله، بارداری بر نتیجه ابدومینوپلاستی تاثیر می گذارد. چرا که در دوران بارداری، عضلات شکمی کشیده می شوند و ممکن است فرد پوست اضافی پیدا کند. در واقع، خانم هایی که یک بارداری داشته اند و دیگر تمایلی به داشتن فرزند ندارند، بهترین گزینه برای انجام این شیوه جراحی هستند.

به همین خاطر توصیه می شود، ابدومینوپلاستی به بعد از بارداری و زایمان به تعویق بیفتد.

این مورد در خصوص افزایش و یا کاهش وزن نیز صدق می کند. تغییرات وزن با کشیدگی پوست همراه است و باعث می شود نتایج جراحی از بین برود. به همین خاطر، افراد قبل از تصمیم به انجام ابدومینوپلاستی باید به وزن بدنی ایده آل و ثابتی رسیده باشند، در غیر این صورت، انجام جراحی باید به تعویق بیفتد.

ابدومینوپلاستی، جراحی است که در ناحیه شکم انجام می شود و بعد از آن بیماران از ظاهر بیرون زده شکم خود خلاص خواهند شد. در صورتی که نکات گفته شده از سوی پزشک رعایت شود، نتایج این جراحی سریع تر قابل روئت خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر محسن اسدی

فوق تخصص جراحی پلاستیك، ترمیمی و زیبایی و عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران. دکتر اسدی در سال 1390 با رتبه چهارم کشوری موفق به اخذ مدرک بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک -ترمیمی و زیبایی شد. وی  از سال 2016 عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی بین الملل آمریکا (ISAPS) است.

ارسال دیدگاه

19 − 9 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Buttonتماس با مطب دکتر اسدی