شگفتی های بزرگ کردن سینه با پروتز

پروتز سینه

هدف از انجام پروتز سینه، حجم دهی و بزرگ شدن سینه ها با استفاده از پروتز (ایمپلنت) می باشد. این جراحی به بازیابی حجم از دست رفته سینه ها در پی کاهش وزن های شدید، بارداری، شیردهی و یا سرطان سینه کمک می کند.

جراحی پروتز سینه باعث می شود سینه ظاهر پر و بیرون زده ای پیدا کند و به همین خاطر می تواند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس فرد نیز شود.

چه افرادی می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند؟

افرادی که:

 • از لحاظ بدنی و فیزیکی در شرایط خوبی به سر می برند
 • در دوران بارداری و یا شیردهی نیستند
 • رشد سینه های شان کامل شده است
 • انتظارات منطقی از نتیجه جراحی دارند
 • به دلیل بارداری و یا کاهش وزن، از حجم سینه های شان کاسته شده است
 • احساس می کنند قسمت فوقانی سینه شان حجم کمی دارد
 • سینه های شان با هم تقارن ندارد (یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچک تر می باشد)
 • افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، پس از یافتن جراح پلاستیک ماهر و با تجربه در این زمینه، باید در جلسات مشاوره شرکت کنند تا با تمام جوانب این جراحی آشنا شوند. بیمار باید در خصوص خواسته و هدف خود از انجام این جراحی با پزشک صحبت کند.

پزشک نیز با معاینه کامل بیمار و بررسی وضعیت جسمانی و سوابق پزشکی، بهترین نوع پروتز را برای بیمار در نظر خواهد گرفت.

بزرگ کردن سینه با پروتز

بزرگ کردن سینه با پروتز

یکی از نکات مهم در میزان موفقیت جراحی پروتز سینه، محل قرارگیری پروتز می باشد. پروتزها معمولا بالا و یا زیر عضلات سینه ای (پکتورال) قرار می گیرند. در صورتی که پروتز در قسمت بالای عضلات پکتورال قرار داده شود، سینه پرتر به نظر می رسد و فرم طبیعی سینه ها نیز حفظ خواهد شد.

قرارگیری پروتز زیر عضلات پکتورال، احتمال حرکت پروتز را کاهش می دهد.

در جراحی پروتز سینه، عمدتا از پروتزهای سالینی و سیلیکونی استفاده می شود.

دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران می باشند. شما عزیزان به منظور مشاوره برای جراحی بینی می توانید از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره های تماس:
صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی

پروتزهای سالینی، مملوء از آب نمک (سالین) و پروتزهای سیلیکونی، ژل های سیلیکونی هستند که فرم طبیعی تری به سینه ها می دهند.

در جراحی پروتز سینه، تعیین اندازه و فرم و نمای دلخواه سینه بسیار مهم است و پزشک باید از خواسته بیمار خود مطلع باشد. منظور از فرم و نمای سینه، میزان بیرون زدگی و همان اندازه ای است که بیمار می خواهد سینه اش بزرگ به نظر برسد.

آمادگی و اقدامات قبل از جراحی پروتز سینه

افرادی سیگاری باید از چند هفته قبل از جراحی، سیکار را کنار بگذارند، چرا که سیگار احتمال بروز عوارض بعد از جراحی را افزایش می دهد و روند بهبود را به تاخیر می اندازد.

مصرف داروهایی مانند آسپیرین پیش از جراحی ممنوع می باشد، چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

انجام آزمایش خون نیز معمولا از سوی پزشک تجویز می شود.

بهتر است قبل از عمل، هماهنگی لازم جهت همراهی بیمار در نظر گرفته شود.

نحوه جراحی پروتز سینه

نحوه جراحی پروتز سینه

روند جراحی پروتز سینه

روند جراحی به این صورت است که برش هایی در نواحی مانند:

 • زیر بغل
 • زیر چین های سینه
 • دور هاله قهوه ای رنگ اطراف سینه

ایجاد و پروتز در جای خود قرار داده می شود و در پایان، برش ها بخیه زده خواهند شد.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

روزهای اول بعد از جراحی، سینه ملتهب است و برخی بیماران از احساس درد و ناراحتی شکایت می کنند. این علائم کاملا طبیعی بوده و با مصرف مسکن های تجویز شده تسکین می یابند.

 • از روز پنجم، بیمار می تواند استحمام کند. امکان ماساژ دادن سینه ها نیز وجود دارد.
 • بعد از گذشت یک هفته از جراحی، از میزان تورم و سفتی سینه ها کاسته خواهد شد.
 • یک هفته بعد از جراحی، انجام کارهای ساده، در صورتی که فشاری به سینه ها وارد نشود، بلامانع می باشد.
 • به مرور زمان، فیبرهای عصبی موجود در سینه مجدد فعال می شوند، به همین خاطر ممکن است علائمی مانند سوزش و یا تغییر میزان حساسیت در نوک سینه ها مشاهده شود.
 • تقریبا سه تا چهار هفته بعد از جراحی، بیمار قادر به انجام فعالیت های سنگین تر مانند ورزش می باشد. باز هم در صورتی که احساس می شود به سینه ها فشار وارد می شود، باید کمی دیگر صبر کرد.
 • استفاده از پستان بند مخصوص جهت فشرده تر شدن سینه ها به سمت هم نیز نباید فراموش شود.

نکته مهم این است که اگر بیمار خواهان رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد، باید تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که طول دوره نقاهت در هر بیمار متفاوت می باشد.

پروتز سینه و شیردهی

بسیاری از خانم ها نگران این موضوع هستند که پروتز سینه بر شیردهی تاثیر بگذارد. اما واقعیت این است که بسیاری از بیماران، بعد از جراحی به مشکلی در خصوص شیردهی برنخورده اند. تنها ممکن است بعد از جراحی از میزان حساسیت نوک سینه ها کاسته شود.

نکته ای که باید خاطر نشان شویم این است که بعد از انجام جراحی پروتز سینه، بدن به رشد خود ادامه می دهد و پروتزها به گونه ای طراحی شده اند که تا پایان عمر سالم و سفت باقی بمانند. تنها در صورتی که فرد خواهان در آوردن پروتز و یا بزرگ تر شدن سینه ها باشد، جراحی دیگری در آینده انجام خواهد شد.

بسیاری از خانم ها که به دلیل بالا رفتن سن، سینه های افتاده ای پیدا می کنند، خواهان انجام جراحی لیفت سینه خواهند بود. این نکته را در نظر داشته باشید که جراحی لیفت سینه کمکی به رفع افتادگی سینه ها نمی کند.

عوامل ژنتیکی، تغییرات وزن و تغییر در میزان الاستیسیته پوست به دلیل بالا رفتن سن، باعث می شوند تا سینه ها فرم افتاده ای پیدا کنند. اما نکته ای که وجود دارد این است که وجود پروتز در بافت سینه، باعث نمی شود تا سینه ها زودتر دچار افتادگی شوند.

جراحی پروتز سینه در خانم هایی که سینه های افتاده ندارند، قطعا نتایج مطلوب تر و درخشانی را به همراه خواهد داشت.

پاسخ

بیست − دوازده =

Call Now Button