اگر قصد جراحی زیبایی بینی دارید اینجا را بخوانید

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی مخاطبین بسیار زیادی را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است. طبق آمار به دست آماده جراحی بینی جزء عمل های جراحی مطرح و شایع در دنیا می باشد.

نکته ی قابل توجه در این زمینه؛ رتبه ی کشور عزیزمان ایران در جراحی زیبایی بینی می باشد. فکر می کنید ایران چه رتبه ای در جراحی بینی به خود اختصاص داده است؟

شاید به رتبه ی اول فکر می کنید. بله درست است، ایران اولین رتبه را در جراحی زیبایی بینی دارد!!!

چه افرادی نیاز به جراحی بینی دارند؟

دلایل مختلفی نیاز به جراحی بینی را در فرد ایجاد می کند. دلایل این جراحی ممکن است از درمانی تا زیبایی متغیر باشد. شخصی را در نظر بگیرید که به دلیل شکستگی بینی دچار اختلالات تنفسی شده است. شکستگی و دفورمیتی استخوان بینی مانعی برای تنفس مناسب می باشد. به همین دلیل عمل جراحی در این افراد باعث می شود تا شکستگی و مشکلات ناشی از آن درمان شوند. بنابراین نیاز این افراد به جراحی بینی، درمانی می باشد.

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

شاید بپرسید پس بعد زیبایی جراحی بینی چه می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت؛ جراحی بینی نوعی عمل دو جانبه محسوب می شود. به قول گفتنی “با یک تیر دو نشان زدن است”

فردی که به دلیل اختلالات تنفسی تصمیم به انجام جراحی بینی دارد می تواند از جراح بینی خود بخواهد تا فرم و حالت بینی او را نیز تغییر دهد. بنابراین می تواند در عین برطرف کردن مشکلات درمانی به بینی خود ظاهری زیباتر ببخشد.

انواع جراحی زیبایی بینی

همانطور که در مقاله ی جراحی بینی بیان شد، نوع بینی در هر فرد بسته به یک سری خصوصیات ظاهری متفاوت می باشد. به طور مثال ممکن است فردی دارای بینی استخوانی با ویژگی های مربوط به این نوع بینی باشد و فرد دیگر بینی گوشتی داشته باشد.

نوع بینی و عیوب آن می تواند طرح و برنامه ریزی جراح را برای عمل بینی تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر نوع بینی، نوع جراحی نیز مقوله ی قابل تأملی می باشد.

از نظر تکنیکی جراحی بینی به دو روش باز و بسته قابل انجام است.

  • جراحی بینی بسته

در جراحی بسته نیاز به باز کردن کامل بینی نمی باشد. در این روش جراح با استفاده از ابزار جراحی از طریق سوراخ های بینی، سعی به اعمال تغییرات لازم می نماید.

  • امروزه حدود ۹۰ درصد موارد به روش باز انجام می شود.

دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران می باشند. شما عزیزان به منظور مشاوره برای جراحی زیبایی بینی می توانید از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره های تماس:
صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی

  • جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز؛ جراح فضای بیشتری را به منظور اعمال تغییرات در بافت بینی ایجاد می کند. به طوریکه  پوست بینی از یک نقطه در زیر بینی باز می شود.

در این نوع جراحی، پزشک متخصص زمینه ی بازتری برای دستکاری بافت بینی دارد و می تواند تغییرات مثمر ثمری را برای ایجاد فرم ایده آل بینی ایجاد سازد.

در این قسمت می توانید نمونه ای از جراحی بینی که از روش باز انجام پذیرفته است را مشاهده کنید:

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

برای مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه نمایید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

اطلاع از هزینه ی جراحی بینی تاثیر زیادی در تصمیم گیری قطعی افراد دارد. جراحی بینی از قیمت ثابتی برخوردار نمی باشد و موارد زیر می توانند در نوسانات هزینه جراحی بینی تاثیر داشته باشند:

  • میزان و شدت عیوب بینی
  • دستمزد جراح بینی
  • هزینه کلینیک
  • هزینه متخصص بیهوشی
  • هزینه موارد استفادی در حین جراحی ( به طور مثال ممکن است شخصی نیاز به پیوند غضروف داشته باشد)

معمولا هزینه قطعی جراحی بینی در جلسات مشاوره از سوی پزشک تعیین و به اطلاع بیمار رسانده می شود.

چکیده مطلب

با شیوع جراحی زیبایی بینی و تمایل زیاد افراد به انجام این عمل جراحی، لازم است هوشیارانه عمل کنید. زیرا این جراحی علاوه بر ابعاد مثبتی که دارد اگر به صورت نادرست و غیر اصولی انجام شود نه تنها مشکلات درمانی و ظاهری بینی رفع نمی گردد بلکه ممکن است عوارض نامطلوب و حتی غیر قابل جبرانی برای فرد ایجاد شود.

بنابراین در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید تا از عوارض مذکور جلوگیری نمایید و از نتیجه ی حاصل از جراحی بینی خود نهایت لذت راببرید.

پاسخ

دو − 2 =

Call Now Button