جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی های زیبایی، جراحی بینی گوشتی می باشد. به طور کلی ساختار بینی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود. در این مقاله سعی داریم در مورد ویژگی بینی های گوشتی و جراحی آن توضیحاتی را ارائه کنیم.

بارزترین ویژگی که بینی های گوشتی دارند، ضخیم بودن پوست بینی و ضعیف بودن غضروف آن می باشد. به همین دلیل است که این بینی ها گوشتی نامیده می شوند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران با شماره های
۲۲۶۱۷۶۸۰- ۰۹۱۹۹۱۱۰۳۴۴ تماس بگیرید یا برای ارتباط با دکتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه کنید .

مشخصات بینی گوشتی

بینی های گوشتی بینی هایی هستند که پوست، چربی، بافت زیر جلدی، حجم قابل توجهی نسبت به غضروف های بینی دارد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، درکنار بافت پوستی حجیمی که دارند از ضعف و کمبود بافت غضروفی رنج می برند.

در گذشته برای جراحی این بینی ها از بافت های بینی تا حد امکان کم می کردند اما امروزه غضروف های بینی تقویت و مستحکم می شوند که موجب شده نتایج بهتری بعد از جراحی بدست آید. به همین دلیل بیمارانی که بینی گوشتی و نوک بینی افتاده ای دارند کاندیدای خوبی برای جراحی بینی گوشتی هستند.

بیمارانی که بینی آنها دارای پوستی ضخیم و چرب می باشند به زمان زیادی بیشتری برای دریافت یک نتیجه خوب پس از جراحی نیاز دارند. زمان ترمیم و بهبود زخم ها طولانی خواهد بود و حدود مدت یک سال تا یک سال و نیم زمان لازم است تا ورم های ناشی از جراحی به طور کامل از بین برود.

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

جراحی بینی گوشتی

روش جراحی بینی های گوشتی

امروزه تبلیغات گسترده ای راجع به عمل جراحی بینی با لیزر و با کوچک کردن بینی بدون جراحی صورت می گیرد اما هیچ کدام از این روش ها توصیه نمی شود و تنها از طریق روش جراحی است که می توان به فرم و شکل مناسب بینی دست پیدا کرد. به طور کلی آناتومی بینی از پوست، غضروف و استخوان تشکیل شده است و تا زمانی که غضروف ها و استخوان ها کوچکتر و بازسازی نشوند عملا کوچک کردن بینی امکان پذیر نیست، بنابراین می توان نتیجه گرفت که هیچ روشی مانند جراحی ماندگار و تاثیرگذار نخواهد بود.

افتادگی نوک بینی

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد پس از جراحی بینی گوشتی با آن مواجه شوند افتادگی نوک بینی می باشد که ممکن است موجب تغییر در شکل ظاهر افراد، ناراحتی و دلزدگی آنها شود. افتادگی نوک بینی زمانی رخ می دهد که استحکام بینی به خصوص در بخش نوک بینی در زمان جراحی از بین برود.

تا چه زمان پس از جراحی بینی باید چسب زده شود؟

مدت زمان زدن چسب پس از جراحی بینی، بسته به نوع پوست بیمار توسط پزشک جراح تعیین می شود. مدت زمان چسب زدن به طور معمول یک و نیم تا دو ماه است ولی در بینی های گوشتی ممکن است مدت بیشتری نیاز به چسب زدن باشد. ممکن است پس از عمل بینی های گوشتی ، نیازبه تزریق آمپول کورتون زیر جلدی ( داخل بافت بینی) باشد. یکی از سوالاتی که معمولا افرد از پزشکان خود می پرسند این است که آیا با زدن چسب می توان فرم بینی را تغییر داد؟ در پاسخ باید گفت: معمولا فرم بینی همان است که بعد از برداشتن گچ مشاهده می شود. اما از آن جایی که در روند سیر بهبود ترمیم بینی، تورم بینی آغاز می شود، استفاده از چسب فقط برای جلوگیری از افزایش تورم می باشد بنابراین با استفاده از چسب نمی توان فرم بینی را تغییر داد.

مقالات مرتبط با این مطلب:

اگر جراحی زیبایی بینی را دارید اینجا را بخوانید

آیا می دانید ایران اولین رتبه در جراحی بینی را دارد

پاسخ

17 + 11 =

Call Now Button